Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przeniesieie poczty Outlook XP -> Thunderbird 3.1

tman-pl 13 Jul 2010 07:57 12201 8
    tman-pl
    Level 13  
    Witam,

Czy taka operacja jest możliwa? Bez instalacji Outlooka na docelowym komputerze?
    Najbardziej zależy mi na przeniesieniu poczty (wiadomości) i ich struktury, resztę mogę przenieść ręcznie...

pozdrawiam,
    hojlo1
    Level 35  
    Wyeksportuj (czy nawet zgraj - ale nie wiem czy zadziała) dane z Outlooka, a Thunderbird ma opcje importowania.
    Link

Tu masz dodatkową wtyczkę (może się przyda):
    Link

Inne propozycje:
    Link
    tman-pl
    Level 13  
    hojlo1 wrote:
    Wyeksportuj (czy nawet zgraj - ale nie wiem czy zadziała) dane z Outlooka, a Thunderbird ma opcje importowania.
    Link

Ten temat dotyczy importowania di Thunderbirda danych z zainstalowanego w systemie innego klienta (np Outlook). Mi natomiast chodzi o import danych do Thunderbirda postawionego na nowym systemie, w którym nie ma zainstalowanego Offica.

"świeży" Thunderbird na równie świeżym systemie nie ma możliwości wyboru (drugie okno w przywołanym linku) - ani z listy, ani pliku...

Czyli: mam backup starego systemu (w tym pliki PST Outlooka xp), a potrzebuje zacząć używać Thunderbirda i zależy mi na starej poczcie...

Mam możliwość przywrócenia z backupu komputera z outlookiem, tam zainstalowania thundera, wykonanie backupu poczty i wgranie tego backupu na nowym systemie...

Tylko nie wiem, czy to zadziała. A roboty by trochę było... Stąd pytanie - czy może ktoś to robił..?
    hojlo1
    Level 35  
    Kolego - nie czytasz uważnie. ;)

Import można też z plików robić (jest to przecież opisane w linkach) - wtedy Outlooka nie musi być (lecz jego pliki pierw "wyeksportowane").

Oczywiście , jak masz już tylko ".pst" będzie kłopot.

Jednak chyba opisujesz nadal Windowsa i Outlooka Express (bo nie podajesz) , to co za problem fikcyjne konto stworzyć, jak Outlook składową Windowsa?

Ps - wielokrotnie przenosiłem "pocztę" na różne komputery/systemy i zaczynałem od eksportu do najróżniejszych formatów (także np. ".dbx") by potem nowy program choć z jednego skorzystał przy imporcie.
    tman-pl
    Level 13  
    a czy - bo mogę przywrócić system z outlookiem z kopii - to drugie rozwiązanie nie będzie szybsze i wygodniejsze - tzn zainstalowanie w systemie z outlookiem thundera, zaimportowanie z outlooka (nie wiem tylko czy zczyta pocztę - bo w linku mowa o książce adresowej...) wyeksportowanie spod thunderbirda i zaimportowanie w nowym systemie z thunderbirdem...

dla upewnienia się - można wyeksportować do plików na zasadzie każdy mail w oddzielnym pliku (poczta z kilku lat, kilkadziesiąt tysięcy plików, widzę problem...:))
    a jak wygląda poczta, w której były załączone zdjęcia, poczta z załącznikami...??
    hojlo1
    Level 35  
    Miałeś Windowsa XP i masz Windowsa XP?
    Jak tak to po co się wracać , jak masz .pst i np. książkę adresową.
    Stworzyć fikcyjne konto i już (.pst podstawiasz a potem - eksport/import - likwidacja konta)

Chcesz przywracać - co za problem , każda metoda dobra , jak odnosi skutek. ;)
    (w sumie prawie identyczne postępowanie)

Napisz wreszcie na czym pracujesz (systemy, konta pocztowe) , bo samego Outlooka są 2 wersje i wtedy postępowanie jest różne.

Czy każdy list osobno - zapewne tak, choć baza jest jedna (ostatnio przenosiłem z XP na Win7 ~60GB listów) i wyszło ok. jednak do poczty Windowsa (ale powinien i Thunderbird to zrobić.
    Dobry export/import przeniesie całość listów (czy backup Outlooka do formatu zrozumiałego przez inny program pocztowy).

--------------------
    /doczytalem - mój błąd/
    Przypomniało mi się ze to Mocrosoft Outlook ma tylko ".pst" - chyba najprościej wrócić do backupu poprzedniego systemu.
    Chociaż znowu opisują że z importem samego ".PST" Thunderbird nie powinien mieć kłopotu z taką wtyczką:
    Link
    czy:
    Link ;)
    tman-pl
    Level 13  
    hojlo1 wrote:
    Miałeś Windowsa XP i masz Windowsa XP?
    Jak tak to po co się wracać , jak masz .pst i np. książkę adresową.
    Stworzyć fikcyjne konto i już (.pst podstawiasz a potem - eksport/import - likwidacja konta)

Więcej niż XP raczej na tym nie pójdzie - i bardziej chodzi o użytkownika niż sprzęt:). Dlatego przesiadka z XP na XP. Z resztą zakup jakiejkolwiek innej licencji (vista/7) to niestety koszt i na razie nie jest brany pod uwagę.

Chcesz przywracać - co za problem , każda metoda dobra , jak odnosi skutek. ;)
    (w sumie prawie identyczne postępowanie)

hojlo1 wrote:
    Napisz wreszcie na czym pracujesz (systemy, konta pocztowe) , bo samego Outlooka są 2 wersje i wtedy postępowanie jest różne.

MS Office Outlook 2003 (przepraszam - wcześniej pisałem o XP), winXP aktualny, kilka kont (2-3 na własnych domenach, jedno z wp, jedno na gmailu).
    Poczta pofolderowana i poregułowana

hojlo1 wrote:
    Czy każdy list osobno - zapewne tak, choć baza jest jedna (ostatnio przenosiłem z XP na Win7 ~60GB listów) i wyszło ok. jednak do poczty Windowsa (ale powinien i Thunderbird to zrobić.

Tak z ciekawości - ile czasu to trwało..?
    W moim przypadku plik PST ma może ze 2.5GB, więc jest tego ZDECYDOWANIE mniej..
    Zależy mi tylko, żeby w nowym kliencie można było się odnaleźć...

hojlo1 wrote:
    Dobry export/import przeniesie całość listów (czy backup Outlooka do formatu zrozumiałego przez inny program pocztowy).

A do jakiego formatu?
    Outlook eksportuje do (poza formatami Offica) plików rozdzielanych tabami lub przecinkami (DOS/Win)...
    I innej opcji nie widzę (eksportu)...
    hojlo1
    Level 35  
    Zerknij wyżej - dodałem linki o "pst".

Import trwał szybko (jak kopiowanie) - jednak nie pamiętam już jak w MS Outlook backupy/export można zrobić (jakie formaty wychodzą).

Generalnie robiłem wszystkie możliwe "backupy" z systemu i darmowego softu , by potem mi chociaż jeden nowy klient pocztowy przyjął.
    (różne wymagania).

Próbuj z importem PST (linki). ;)

---------------------

Ten program chyba płatny , ale kierunek odpowiedni (wyciąganie emaili z ".pst" i ładowanie do Thunderbirda):
    Link
    tman-pl
    Level 13  
    hehe:) oba linki znalazłem szukając dziś...:)

pierwszy ma ten minus, że ma ograniczenie wersji do 2.0 (może i pójdzie na 3.1, ale...)

natomiast drugi - właśnie miałem wrzucić link - ale że podałeś to nie będę - właśnie zamierzam wypróbować...:)

jak zrobie - napiszę jak poszło (i czy poszło).

//EDIT:

No niby poszło - zainstalowany ThB zaimportował pocztę z Outlooka, ale wywrócił się na kodowaniu - przy wyświetlaniu ie wyświetla prawidłowo poslich znaczków niezależnie od ustawienia kodowania w opcjach...
    Poczytałem w googlach o możliwych sposobach rozwiązania - niestety bezskutecznie....

i to chyba sprawi, że będę to musiał usunąć...