Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

GamePark powróci z nową konsolą GP2X Caanoo

pseven 12 Jul 2010 17:18 2074 4
Optex
  • GamePark powróci z nową konsolą GP2X CaanooGamePark Holdings oficjalnie potwierdziło plany wprowadzenia na rynek nowej generacji konsoli GP2X, której prototypowe egzemplarze można było obejrzeć podczas tegorocznych targów Electronic Entertainment Expo 2010. Urządzenie oparte zostało o tą samą platformę sprzętową, co poprzednik – konsoli Wiz, wzbogaconą o szereg nowych funkcji. GP2X Canoo posiada dedykowany, zewnętrzny procesor grafiki 3D. Sercem urządzenia pozostaje niezmiennie procesor ARM9, taktowany częstotliwością 533 Mhz. Zmianie uległa natomiast ilość pamięci RAM, która w przypadku nowej konsoli wynosi 128 MB. Konsola została zamknięta w obudowie o wymiarach: 146 x 70 x 18,5 mm. Canoo posiada ekran o przekątnej 3,5”, pracujący w rozdzielczości 320x240. Urządzenie wyposażone zostało dodatkowo w zespół czujników ruchu, oraz silniki Force Feedback. Canoo umożliwia odtwarzanie multimediów, zapisanych w formatach takich jak: MPEG4, Xvid, Divx, OGG, WAV, JPG, BMP, GIF, PNG, oraz TXT. Konsola trafi do sprzedaży na przełomie lipca i sierpnia 2010 roku, w cenie około 150 dolarów amerykańskich.

Źródło:
    http://www.maxconsole.net/content.php?41075-GP2X-s-new-console-revealed-the-Caanoo-with-3D-GPU-and-WiFi

Cool? Ranking DIY
    About Author
    pseven
    Translator, editor
    Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej.
    Has specialization in: tłumaczenia, copywriting
    pseven wrote 8947 posts with rating 1967, helped 0 times. Been with us since 2009 year.
  • Optex
    quniq
    Level 21  
    Montaż "wibratorków" (jak bardzo niejednoznacznie by to nie brzmiało... :D ) wraz z resztą elektroniki to chyba niezbyt trafiony pomysł...?
  • Optex
    Pocieszny
    Level 38  
    W telefonach są montowane wibracje i jakoś to działa przecież ;)
    quniq
    Level 21  
    Fakt. Ale wibracje konsolowe, imo, są z deka mocniejsze i o niższej częstotliwości. Aczkolwiek to są przekonania wyniesione z pełnoprawnych padów... Stąd też moja pochopna opinia.
    sokoleokoo2
    Level 22  
    Koledzy gdyby w końcu ktoś nowy pojawił się z dobrym pomysłem w niezłym wykonaniu - mogło by to zmienić rozkład sił - ja jestem za !!!

Co do Wibracji to Absolutnie odradzam ponieważ jestem graczem - i przerobiłem kilka padów - również tych markowych - w każdym jednym Padzie pierwsze co umierało to silniczek wibracyjny. A jeżeli będzie bardzo zintegrowany z elektroniką to w przypadku awarii (np po skończonej gwarancji) może nam uszkodzić elektronikę !!!! i będziemy mieli spory problem !!!