Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CASIO EX-S880 po wysunięciu obiektywu trzeszczy

12 Lip 2010 11:45 1359 3
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie.
    Jestem posiadaczem CASIO EX-S880:)
    Z aparatem było wszystko ok. tylko po ostatniej imprezie nad jeziorem został delikatnie zalany ale tak tylko lekko na wyświetlaczu (nie to żeby pływał całkowicie w jeziorze). Wydaje mi się, że ktoś go może upuścił.
    Teraz bateria naładowana, zdjęcia można oglądać, wyświetlacz wyświetla jak należy :), tylko kiedy chcę włączyć aby robić zdjęcia wysuwa się obiektyw dwa razy. Zatrzeszczy w stylu "dzyk-dzyk dzyk-dzyk" :) i chowa się z powrotem.
    Co robić, czy da się jakoś zdiagnozować co dokładnie mu dolega?
    Jakimś programem serwisowym?
    Czy może samemu rozebrać zobaczyć?
    Czy najlepiej nie pchać rąk i zanieść do naprawy bo sam nic nie zrobię :)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 23  
    Witam !
    Prawdopodobnie uszkodzony mechanizm wysuwu obiektywu lub autofokusu, dlatego aparatu nie uruchamia się w trybie foto.Mechanizm obiektywu jest dość złożonym urządzeniem i jeżeli nie masz doświadczenia w tego typu sprawach to raczej sam nic nie zdziałasz a tylko możesz pogorszyć sprawę.
    Chyba najlepiej jak piszesz nie pchać do niego rąk i zanieść do serwisu.
  • Poziom 16  
    Stawiał bym raczej na sklejone listki przesłony lub migawki.Nie do naprawy bez doswiadczenia, więc pozostaje servis, ale chyba tylko teoretycznie bo jeżeli się juz podejmą takiej naprawy to cena przekroczy wartość uzywanego aparatu
  • Poziom 9  
    No to ładnie jak okaże się że aparat na złom :cry: no nic w czwartek podrzucę do kogoś kto się zna :) a może wiecie gdzie w Białymstoku można oddać do naprawy w dobre ręce ???