Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BIODIESEL - zaszkodził??? Prośba o doradzenie i opinie.

szarszes 12 Lip 2010 11:05 4161 5
  • #1 12 Lip 2010 11:05
    szarszes
    Poziom 11  

Witam.
    Mam renault megane 1.9D Eco 1997r.
    jakiś czas temu zaryzykowałem i wlałem paliwo bio.
    Ropka na początku zmieniła zapach, zauważyłem że nawet do 50-70km na baku robię więcej.
    ale skończyło się słodko, nie dawno zalałem do pełna sam biodiesel, tzn 50l a w baku była już mieszanka 10l ON z bio.
    i wszystko było ok tego dnia, na następny dzień rano podgrzewam świece i kręce a tu dupa, nie odpala, dopiero po 30-40sekundowym kręceniu i ciągłym ,,pompowaniem'' gazem odpala, i po tym jak już ciepły zapala, ale wystarczy 15min i znowu problem...
    może to filtr paliwa??? ale tak nagle?? i jak ciepły to odpala na dotyk.

proszę o pomoc, podpowiedzi i opinie co jest??

0 5
  • #2 13 Lip 2010 01:54
    szarszes
    Poziom 11  

wymieniłem filtr paliwa i jest ok:)

0
  • #3 13 Lip 2010 11:00
    livex21
    Poziom 22  

Wszystko ok i jeździsz dalej na paliwie bio?

Polecasz to paliwo?

Pozdrawiam!

0
  • #4 13 Lip 2010 11:02
    szarszes
    Poziom 11  

na razie bede mieszał bio z ON pół na pół i zobaczymy, ale prosiłbym więcej osób o opinie o bio, może coś jest o czym jeszcze nie wiem...

0
  • #5 13 Lip 2010 16:02
    elel
    Poziom 15  

No widzisz nawet na oficjalnej stronie piszą, że może zajść potrzeba wymiany filtru. Ogólnie auto na bio więcej pali, więc oszczędność może być zauważalna przy różnicy około 80 groszy, może 70. Nie Tobie pierwszemu i ostatniemu rozpuściło syf z baku i zapchało filtr. Znam 2 osoby co po przejściu na bio miały problem ze szczelnością instalacji. Jednej wężyk zaczął przeciekać, drugiej pompa zaczęła cieknąć. Na ile to jest spowodowane innym paliwem trudno powiedzieć. Musisz wejść na forum Twojej marki i poczytać opinie innych co mają taki sam silnik.

0
  • #6 13 Lip 2010 16:29
    Hucul
    Poziom 39  

Jeżdżę od kilkunastu tysięcy kilkometrów na BIO i znam problem z filtrem :D Biopaliwo jest gęstsze i fitr trzeba zmieniać częściej , historie o zepsutej pompie czy wtryskach od niego można włożyć między bajki . Na BIO silnik ma troszkę mniejszą moc i wyższe spalanie (choć u siebie tego nie zauważyłem) , za to chodzi ciszej i "łagodniej" .

0