Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TNK HD ADB 2850 ST + MONOBLOCK nie odbiera Astry

Pine 12 Lip 2010 19:45 10654 9
  • #1 12 Lip 2010 19:45
    Pine
    Poziom 9  

Witam Wszystkich

Posiadam Telewizję na kartę HD + tuner ADB 2850 ST mimo że mam konwerter MONOBLOCK to nie odbieram programów z Astry.

Konfiguracja : DISEqC
    Hotbird : LNB1 siła 86% i jakość 100%
    Astra : LNB2 siła 88% i jakość 0%

Jeśli chodzi o Hotbird to wszystkie programy działają bez problemów.
    Czy ktoś wie gdzie może być problem. Fachowcy ustawiali antenę i powiedzieli że powinno wszystko działać, że to problem z tunerem ale ja nie mam tej pewności.
    Proszę o pomoc.

TNK HD ADB 2850 ST + MONOBLOCK nie odbiera Astry TNK HD ADB 2850 ST + MONOBLOCK nie odbiera Astry

Dodano po 2 [godziny] 10 [minuty]:

Tutaj jeszcze zdjęcie anteny

TNK HD ADB 2850 ST + MONOBLOCK nie odbiera Astry

0 9
  • #2 13 Lip 2010 09:10
    matzg
    Poziom 35  

Witam, podaj wielkość anteny (monobloki stosuje się do anten 80-90).
    Problem może być po stronie dekodera , ustawienia anteny (konwerter zezuje na HB) lub konwertera (nie wszystkie monobloki współpracują z dekoderami) .
    Sugeruję podłączyć inny dekoder cyfrowy i sprawdzić czy jest jakaś różnica...
    Pozdr

0
  • #3 13 Lip 2010 19:14
    Pine
    Poziom 9  

Talerz 80 , musze pożyczyć gdzieś tuner inny i potestować.

Mam nadzieje że to winna oprogramowania w tunerze i że od wrzesnia się to zmieni.
    Właściwie w tunerze nie można zmieniać ustawień anteny.

Dodano po 2 [godziny] 41 [minuty]:

Jeszcze dodam że również problem jest z DVB-T sygnał na polsat siła 86% Jakość 0%

Jak podłącze do telewizora bez dvbt bezpośrednio to obraz super.

Dodano po 5 [godziny] 33 [minuty]:

antena napewno jest ustawiona astra na zeza a przymocowana jest za lewe oko patrzac od tyłu anteny hotbird.

Dzisiaj jeszcze miałem przypadek że DVBT miało 100% jakosci a siła 0%

Czy ktos posiada telewizję na kartę HD i używa programów z astry tak dla ułatwienia programy na tunerze od 500 do 650 to ma byc ASTRA.

0
  • #4 14 Lip 2010 10:48
    LeDy
    Poziom 43  

Zrób zdjęcie tego talerza , opisz czy " od strony Astry" nie zasłania sygnału budynek?

0
  • #5 14 Lip 2010 11:39
    Pine
    Poziom 9  

Witam

Byli u mnie montarzyści i zamontowali monoblock w taki sposób że sygnał w konwerterze był zarówno na hb i astrę.

Dzwoniłem dzisiaj do TNK HD i poinformowano mnie że ASTRA na tym tunerze nie działa może bedzie działać w przyszłości jak zmienią oprogramowanie tunera.

Czyli informację prawdopodobnie są błędne jeśli ktoś pisze że na tym tunerze ADB 2850 ST odbiera programy astry.

0
  • #6 28 Lip 2010 20:05
    szorstki1988
    Poziom 1  

Witam!
    Ja mam tnk HD i mam również monoblocka. Na początku chodziły mi tylko kanały na hotbirdzie, ale wszedłem w ustawienia dekodera (instalacja, antena itd.) i teraz chodzą mi kanały z astry. Odbieram np. tv trwam z polskich kanałów i pare innych chyba niemieckich, ale nie wszystkie idą! Na liście kanałów z kolei nie mam w ogóle tvp historia. A co do dvb-t to w twojej okolicy może nie ma nadajnika cyfrowego telewizji naziemnej i dlatego nie odbierasz kanałów dvb-t.

0
  • #7 30 Lip 2010 09:57
    Pine
    Poziom 9  

Sprawdziłem tuner u rodziców wszystkie kanały na astrze działają od kanału 500 zaczynają się niemieckie w HD.
    Czyli u mnie problem z monoblokiem.

0
  • #8 18 Sie 2010 10:54
    grzesiek811
    Poziom 11  

U mnie też z astry wszystko łapie. I też nie mam TVP Historia, a nie ma możliwości jej ręcznego wyszukania i dodania.

0
  • #10 24 Sie 2010 17:05
    ansat
    Poziom 25  

TVP Historia nie upadła tylko antena musi być dobrze ustawiona.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo