Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips DVP3580 a podpięcie pod USB Toshiby 2.0 320gb

marugrab 12 Lip 2010 13:23 1697 3
  • #1 12 Lip 2010 13:23
    marugrab
    Poziom 2  

Witam.
    Mam następujący problem.Nabyłem wczoraj odtwarzacz dvd marki philips DVP3580 oraz zewnętrzny dysk toshiby 320gb. Usb w odtwarzaczu radzi sobie bez problemu z pendrivem natomiast nie jest w stanie przeczytać dysku.
    Formatowałem go na fat 32,robiłem kilka partycji o mniejszej pojemności ale nic nie dało rezultatu żeby powrzucać na dysk filmy i odtworzyć je przez dvd.
    Teraz moje pytanie: czy ten model dvd nie obsługuje takich pamięci zewnętrznych jak dysk 320gb czy wina leży po stronie dysku gdyż ma ono jedno wejście obsługujące zarówno transfer danych jak i zasilanie(mówiąc krotko jedno wejście zamiast dwóch jak to jest w innych dyskach)

Bardzo proszę o odpowiedź bądź porade kogoś kto będzie w stanie rozwiązać mój problem

• #2 13 Lip 2010 14:47
    marugrab
    Poziom 2  

sprawę rozwiązałem już sam i już wszystko chodzi jak należy

• #3 13 Lip 2010 14:59
    marian gałka
    Poziom 11  

To podziel się z nami informacją, na czym polegał problem?

• #4 14 Lip 2010 22:40
    marugrab
    Poziom 2  

wiec wyjasniam.zaden z producentow dvd nie daje informacji że dany odtwarzacz obsługuje przenośne dyski zewnętrzne.z pendrive'ami nie ma problemu, gdyż nie mają one swojego własnego zasilania.
    Ja obszedłem to w następujący sposób który mnie zadziałał:
    Wymieniłem dysk na Iomege 500gb która ma zasilanie i transfer danych osobno(czyli potrzeba 2 portów usb do pracy na dysku)Tamta toshiba miała tylko jeden kabel który nie rozdzielał się na transfer i zasilanie.
    Jako, że problemem nie działania dysku było to, że dostawał on za mało napięcia od dvd aby ruszyć, kupiłem przejściówkę do gniazdka pod usb i taką przejściówkę podpiąłem do kontaktu natomiast drugi kabel usb pod dvd.
    Zostało mi już tylko sformatować dysk na fat32 (zrobiłem 3 partycje po 30gb-maksymalna wielkość partycji pod tym system plików to 32gb), a reszte zostawiłem w ntfs.Powrzucałem filmy i wszystko śmiga jak szalone.
    Podpięcie wygląda jak na zdjęciu....ufff dużo popisałem ale mam nadzieję że pomogłem komuś, kto tak jak ja nie chciał wydawac 450zł na 32gb pena a skorzystać z uroków dużej pamięci dysku zewnętrznego(o wiele tańszego):)

Philips DVP3580 a podpięcie pod USB Toshiby 2.0 320gb

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME