Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SEAT IBIZA 1.9 TDI 2003r. problem z kluczykiem (kodowanie?)

yaotzin1 12 Jul 2010 08:33 7144 6
    yaotzin1
    Level 10  
    Witam

Wczoraj pojechałem na myjnię samochodową, gdzie umyłem samochód po czym zdalnie otworzyłem samochód i podjechałem na parking, zaznaczam że zamykanie zdalne kluczykiem działało. Po powrocie do domu, chciałem zamknąć samochód, okazało się, że samochód nie chce zamknąć się ze zdalnego sterowania, dopiero przekręcenie kluczykiem w drzwiach kierowcy pomogło.

Na kluczyku od tamtej pory, gdy próbuję zamknąć samochód zdalnie świeci się czerwona dioda około 3s. To samo się dzieje gdy próbuję otworzyć samochód. Wczoraj i dzisiaj rano samochód otworzył mi się zdalnie, ale dopiero po jakimś czasie, tak jakby z opóźnieniem do 5-10s.

*Centralny zamek działa i oczywiście mogę nim sterować z poziomu kierowcy, a także poprzez przekręcenie kluczykiem w drzwiach. Alarm się włącza. Podwójne przekręcenie w prawo pozwala na otwarcie wszystkich zamków w samochodzie. Więc centralny zamek działa na pewno.

Czy ktoś może podać mi skuteczny sposób kodowania kluczyka? Szukałem już w google, a także próbowałem sposobów z opisu który mam w instrukcji oraz stąd niestety żaden nie zadziałał. Czy może to być inne uszkodzenie niż rozkodowanie kluczyka? Czy ktoś się spotkał z takim problemem?

Powtórzę jeszcze raz w skrócie co się dzieje:

* Chcę otworzyć zdalnie drzwi
    * Na kluczyku świeci się dioda około 3 sekund (to samo przy zamknięciu)
    * Centralny zamek na pewno działa
    * Czasami zdarza się, że zamki się odblokowują (nie zawsze) po czasie około 5-10 s.
    * Z kluczyka bezpośrednio w drzwiach mogę otwierać drzwi w całym samochodzie.

Proszę o rady...

Pozdrawiam
    fructon
    Level 33  
    zacznij od sprawdzenia baterii w kluczyku
    yaotzin1
    Level 10  
    fructon wrote:
    zacznij od sprawdzenia baterii w kluczyku

Założona nowa 3 miesiące temu, w serwisie i od tamtej pory wszystko działało. A czerwona dioda świeci mocno.
    fructon
    Level 33  
    no to podpiecie auta pod kompa i sprawdzenie modułu
    yaotzin1
    Level 10  
    No to muszę podjechać pod serwis. Dzięki.
    yaotzin1
    Level 10  
    Na serwisie powiedziano mi że uszkodzony jest prawdopodobnie pilot zdalnego sterowania. I zaśpiewali 330 zł + kodowanie za to. No taka suma za kluczyk to wg mnie przesada. Czy wiesz może czy da się taki kluczyk, a dokładniej sam wkład do pilota naprawić? I co się najczęściej w pilocie takim może zepsuć?
    yaotzin1
    Level 10  
    Odpowiem sam sobie, wyjąłem baterię z kluczyka i układ. Przez chwilę trzymałem wszystko osobno. Po tym wszystko wróciło do normy. I Kluczyk zdalny działa. Zastanawiam się jedynie co było przyczyną awarii? Przegrzanie? Czy coś innego.

Pozdrawiam.