Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Kangoo 1.2 98 Nie ładuje akumulatora podczas jazdy

JamalBIG 12 Jul 2010 13:56 4994 8
Tespol
    JamalBIG
    Level 10  
    Witam

Mam dość poważny problem gdyż przestał mi się ładować akumulator w trakcie jazdy. Wszystko zaczęło się gdy podłączyłem dość 'prądożerny system audio'. Po pierwszym teście nagłośnienia (przy włączonym silniku) przestała się zapalać kontrolka akumulatora po przekręceniu kluczyka co mnie zdziwiło ale potem okazało się najnormalniej w świecie, że akumulator nie jest ładowany podczas włączonego silnika. Za wszelkie sugestie co do przyczyny tego zjawiska będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
    Dominik
  • Tespol
    Doktorr
    Level 35  
    Możliwe usterki:
    Uszkodzony przewód między alternatorem a "zegarami" , uszkodzenie w obrębie regulatora napięcia, uszkodzenie w obrębie wirnika alternatora.
  • Tespol
    jurekk55
    Level 36  
    Kabel prądożercy podłączyłeś się do + klemy na aku?to sprawdź czy plastik rurka osłaniająca org.oczko nie izoluje,masa nadwozie silnik oczywiście na 5+?
    JamalBIG
    Level 10  
    Witam

Dzięki za odpowiedzi. Cały sprzęt odłączyłem ale problem pozostał dlatego będę badał możliwości podane przez Doktorr'a. Tylko mam jeszcze pytanko - czy "Uszkodzony przewód między alternatorem a "zegarami"" może rzeczywiście powodować 'nieładowanie się akumulatora" w czasie jazdy czy tylko nie działającą 'lampeczkę' na panelu (jeżeli dobrze zrozumiałem - zegary = panel z kontrolkami)

Pozdrawiam
    WITEK1952
    Level 28  
    Witam serdecznie. Lampka musi działać bywzbudzał się alternator. Pozdrawiam.
    romoo
    User under supervision
    Dobra mr. JamalBIG pomierzyłeś ładowanie, sam naprawisz, wyciągniesz alternator?
    JamalBIG
    Level 10  
    Witam

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
    Mam jeszcze pytanie co oznacza samo niezapalanie się kontrolki akumulatora przy przekręcaniu kluczyka bo myślę, że od tego muszę zacząć bo alternator prawdopodobnie jest ok (ale na wszelki wypadek też sprawdzę)

Pozdrawiam
    JamalBIG
    Level 10  
    Ok, będę dzisiaj wykręcał alternator i sprawdzał go dokładnie

Dzięki za odpowiedź
    Pozdrawiam

Dodano po 5 [godziny] 17 [minuty]:

Witam ponownie

Odłączyłem od alternatora kable i sprawdziłem prąd multimetrem na akumulatorze i na alternatorze - akumulator waha się w okolicach 12.5 natomiast na odłączonym alternatorze przy włączonym silniku oscyluje od 0.2 do 0.3 przy dobrym wietrze. Obejrzałem szczotki i są trochę 'obite'... Co o tym myślicie? Cały alternator do wymiany?

P.S. Sorry za brak zdjęć ale kabel do telefonu mi się gdzieś zapodział...

Pozdrawiam