Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak przegrać filmy z kamery Samsung VP-D301 na kompa ?

aligator 12 Lip 2010 14:53 15032 6
  • #1 12 Lip 2010 14:53
    aligator
    Poziom 10  

Witam, właściwie to nie wiem gdzie zamieścić ten post.
    Chciałbym wreszcie zrobić porządek z mini-kasetami i przegrać najpierw na kompa, później na CD.
    Mam kamerę Samsung VP-D301 oraz program do niej Samsung DVC Media 5.1. (oryginalnie kupiony z kamerą)
    Próbowałem przegrywać filmy na kompa i:
    - przy pomocy w/w przegrywa video+audio ale nie ma możliwości obróbki (albo ja nie wiem jak?)
    - przy pomocy Windows Movie Marker nie przenosi audio. Brak kodeka wma?
    Podobnie jest z odtwarzaniem filmu wgranego na kompa z kamery. Odczytuje go bez problemu tylko Media Player Classic. Inne wcale lub bez dźwięku.
    I teraz do rzeczy. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jakiś prosty darmowy program do obróbki filmów (kamera>komp, dalej powinienem sobie dać radę). Ideałem byłoby coś po polsku :? Znalazłem kilka m.in Avidemux 2.5.3 (ale czy jest dobry i PROSTY?) Wgrać niby mókłbym przy pomocy tego Media 5.1 ale jak obrobić (tzn wycięcie klatek / łączenie / jakieś przejście między scenami / dodanie napisu czy komentarza.) Nie zależy mi na bajerach.
    I czy przegrywanie filmów z kamery odbywa się w czasie rzeczywistym?
    Tzn muszę włączyć play w kamerze i to co oglądam się zapisuje na kompie (przez USB)?
    Będę wdzięczny za radę.
    W tym temacie jestem zielony. :oops:

0 6
  • #2 26 Lip 2010 00:23
    saico
    Poziom 19  

Po pierwsze - filmy zgrywa się z kamer miniDV tylko i wyłącznie przez złącze IEEE1394 (DVi) za pomocą kabla Fire-Wire i karty IEEE1394 zainsatlowanej w komputerze/laptopie a nie po USB, którego ta kamera nawet nie posiada.
    Po drugie - w zestawie masz drugą płytę z oprogramowaniem do tego celu "Unlead Video Studio" i nagranie po zrzuceniu w nim "obrabiasz". W sieci też jest do pobrania - wystarczy wpisać w google. Powodzenia!

0
  • #3 26 Lip 2010 11:15
    aligator
    Poziom 10  

saico napisał:
    Po pierwsze - filmy zgrywa się z kamer miniDV tylko i wyłącznie przez złącze IEEE1394 (DVi) za pomocą kabla Fire-Wire i karty IEEE1394 zainsatlowanej w komputerze/laptopie a nie po USB, którego ta kamera nawet nie posiada.

Jeżeli nie wiesz to nie pisz bzdur, gdyż film można zgrać z kamery złączem DV (do którego nie ma przewodu na wyposażeniu) lub przez USB (przewód jest na wyposażeniu). Jest to opisane nawet w instrukcji. Różnica jest tylko w jakości.To po pierwsze. Oba gniazda w kamerze są obok siebie.
    Ponadto film przenoszę (przez USB) na kompa, przy pomocy W. Movie Maker - lub Samsung DVC Media 5,1. O ile w tym pierwszym obróbka obrazu jest w miarę prosta ale program widzi tylko obraz nie audio. Film jest niemy. Mogę dodać ścieżkę dźwiękową ale nie tą z kamery (chyba albo nie wiem jak?). Natomiast ten drugi program jest chyba tylko do zgrania filmu na kompa.
    Na wyposażeniu jest tylko jedna płyta, bez programu o którym piszesz. Jeśli chodzi o Google to wiem, że jest coś takiego ale chodziło mi o podpowiedź od kogoś kto używa prostego, darmowego programu do obróbki filmów a nie o eksperymentowanie, który będzie taki jakiego szukam. A może popełniam jakiś błąd przy przenoszeniu? Nie wiem. Gdybym wiedział to bym nie pisał tego postu. Pozdrawiam.

0
  • #4 26 Lip 2010 12:21
    saico
    Poziom 19  

Człowieku, ja mam styczność z kamerami na codzień w serwisie i nie ucz kury jajka robić. Ta kamera może i ma złącze USB, ale nim możesz tylko robić straming w czasie rzeczywistym - funkcja kamery internetowej, stąd masz brak głosu. Filmy to ty se możesz Movie Makerem zgrywać po USB dla zabawy, ale widzę, że nie masz drugiej płyty z zestawu na której jest Unlead Video Studio i nim się zgrywa po złączu DV - pisałem DVi co oznacza to samo. Złączem USB możesz sobie zgrać to co masz na karcie pamięci lub zrzucić obraz w trybie kamery internetowej a nie z kasety DV - instrukcja obsługi, modele VP-D303, VP-D305, VP-D307. VP-D301 nie ma takich możliwości.

0
  • #5 26 Lip 2010 12:34
    aligator
    Poziom 10  

To jak wytłumaczysz fakt, że filmy zgrywam złączem USB na kompa i je odtwarzam na kompie!!!!!!! ????????? przy pomocy w/w programów.(instrukcja obsługi str 80 i 81). Chodzi mi tylko o obróbkę dalszą, tak jak pisałem na początku.

0
  • #6 26 Lip 2010 12:52
    Doktorsky
    Poziom 17  

Avidemux - jak najbardziej! Polska wersja i prosta obsługa. Nie ma (chyba) jedynie możliwości umieszczania przejść między scenami :( - też mi tego brakuje.

Pozostałe rzeczy zrobisz bez problemu - przycinanie, usuwanie klatek, nakładanie filtrów, konwersje, dodawanie napisów itd. - polecam.

0
  • #7 26 Lip 2010 13:05
    aligator
    Poziom 10  

O to mi właśnie chodziło. Prosty darmowy program po polsku.
    Ogromne dzięki zaraz go ściągnę i w wolnej chwili zobaczę jak działa.
    Pozdrawiam.

1
  Szukaj w 5mln produktów