Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwie sprężarki jeden zbiornik. Sposób podłączenia.

13 Lip 2010 08:56 8932 6
 • Poziom 10  
  Mam prośbę. Otóż zachodzi konieczność podłączenia dwóch sprężarek (tłokowe, olejowe) do jednego zbiornika ciśnieniowego. Chodzi o to by sprężarki pracowały na zmianę. Tzn. gdy jedna z nich uzupełni ciśnienie w zbiorniku i się wyłączy to następny cykl podejmie druga sprężarka i tak na zmianę. Moja prośba dotyczy sposobu połączeń by tak się działo.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 13  
  O ile dobrze pamiętam widziałem, przeglądając katalogach firmy "Zamel" , sterownik który można by wykorzystać ale nie mam teraz do niego dostępu proponuje tam coś poszukać
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 20  
  Witam.
  Jeśli czujesz się na siłach i potrafisz złożyc prosty układ elektroniczny , to przenieś swój post do działu : układy elektroniczne DIY pomysły,problemy.
  Twój układ można z łatwością zbudowac na NE555 lub 4017, ale co do stworzenia lepszego schematu elektronicznego , wolę aby wypowiedzieli się w tym specjaliści od elektroniki.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 26  
  Przekaznik bistabilny.
 • Poziom 10  
  Wielkie dzięki. Tak myślałem, że można to rozwiązać na zasadzie elektrycznej a nie elektronicznej. Oczywiście chodzi o prostotę układu. Dobór przekaźnika to sprawa dalsza. Jak zbiorę informację o kompresorach (jakie silniki ich moc itp.)to poproszę kolegów jeszcze raz o pomoc - jak to połączyć. Później oczywiście zamieszczę fotki i opiszę robotę.
 • Poziom 10  
  A więc tak. Silniki przy sprężarkach są 3 fazowe (2,2kW 5A). Jak to ugryźć elektrycznie? (schemat) Myślę, że układ - przekaźnik bistabilny, styczniki - trzeba instalować przed silnikami. Skąd wziąć sterowane przekaźnikiem? Chyba z cisnieniowego od kompresora? Przyznaję, że nie mam ani przekaźnika(ów) ani stycznika i nie bardzo wiem jak to zrobić?
 • Poziom 21  
  Zapewne teraz jest tak, że sygnał z wyłącznika ciśnieniowego podawany jest na cewkę stycznika, który załącza sprężarkę. Podaj ten sygnał na cewkę przekaźnika bistabilnego(cewka na napięcie sterowania styczników, drugi koniec do "masy"). Podaj też ten sygnał na styk "com" (wspólny) tego przekaźnika. Z wyjścia NO na stycznik pierwszego silnika z NC na stycznik 2 silnika.