Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralka PC 5020 i powiadamianie na telefon komórkowy

Jacmi62 12 Lip 2010 00:38 1775 14
  • #1 12 Lip 2010 00:38
    Jacmi62
    Poziom 11  

Centralke mam podłączoną do linii telefonicznej. Do centralki mam również podłączony komunikator głosowy KG-1. Od jakiegoś czasu z telefonów stacjonarnych na komórkowe dzwoni się z pominięciem zera. To też po wejściu do podprogramu 301 zmodyfikowałem wpis z D0XXXXXXXXXEECEE i do końca F na DXXXXXXXXXEECEE i dalej F. Po wyjściu z programowania instalatorskiego po paru chwilach telefon komórkowy dzwoni mi sygnalizując powstały alarm, przy centralce pozostającej w stanie gotowości. Co może być tego przyczyną, może teraz trzeba zmodyfikować inaczej wpis do podprogramu 301 ?

0 14
  • #2 12 Lip 2010 17:42
    yasiu.brzeg
    Poziom 29  

A nie wywołany jest żaden alarm? Sabotaż? Manipulator nic nie wskazuje?

Czy od momentu kiedy weszło obowiązkowe wybieranie bez zera był jakiś alarm? Jeżeli tak to alarm zrzucił swoją kolejkę do zgłoszenia alarmów które były w pamięci.

0
  • #3 12 Lip 2010 20:01
    nikspol
    Poziom 24  

Po przeprogramowaniu numeru .
    Odczep akumulator , odłącz 220 V , Dołącz akumulator , podłącz 220.:D

0
  • #4 12 Lip 2010 21:31
    TM85
    Poziom 26  

Jestem ciekawy czy w tej sytuacji zniknie na manipulatorze błąd nr 4 - usterka komunikacji. Z mojego doświadczenia wiem że centrala "musi się wygadać" skutecznie z modemem SMA. Po przeprogramowaniu numeru i nawiązaniu łączności zaczyna wysyłać nieprzesłane zdarzenia.

0
  • #5 13 Lip 2010 01:24
    Jacmi62
    Poziom 11  

Od kiedy jest wybieranie numeru bez zera alarm sie nie włączał. Zapomniałem dodać ze wcześniej centralke miałem podzieloną na 3 podsystemy ale potrzeba spowodowała że zresetowałem ją do ustawień fabrycznych i na nowo zaprogramowałem. Przed zresetowaniem centralki w podprogramie 301 dokonałem zmiany numeru i już po wyjściu z programowania po chwili telefon komórkowy zaczął dzwonić. Po paru dzwonieniach zaczyna migać kontrolka usterka i przy przeglądaniu usterek jest komunikat o usterce związanej z komunikacją. Wczoraj po wielu próbach z centralką ( parę razy ją resetowałem ) po zaprogramowaniu, telefon komórkowy przestał dzwonić - kontrolka informująca o usterce w komunikacji oczywiście nie migała. Po paru godzinach ( alarm był wyłączony ) wszedłem w programowanie instalatorskie aby ustawić sobie jeszcze wyświetlane komunikaty na klawiaturze i nie ustawiwszy jeszcze nic telefon zaczął po chwili znowu dzwonić. Wziołem wyłączyłem na razie powiadamianie na telefon i prubuję dojść do ładu z tą centralką, ale na razie nie mam pomysłu co by tu jeszcze posprawdzać aby było wszystko w porządku tak jak to było do momentu kiedy wymagane było wybieranie zera przed numerem.

Z góry za pomoc dziękuję

0
  • #6 13 Lip 2010 13:53
    rafal_rx
    Poziom 25  

Na początek proponuję wydrukować instrukcję instalatora do tej centrali i przeczytać. Wszystko jest jasno opisane. Kody raportujące: kody raportujące inne uszkodzenia, wejście i wyjście w programowanie instalatorskie. Pewnie masz jakieś dane wpisane różne od 00. Czy nie ma alarmu, nawet "cichego", albo jakiejś innej usterki po wyjściu z programowania? Jaki masz ustawiony format transmisji?

0
  • #7 13 Lip 2010 14:10
    nikspol
    Poziom 24  

TM85 napisał:
    Jestem ciekawy czy w tej sytuacji zniknie na manipulatorze błąd nr 4 - usterka komunikacji. Z mojego doświadczenia wiem że centrala "musi się wygadać" skutecznie z modemem SMA. Po przeprogramowaniu numeru i nawiązaniu łączności zaczyna wysyłać nieprzesłane zdarzenia.

Tak zgaśnie ! I dalej jak napisałeś do chwili oczyszczenia bufora następnie przechodzi w normalny tryb.
    A do autora pytania - co znaczy zresetowałem centralkę w programie 301 ?
    Kolego zrób to co pisałem wczesniej - poczekaj aż bufor "wysypie" z pamięći wcześniejsze zdarzenia i będzie oki. I jak dzwoni komórka to naciskasz na tel. jakiś przycisk synchronizacji ID/ np. 2 i * / niekiedy pomaga gwizdnięcie /dosłownie /i # i to centrala czyta jako zrealizaowane połączenie i nie wyświetla usterki. Tak bynajmniej jest przy powiadomieniu osobistym.

0
  • #8 13 Lip 2010 16:29
    Jacmi62
    Poziom 11  

Ad - rafal_rx

Nie ma alarmu nawet cichego i innej usterki poza tym co opisałem wcześniej po wyjściu z programowania.

Ad - nikspol

Żleś mnie zrozumiał jeśli chodzi o podprogram 301 i reset.

Napisałem że przed resetem centralki w podprogramie 301 dokonałem zmiany numeru usuwając z niego zero na początku i że zaraz po tym po wyjściu z programowania zaczyna dzwonić telefon.

Z pół godziny temu zrobilem reset sprzętowy centralki, ustawiłem czas bo wyświetlała się usterka informująca o braku czasu, wszedłem w podprogram 301 wpisując numer i po wyjściu z programowania po chwili telefon zaczyna dzwonić - a w centralce żadńych innych ustawień jeszcze nie ma.

0
  • #9 13 Lip 2010 18:00
    konradw
    Poziom 19  

5020 wysyła komunikat "Wyjście z programowania".
    Może to to....

0
  • #10 13 Lip 2010 18:39
    Jacmi62
    Poziom 11  

konradw

Mógłbyś jaśniej napisać bo nie bardzo rozumiem jak to 5020 wysyła komunikat "wyjście z programowania"

0
  • #11 13 Lip 2010 19:50
    TM85
    Poziom 26  

Masz nadal usterkę nr 4 ? Jeśli tak to centrala będzie sukcesywnie starać się dane z bufora. Problemem może być tu że centrala cały czas czeka na prawidłowy handshake i potem kissoff.

0
  • #12 13 Lip 2010 20:13
    nikspol
    Poziom 24  

[quote="rafal_rx"]Na początek proponuję wydrukować instrukcję instalatora do tej centrali i przeczytać. Wszystko jest jasno opisane.
    Przyłączam się do powyższej propozycji Kolegi .

TM85 napisał:
    Masz nadal usterkę nr 4 ? Jeśli tak to centrala będzie sukcesywnie starać się dane z bufora. Problemem może być tu że centrala cały czas czeka na prawidłowy handshake i potem kissoff.

To też prawda !

Mylisz pojęcia a reset nijak się ma do tego co napisali i napisałem wcześniej. Dalsze pisanie w temacie to rozbijanie kupy na atomy.

0
  • #13 13 Lip 2010 20:53
    konradw
    Poziom 19  

Chodzi o to, że przy włączonym monitorowaniu (w Twoim przypadku 06 czyli powiadomienie osobiste) każde wejście i wyjście z trybu programowania instalatorskiego powoduje wysłanie do SMA komunikatu o wejściu/wyjściu z programowania instalatorskiego.

0
  • #14 14 Lip 2010 22:13
    Jacmi62
    Poziom 11  

Dzięki rafal_rx za zwrócenie uwagi na format transmisji bo o nim sobie zapomnialem. Przed resetem centralki związanej ze zmianą z podziału z trzech podsystemów na jeden miałem ustawione w podprogramie 350 powiadamianie osobiste ( 06 ) i przy wybieraniu numeru poprzedzonego zerem przy powstałym alarmie wszystko działało jak trzeba. Po zlikwidowaniu zera to co opisałem wcześniej - po wyjsciu z programowania telefon zaczął dzwonić. Zrobiłem sobie pózniej reset centralki i zapomniałem ustawić w podprogramie 350 opcji 06 ( standardowo jest 04 ) i po wychodzeniu z trybu programowania telefon zaczynał dzwonić. Potem zmieniłem ustawienia w podprogramie 350 na 06 i po wyjściu z programowania telefon nie dzwoni. Nie dzwoni równierz jak powstanie alarm. A ustawienia formatu transmisji mam takie same jak przed zmianą podziału z trzech podsystemów na jeden. Pogubiłem się troche w tym, co ewentualnie sprawdzić, na co zwrócić uwagę ?

0
  • #15 15 Lip 2010 14:08
    Jacmi62
    Poziom 11  

No wszystko hula już. Okazało się że zapomniałem sobie ustawić kodów raportujących w podprogramie 320.

Dzięki wszystkim za pomoc.

Temat zamykam.

0