Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWT 811 podaczas prania zatrzymuje się.

12 Lip 2010 11:12 9090 3
  • Poziom 13  
    Witam
    Mam mały problem z pralką electroluc ewt 811, a mianowicie:
    po ustawieniu programu startuje normalnie pobiera wodę, nagrzeje później wyleje, pobierze znowu i w którymś momencie akurat nie wiem w którym zatrzymuje się i stoi miga w tedy kontrolka »| pięciokrotnie. Zastanawiam się w czym jest problem.
    Silnik, grzałka, pompa, blokada, tnc, tacho, silnik, szczotki sprawdzone. Może jest jakiś tryb serwisowy żeby ponownie zaprogramować z pozycji ręcznej coś jak w Amice elektroniku
  • Poziom 20  
    Witam,myśle,że należy dokładnie przyjrzeć się całemu układowi hydrostatu,zaczynając od kubka przy zbiorniku.
  • Poziom 13  
    Układ jest czysty, podmieniłem jednak grzałkę kpl. z NTC i chyba pomogło. Praleczka wróciła na swój tor. Potestujemy ją jeszcze i zbaczymy czy dalej będzie cudowała.
    Dzięki za dobre chęci
  • Poziom 9  
    MAN_IN_BLACK napisał:
    Układ jest czysty, podmieniłem jednak grzałkę kpl. z NTC i chyba pomogło. Praleczka wróciła na swój tor. Potestujemy ją jeszcze i zbaczymy czy dalej będzie cudowała.
    Dzięki za dobre chęci

Obawiam się, że na tym się nie skończy. Mam identyczny problem ale w modelu EWT1255. Po kilku praniach kolejna grzałka kończyła żywot i tak 3 razy bodajże. Za każdym razem wywalała błąd E36 czyli błąd wspomnianego wcześniej hydrostatu. Po sprawdzeniu przez serwis znowu wychodziło, że winowajczynią była grzałka. Ostatecznie autoryzowany serwis poddał się i zasugerował wymianę elektroniki za cenę bodajże 700 złotych...

Phil