Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

System alarmowy kontrolowany przez karty zbliżeniowe

12 Lip 2010 22:20 1611 4
  • Poziom 20  
    Witam,

Szukam systemu alarmowego do zainstalowania w warsztacie.
    Wymagania to minimum 6 wejść i w związku z tym że z pomieszczeń będą korzystali starsi ludzie zażyczono sobie kontroli dostępu w oparciu o RFID. Kiedyś montowałem i konfigurowałem centralę SATEL`a z tym że dostęp odbywał się w oparciu o manipulator.
    Obecnie też chciałem założyć SATEL`a ale manipulator zastąpić czytnikiem INT-SCR-BL,zaprogramować ją raz z lapka i potem tylko korzystać przy użyciu breloków.
    Czytałem opis i pisze że ta klawiatura może "pracować jako klawiatura strefowa opóźniająca o zaprogramowany czas aktywacje alarmu na zaprogramowanych wejściach". A co z rozbrojeniem alarmu?

Przejrzałem trochę forum ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania, szczerze mówiąc nawet nie za bardzo wiem co mam w wyszukiwarkę wpisać.

Proszę o radę, jeżeli macie centrale jakiś innych firm spełniające moje wymagania to jestem otwarty.

Pozdrawiam,
    finch
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Przytrzymanie breloka lub karty dłużej (3 sek) rozbroi strefę pod warunkiem zaprogramowania tej funcji.
  • Poziom 20  
    Dziękuję za odpowiedź, powiedz mi jeszcze czy jest opcja wykorzystania wyjść aby np. po załączeniu alarmu przed obiektem zapalało się na określony czas światło?
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Nie ma z tym problemu - zaprogramować wyjście uzależniając zadziałanie od stanu strefy i np jakiegoś timera, lub czasu działania wyjścia
  • Poziom 20  
    Ok dzięki za informacje, jeżeli coś jeszcze będzie nie jasne będę niepokoił.

Witam ponownie,

Jakie karty powinny być zakupione do współpracy z systemem?
    Pytanie kolejno czy można zaprogramować wejście centrali jako bistabilne? Chodzi np. o możliwość sterowania światłem przy pomocy łącznika dzwonkowego.