Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeniesieie poczty Outlook XP -> Thunderbird 3.1

13 Lip 2010 07:57 11832 8
  • Poziom 13  
    Witam,

Czy taka operacja jest możliwa? Bez instalacji Outlooka na docelowym komputerze?
    Najbardziej zależy mi na przeniesieniu poczty (wiadomości) i ich struktury, resztę mogę przenieść ręcznie...

pozdrawiam,
  • Poziom 35  
    Wyeksportuj (czy nawet zgraj - ale nie wiem czy zadziała) dane z Outlooka, a Thunderbird ma opcje importowania.
    Link

Tu masz dodatkową wtyczkę (może się przyda):
    Link

Inne propozycje:
    Link
  • Poziom 13  
    hojlo1 napisał:
    Wyeksportuj (czy nawet zgraj - ale nie wiem czy zadziała) dane z Outlooka, a Thunderbird ma opcje importowania.
    Link

Ten temat dotyczy importowania di Thunderbirda danych z zainstalowanego w systemie innego klienta (np Outlook). Mi natomiast chodzi o import danych do Thunderbirda postawionego na nowym systemie, w którym nie ma zainstalowanego Offica.

"świeży" Thunderbird na równie świeżym systemie nie ma możliwości wyboru (drugie okno w przywołanym linku) - ani z listy, ani pliku...

Czyli: mam backup starego systemu (w tym pliki PST Outlooka xp), a potrzebuje zacząć używać Thunderbirda i zależy mi na starej poczcie...

Mam możliwość przywrócenia z backupu komputera z outlookiem, tam zainstalowania thundera, wykonanie backupu poczty i wgranie tego backupu na nowym systemie...

Tylko nie wiem, czy to zadziała. A roboty by trochę było... Stąd pytanie - czy może ktoś to robił..?
  • Poziom 35  
    Kolego - nie czytasz uważnie. ;)

Import można też z plików robić (jest to przecież opisane w linkach) - wtedy Outlooka nie musi być (lecz jego pliki pierw "wyeksportowane").

Oczywiście , jak masz już tylko ".pst" będzie kłopot.

Jednak chyba opisujesz nadal Windowsa i Outlooka Express (bo nie podajesz) , to co za problem fikcyjne konto stworzyć, jak Outlook składową Windowsa?

Ps - wielokrotnie przenosiłem "pocztę" na różne komputery/systemy i zaczynałem od eksportu do najróżniejszych formatów (także np. ".dbx") by potem nowy program choć z jednego skorzystał przy imporcie.
  • Poziom 13  
    a czy - bo mogę przywrócić system z outlookiem z kopii - to drugie rozwiązanie nie będzie szybsze i wygodniejsze - tzn zainstalowanie w systemie z outlookiem thundera, zaimportowanie z outlooka (nie wiem tylko czy zczyta pocztę - bo w linku mowa o książce adresowej...) wyeksportowanie spod thunderbirda i zaimportowanie w nowym systemie z thunderbirdem...

dla upewnienia się - można wyeksportować do plików na zasadzie każdy mail w oddzielnym pliku (poczta z kilku lat, kilkadziesiąt tysięcy plików, widzę problem...:))
    a jak wygląda poczta, w której były załączone zdjęcia, poczta z załącznikami...??
  • Poziom 35  
    Miałeś Windowsa XP i masz Windowsa XP?
    Jak tak to po co się wracać , jak masz .pst i np. książkę adresową.
    Stworzyć fikcyjne konto i już (.pst podstawiasz a potem - eksport/import - likwidacja konta)

Chcesz przywracać - co za problem , każda metoda dobra , jak odnosi skutek. ;)
    (w sumie prawie identyczne postępowanie)

Napisz wreszcie na czym pracujesz (systemy, konta pocztowe) , bo samego Outlooka są 2 wersje i wtedy postępowanie jest różne.

Czy każdy list osobno - zapewne tak, choć baza jest jedna (ostatnio przenosiłem z XP na Win7 ~60GB listów) i wyszło ok. jednak do poczty Windowsa (ale powinien i Thunderbird to zrobić.
    Dobry export/import przeniesie całość listów (czy backup Outlooka do formatu zrozumiałego przez inny program pocztowy).

--------------------
    /doczytalem - mój błąd/
    Przypomniało mi się ze to Mocrosoft Outlook ma tylko ".pst" - chyba najprościej wrócić do backupu poprzedniego systemu.
    Chociaż znowu opisują że z importem samego ".PST" Thunderbird nie powinien mieć kłopotu z taką wtyczką:
    Link
    czy:
    Link ;)
  • Poziom 13  
    hojlo1 napisał:
    Miałeś Windowsa XP i masz Windowsa XP?
    Jak tak to po co się wracać , jak masz .pst i np. książkę adresową.
    Stworzyć fikcyjne konto i już (.pst podstawiasz a potem - eksport/import - likwidacja konta)

Więcej niż XP raczej na tym nie pójdzie - i bardziej chodzi o użytkownika niż sprzęt:). Dlatego przesiadka z XP na XP. Z resztą zakup jakiejkolwiek innej licencji (vista/7) to niestety koszt i na razie nie jest brany pod uwagę.

Chcesz przywracać - co za problem , każda metoda dobra , jak odnosi skutek. ;)
    (w sumie prawie identyczne postępowanie)

hojlo1 napisał:
    Napisz wreszcie na czym pracujesz (systemy, konta pocztowe) , bo samego Outlooka są 2 wersje i wtedy postępowanie jest różne.

MS Office Outlook 2003 (przepraszam - wcześniej pisałem o XP), winXP aktualny, kilka kont (2-3 na własnych domenach, jedno z wp, jedno na gmailu).
    Poczta pofolderowana i poregułowana

hojlo1 napisał:
    Czy każdy list osobno - zapewne tak, choć baza jest jedna (ostatnio przenosiłem z XP na Win7 ~60GB listów) i wyszło ok. jednak do poczty Windowsa (ale powinien i Thunderbird to zrobić.

Tak z ciekawości - ile czasu to trwało..?
    W moim przypadku plik PST ma może ze 2.5GB, więc jest tego ZDECYDOWANIE mniej..
    Zależy mi tylko, żeby w nowym kliencie można było się odnaleźć...

hojlo1 napisał:
    Dobry export/import przeniesie całość listów (czy backup Outlooka do formatu zrozumiałego przez inny program pocztowy).

A do jakiego formatu?
    Outlook eksportuje do (poza formatami Offica) plików rozdzielanych tabami lub przecinkami (DOS/Win)...
    I innej opcji nie widzę (eksportu)...
  • Poziom 35  
    Zerknij wyżej - dodałem linki o "pst".

Import trwał szybko (jak kopiowanie) - jednak nie pamiętam już jak w MS Outlook backupy/export można zrobić (jakie formaty wychodzą).

Generalnie robiłem wszystkie możliwe "backupy" z systemu i darmowego softu , by potem mi chociaż jeden nowy klient pocztowy przyjął.
    (różne wymagania).

Próbuj z importem PST (linki). ;)

---------------------

Ten program chyba płatny , ale kierunek odpowiedni (wyciąganie emaili z ".pst" i ładowanie do Thunderbirda):
    Link
  • Poziom 13  
    hehe:) oba linki znalazłem szukając dziś...:)

pierwszy ma ten minus, że ma ograniczenie wersji do 2.0 (może i pójdzie na 3.1, ale...)

natomiast drugi - właśnie miałem wrzucić link - ale że podałeś to nie będę - właśnie zamierzam wypróbować...:)

jak zrobie - napiszę jak poszło (i czy poszło).

//EDIT:

No niby poszło - zainstalowany ThB zaimportował pocztę z Outlooka, ale wywrócił się na kodowaniu - przy wyświetlaniu ie wyświetla prawidłowo poslich znaczków niezależnie od ustawienia kodowania w opcjach...
    Poczytałem w googlach o możliwych sposobach rozwiązania - niestety bezskutecznie....

i to chyba sprawi, że będę to musiał usunąć...