Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

brak napięcia na prostowniku Einhell bt-bc 10

adlero 13 Lip 2010 06:08 1932 5
  • #1 13 Lip 2010 06:08
    adlero
    Poziom 8  

co moze być powodem na kablach 0 napiecia amperomierz tez nie wychyla sie.
    bezpiecznik sprawny.śłychać jak transformator pracuje..

0 5
  • #2 13 Lip 2010 07:27
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Rozbierz i zobacz gdzie dociera napięcie.

0
  • #3 13 Lip 2010 07:41
    mczapski
    Poziom 38  

Mało wiem akurat o tym prostowniku, ale sprzedawcy piszą coś o zabezpieczeniach. Czyli, że jest jakaś automatyka, a jeśli tak to może być, że prostownik podłączy zasilanie dopiero po prawidłowym podłączeniu do akumulatora.

1
  • #4 13 Lip 2010 11:13
    adlero
    Poziom 8  

rozebrałem był drugi bezpiecznik 25A na polączeniu od transformatora [oczywiście przepalony]i wlutowany na sztywno .wymieniłem ładuje akumulator .ale uznałem ze zaraz za tym połączeniem jest zbyt gorąca ta kostka .prostownik ładuje około 3 godzin ..ale jest zbyt gorący.wskazówka amperomierza spadła o jedna kreske.z 7 do 6.[akumulator był wyładowany ledwo żaróweczka świeciła]czy przyczyna moze być słabe lutowanie bezpiecznika.

0
  • #5 13 Lip 2010 11:21
    domellus
    Poziom 29  

Raczej nie słabe lutowanie tylko pobór prądu jest tutaj odpowiedzialny za grzanie sie zapewne mostka prostowniczego. Raczej winy doszukiwał bym się w akumulatorze i jedo stopniu rozładowania. Osobiście posprawdzał bym jaki jest faktyczny prąd ładowania, jeśli jest on w granicach wydolności prostownika to przy dobrze dobranych elementach i sprawnych nie powinno sie nic uszkodzić, lecz niestety ciepło będzie wytwarzane.

0
  • #6 13 Lip 2010 12:01
    adlero
    Poziom 8  

co do akumulatora zgadzam sie całkowicie .bo to wymieniony akumulator tej zimy.a miałem go na działce gdzie podpinałem radio.wczoraj ledwo grał.wiec chciałem naładować ten akumulator.pewnie sa juz zwarcia na celach i efektem jest ze prostownik katuje.[akumulator jest sporo podładowany.a ładuje impulsowo zeby nie zagotowac prostownika.Rozkręciłem ponownie obudowe i to ciepło jest przenoszone.z transformatora bo jest gorący.
    dziękuje wszystkim

0