Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Kangoo 1.2 98 Nie ładuje akumulatora podczas jazdy

JamalBIG 12 Jul 2010 13:56 4994 8
Tespol
 • #1
  JamalBIG
  Level 10  
  Witam

  Mam dość poważny problem gdyż przestał mi się ładować akumulator w trakcie jazdy. Wszystko zaczęło się gdy podłączyłem dość 'prądożerny system audio'. Po pierwszym teście nagłośnienia (przy włączonym silniku) przestała się zapalać kontrolka akumulatora po przekręceniu kluczyka co mnie zdziwiło ale potem okazało się najnormalniej w świecie, że akumulator nie jest ładowany podczas włączonego silnika. Za wszelkie sugestie co do przyczyny tego zjawiska będę bardzo wdzięczny.

  Pozdrawiam
  Dominik
 • Tespol
 • #2
  Doktorr
  Level 35  
  Możliwe usterki:
  Uszkodzony przewód między alternatorem a "zegarami" , uszkodzenie w obrębie regulatora napięcia, uszkodzenie w obrębie wirnika alternatora.
 • Tespol
 • #3
  jurekk55
  Level 36  
  Kabel prądożercy podłączyłeś się do + klemy na aku?to sprawdź czy plastik rurka osłaniająca org.oczko nie izoluje,masa nadwozie silnik oczywiście na 5+?
 • #4
  JamalBIG
  Level 10  
  Witam

  Dzięki za odpowiedzi. Cały sprzęt odłączyłem ale problem pozostał dlatego będę badał możliwości podane przez Doktorr'a. Tylko mam jeszcze pytanko - czy "Uszkodzony przewód między alternatorem a "zegarami"" może rzeczywiście powodować 'nieładowanie się akumulatora" w czasie jazdy czy tylko nie działającą 'lampeczkę' na panelu (jeżeli dobrze zrozumiałem - zegary = panel z kontrolkami)

  Pozdrawiam
 • #5
  WITEK1952
  Level 28  
  Witam serdecznie. Lampka musi działać bywzbudzał się alternator. Pozdrawiam.
 • #6
  romoo
  User under supervision
  Dobra mr. JamalBIG pomierzyłeś ładowanie, sam naprawisz, wyciągniesz alternator?
 • #7
  JamalBIG
  Level 10  
  Witam

  Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
  Mam jeszcze pytanie co oznacza samo niezapalanie się kontrolki akumulatora przy przekręcaniu kluczyka bo myślę, że od tego muszę zacząć bo alternator prawdopodobnie jest ok (ale na wszelki wypadek też sprawdzę)

  Pozdrawiam
 • #9
  JamalBIG
  Level 10  
  Ok, będę dzisiaj wykręcał alternator i sprawdzał go dokładnie

  Dzięki za odpowiedź
  Pozdrawiam

  Dodano po 5 [godziny] 17 [minuty]:

  Witam ponownie

  Odłączyłem od alternatora kable i sprawdziłem prąd multimetrem na akumulatorze i na alternatorze - akumulator waha się w okolicach 12.5 natomiast na odłączonym alternatorze przy włączonym silniku oscyluje od 0.2 do 0.3 przy dobrym wietrze. Obejrzałem szczotki i są trochę 'obite'... Co o tym myślicie? Cały alternator do wymiany?

  P.S. Sorry za brak zdjęć ale kabel do telefonu mi się gdzieś zapodział...

  Pozdrawiam