Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzacja a silnik dwusuwowy 26-konny

zbuk 14 Lip 2010 15:31 6702 40
 • #31
  robokop
  Moderator Samochody
  No taaa, a jak sobie to wyobrażasz? W przyczepach kempingowych są chłodziarki i owszem, wykorzystywane jest zjawisko odbierania ciepła od otoczenia przez rozprężający się gaz, spalany później - tyle tylko że co w dwusuwowym silniku zrobisz z tym rozprężonym gazem ?
 • #32
  mczapski
  Poziom 39  
  Ekspertem nie jestem, ale ten gaz służy do ogrzewania w miejsce grzałki elektrycznej. Więc nie ma problemu z jego wykorzystaniem. Mowa o chłodzeniu absorpcyjnym.
 • #33
  romoo
  Użytkownik obserwowany
  Możesz też napędzać sprężarkę bezpośrednio z półośki za pomocą paska klinowego i dodatkowego koła pasowego , jedziesz jest klima, stoisz brak klimy.
 • #34
  rowin1983
  Poziom 16  
  Witam. Myslę, że zestaw kompletnej klimatyzacji z jakiegos małego auta (np Fiat Panda) dałby rade. A co do silnika to nie dowiemy sie dopóki ktoś tego nie zmontuje i nie uruchomi .
 • #35
  mczapski
  Poziom 39  
  Jak można mówić o typowym zestawie klimatyzacyjnym w Trabancie (typowym)? Po pierwsze brak chłodnicy oraz odmienna dmuchawa chłodzenia. Po drugie brak nagrzewnicy i także dmuchawy. Czyli niestety wszystko musi być nietypowe jak dla samochodu. Natomiast pomysł wykorzystania ciepła z kolektora wydechowego teoretycznie możliwy.
 • #37
  romoo
  Użytkownik obserwowany
  W temacie nie chodzi o ciekawostki technicze tylko o brak mocy napędowej a tego bez dodatkowego silnika nie przeskoczy.
 • #38
  WXSXK
  Poziom 11  
  Witam Sam posiadam Sportowe niemieckie auto o nazwie trabant ze sportowym silnikiem 600 :) odnośnie klimy to mam zamiar zamontować chłodzenie opierające się na modułach peltiera na razie to jest zamysł ale muszę przeliczyć pobór prądu
 • #39
  romoo
  Użytkownik obserwowany
  Dzisiaj naprawiałem Chłodnię na Sprinterze i tam sprężarka była napędzana z silnika indukcyjnego 1,5 kW 1440obr. A Przełożenie było takie że sama sprężarka miała 1200obr./m i to działa i chłodzi chłodnię na pace.
  A jeszcze 220v Było robione z invertera 12/220V
 • #40
  tzok
  Moderator Samochody
  WXSXK napisał:
  (...)mam zamiar zamontować chłodzenie opierające się na modułach peltiera na razie to jest zamysł ale muszę przeliczyć pobór prądu
  Zły zamysł, szkoda czasu na liczenie. Czym chcesz chłodzić moduły?
 • #41
  romoo
  Użytkownik obserwowany
  Układy Peltiera to szajs jakich mało , lepiej kupić przetwornicę 12/ 220v i zaaplikować bebechy od małej zamrażalki 250W.
  TIR-owcy nie chcą widzieć nawet chłodziarek na peltierze, tylko sprężarkowe .