Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SE C702 lutowanie gniazda LCD?

12 Lip 2010 14:03 1935 6
  • Poziom 1  
    czy fachowcy dadza rade przelutowac to gniazdko? (jak widac jest ulamane na srodku, przez to lcd nie dziala). czy odposcic sobie (za wysokie koszty?) ponizej fotki:

SE C702 lutowanie gniazda LCD? SE C702 lutowanie gniazda LCD?

Zdania zaczynamy od dużej litery i kończymy kropką.
  • Poziom 40  
    Pewnie, że da radę.
    Wystarczy stare wylutować ładnie gorącym powietrzem i w jego miejsce wlutować nowe cienką lutownicą kolbową.
  • Spec od GSM
    Ja bym wylutował stare i wlutował owe też przy użyciu hota po co się bawić kolbówka. Każdy dobry serwis poradzi sobie z tym bez problemu.
  • Poziom 33  
    Panowie a jak wylutować takie gniazdo nie majac podgrzewacza? Mi osobiscie się topią :/
  • Spec od GSM
    Ja też robię bez podgrzewacza takie złącza i nic się nie topi. Temperatura 300°C nadmuch 120l/min i złącze po 30sekundach normalnie się zdejmuje.
  • Poziom 12  
    Bez podgrzewacza? nie ma sprawy jeśli tylko płyta z której wyciągasz złącze LCD jest typowym dawcą czyli nie nadaje się do naprawy to grzejesz z drugiej strony płyty głównej i gniazdo jest cacy wylutowane przy pomocy samego hota :) koszt takiej naprawy to max 30 - 40 zł i zabiera to około 30 max minut.
  • Spec od GSM
    Tak kolego dobrze przeczytałeś bez podgrzewacz grzejąc od góry i wszystko jest idealnie zrobione.