Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Generator iskry Ardo - jak podłączyć

lubie 12 Lip 2010 18:59 14645 3
  • #1 12 Lip 2010 18:59
    lubie
    Poziom 9  

Witam,

Podpiąłbym się z tematem pod jakiś istniejący post ale wszystkie są zamknięte więc muszę utworzyć nowy.

Otóż chciałbym wymienić generator iskry w kuchence Ardo (inox). Kupiłem nowy na allegro który wygląda tak:

Natomiast stary posiada 3 kabelki i na tym polega mój problem. W jaki sposób to podłączyć? W innych postach wyczytałem o jakimś strzelaniu seriami. Oczywiście chciałbym tego uniknąć. Stary (popsuty) generator mam taki:

Na zdjęciu opisałem na biało kabelki i pokazałem które idą do przełącznika.

Prosiłbym o instrukcję jak dla dziecka:
    które kabelki ze starego generatora podpiąć do nowego no i w jakie miejsca, i co zrobić z tym który zostanie wolny?

pozdrawiam,

0 3
  • #2 12 Lip 2010 20:49
    davson1978
    Poziom 2  

L- faza N-zero .. jeden z nich idzie przez włącznik.. Prawdę mówiąc nie ma większego znaczenia gdzie dasz fazę bo i tak wszystko zależy jak włożysz wtyczkę do gniazdka sieciowego .. ten trzeci przy starym jest od masy, do nowego go nie podłączysz - zaizoluj taśmą i zostaw ... pod te małe "piny" podłącz iskrowniki

Dodano po 12 [minuty]:

brązowy na 100% natomiast wybierając miedzy zielonym a czerwonym musisz rozgryźć jak mostkuje włącznik .. najlepiej omomierzem

0
  • #3 13 Lip 2010 14:48
    Karlheinz
    Poziom 20  

No nie zupełnie jest tak jak pisze davson1978 (tak miała np. Amica)Twój stary generator pracował inaczej niż ten ,który zamierzasz zainstalować , iskra była pojedyńcza w momencie puszczania przycisku (rozładowanie kondensatora) Instalujac nowy generator w przełączniku wykorzystasz tylko dwa styki oznaczone jako 1 i 2 (przewód biały i czerwony) a sam przełącznik montujesz w szereg z generatorem... Reasumując od zasilania L (faza) do przełącznika styk-2 dalej od przełącznika styk-1 do ganaratora styk L i od generatora styk N do zasilania ,trzeci przewód jak pisze kolega nie jest wykorzystany.W nowym generatorze w momencie wciśniecia przycisku i przytrzymania iskra przeskakuje co ok 1 sek.

0
  • #4 16 Lut 2011 17:43
    mateusz2807
    Poziom 9  

Witam wszystkich postanowiłem podpiąć się do tego wątku ponieważ wszystkie tematy z naprawa generatora iskry zostały zamknięte, a wczoraj postanowiłem naprawić swój stary generator iskry w którym spalił sie rezystor. Więc drodzy koledzy rezystor który ulega przepaleniu w generatorze ardo to 82Ohm, ja natomiast zalecam kupno rezystora o takich parametrach: 82oma 5W ceramiczny. jest to niestety duży rezystor i brak dla niego miejsca więc trzeba go zamontować na odwrotnej stronie i podciąć dystanse w taki sposób żeby płytka się obniżyła i przylutować ten rezystor.

0
  Szukaj w 5mln produktów