Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Audi Concert I - jak podłączyć kierownice ?

Esiaczek 12 Lip 2010 15:21 3140 2
  • #1 12 Lip 2010 15:21
    Esiaczek
    Poziom 16  

Posiadam Audi A6 rocznik 99 i radio Audi Concert I kaseciaka. Postanowiłem kupić sobie kierownice z przyciskami. Żeby nie było, że coś pójdzie nie tak z poprawnym podłączeniem, to kupiłem z auta o tym samym roczniku. Niestety po otwarciu zakupionej kierownicy oczom moim ukazał się sterownik CAN, którego niestety ja nie mam gdzie podłączyć. Daty widniejące na taśmie i sterowniku oscylują w granicach 97 roku - lutego 99 roku. Pytanie brzmi: jak podłączano kierownice multifunkcyjną w modelach przed liftem, skoro nie miały CAN-a, a w radiu Concert sterowanie jest podłączane do pinu REM-C ?

1 2
  • #2 12 Lip 2010 18:14
    djlj24
    Spec od car audio

Pytanie co było z drugiej strony strony czyli od strony samochodu podłączone do kierownicy i do radia. Może coś w rodzaju modułu komfortu, który akceptował CAN a dalej już komunikował się w starym standardzie.
    Swoją drogą kierownica steruje nie tylko radiem ale czymś jeszcze i właśnie wygląda na brak tego elementu.

0
  • #3 16 Lip 2010 18:22
    Nawigator
    Poziom 33  

To może być sterownik do CAN-u nadwozia (np. podaje kąt skrętu kierownicy) a sterowanie radiem jest na innym CAN-ie tzw Comfort w nowszych modelach (lub poprzez Multifunction Module w starszych).
    Ciężko się dokopać do informacji na ten temat.

N.

0
  Szukaj w 5mln produktów