Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Electrolux EWT 811 podaczas prania zatrzymuje się.

MAN_IN_BLACK 12 Jul 2010 11:12 9558 3
    MAN_IN_BLACK
    Level 14  
    Witam
    Mam mały problem z pralką electroluc ewt 811, a mianowicie:
    po ustawieniu programu startuje normalnie pobiera wodę, nagrzeje później wyleje, pobierze znowu i w którymś momencie akurat nie wiem w którym zatrzymuje się i stoi miga w tedy kontrolka »| pięciokrotnie. Zastanawiam się w czym jest problem.
    Silnik, grzałka, pompa, blokada, tnc, tacho, silnik, szczotki sprawdzone. Może jest jakiś tryb serwisowy żeby ponownie zaprogramować z pozycji ręcznej coś jak w Amice elektroniku
    henrykgr1
    Level 20  
    Witam,myśle,że należy dokładnie przyjrzeć się całemu układowi hydrostatu,zaczynając od kubka przy zbiorniku.
    MAN_IN_BLACK
    Level 14  
    Układ jest czysty, podmieniłem jednak grzałkę kpl. z NTC i chyba pomogło. Praleczka wróciła na swój tor. Potestujemy ją jeszcze i zbaczymy czy dalej będzie cudowała.
    Dzięki za dobre chęci
    Phil_ips
    Level 10  
    MAN_IN_BLACK wrote:
    Układ jest czysty, podmieniłem jednak grzałkę kpl. z NTC i chyba pomogło. Praleczka wróciła na swój tor. Potestujemy ją jeszcze i zbaczymy czy dalej będzie cudowała.
    Dzięki za dobre chęci

Obawiam się, że na tym się nie skończy. Mam identyczny problem ale w modelu EWT1255. Po kilku praniach kolejna grzałka kończyła żywot i tak 3 razy bodajże. Za każdym razem wywalała błąd E36 czyli błąd wspomnianego wcześniej hydrostatu. Po sprawdzeniu przez serwis znowu wychodziło, że winowajczynią była grzałka. Ostatecznie autoryzowany serwis poddał się i zasugerował wymianę elektroniki za cenę bodajże 700 złotych...

Phil