Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bascom - czy obsługuje ATTINY861?

leszekjed 11 Lip 2010 23:35 1290 7
  • #1 11 Lip 2010 23:35
    leszekjed
    Poziom 10  

Proszę posiadaczy pełnego oprogramowania Bascom o informację czy na liście obsługiwanych ukladów jest ATTINY 861. A może istnieje gdzieś lista takich elementów. Niestety, najnowszy program demo ma niewielką listę mikrokontrolerów :-(.
    L.J.

• #2 12 Lip 2010 01:57
    mirekk36
    Poziom 42  

Nie wiem jak demo, ale pełna wersja na pewno obsługuje tiny861

• #3 12 Lip 2010 08:03
    leszekjed
    Poziom 10  

Dziękuję za odpowiedź, ale proszę potwierdź, że mówisz to na podstawie sprawdzenia w liście w pełnym programie. Ponieważ zamierzam kupić ten program to wolałbym nie zaczynać od falstartu i poszukiwania plików konfiguracyjnych do interesującego mnie procesora :-( . Niestety, najnowsza wersja demo ze strony MCS nie zawiera tych danych a nie znalazłem w sieci plików konfiguracyjnych do tego kontrolera.
    L.J.

• #4 12 Lip 2010 08:59
    mirekk36
    Poziom 42  

leszekjed napisał:
    Dziękuję za odpowiedź, ale proszę potwierdź, że mówisz to na podstawie sprawdzenia w liście w pełnym programie.

Dziwne, a na podstawie czego miałbym udzielić takiej odpowiedzi? "że na pewno obsługuje"

• #5 12 Lip 2010 09:06
    sp3ots
    Poziom 35  

Witam !
    Bascom AVR Demo 1.11.9.8 ma na liście ten typ, sprawdziłem.
    Pozdrawiam. Stefan

• #6 12 Lip 2010 09:23
    leszekjed
    Poziom 10  

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. W mojej wersji demo, chyba 1.11.7 na pewno nie ma tego układu choć istalacje robiłem wczoraj wprost ze strony MCS :-(
    Czy mikrokontroler wystepuje na liście możesz sprawdzić rozwijając okno, w którym zwykle widać bieżący typ procesora jakiego używasz w programie. Można to zrobić np. kompilując dowolny program i wybierając opcję "Send to chip". W tym momencie możliwe jest przejrzenie listy mikrokontrolerów jakie są zdefiniowane w programie, oczywiście nie ma potrzeby dołączania programatora.
    L.J.

• #7 12 Lip 2010 10:34
    mirekk36
    Poziom 42  

leszekjed --> obsługiwane procki można podejrzeć bez żadnego "Send to chip" . Wystarczy wejść w opcje i tam dalej w sekcji "chip" masz właśnie tę rozwijaną listę.

Wersja Bascom 1.12.0.0 , którą posiadam chociaż już praktycznie nie używam ma na liście ten właśnie i wiele innych procków. Trzeba ją sporo przewijać żeby wszystkie dostępne obejrzeć.

• #8 12 Lip 2010 12:21
    leszekjed
    Poziom 10  

Mirku!
    Dziękuję za potwierdzenie, sposob dotarcia do listy urządzeń podawałem z pamięci bo nie mam teraz dostępu do Bascom-a a pamięć jak wiadomo jest zawodna :-) - oczywiście chodziło mi o ten długi wykaz urządzeń ;-)
    L.J.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME