Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Omega B, brak szczelności klimy

13 Lip 2010 10:18 4360 16

• Poziom 24  
    Mam gdzieś nieszczelny układ klimatyzacji manualnej w samej kabinie. Przy sprawdzaniu szczelności słyszałem wyciek z lewej strony nagrzewnicy lub jej okolic. Jak się tam się dostać, co muszę zdemontować?
  • Poziom 13  
    Bavido napisał:
    Mam gdzieś nieszczelny układ klimatyzacji manualnej w samej kabinie. Przy sprawdzaniu szczelności słyszałem wyciek z lewej strony nagrzewnicy lub jej okolic. Jak się tam się dostać, co muszę zdemontować?

opel astra da sie to zrobić od dołu ale jak masz 2 chłodniczki to bedzie ciekawe napewno...

szukaj opisu na necie powinien byc
  • Poziom 18  
    póla do zdjecia
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Można się dostać od dołu. Trochę gimnastyki ale wykonalne.

• Poziom 24  
    Tak, ale co mam zdemontować?
  • Użytkownik obserwowany
    Bavido napisał:
    Przy sprawdzaniu szczelności słyszałem wyciek z lewej strony nagrzewnicy lub jej okolic. ?

A jak sprawdzałeś szczelność i słyszałeś wyciek ? Tam gdzie cieknie też sie poci olejem, i/lub UV Wycieka.
    Moim zdaniem trzeba zweryfikować oringi czy dziurawy parownik bo jak rozkręcisz to po ptokach.

• Poziom 24  
    Sprawdzali mi szczelność azotem, słyszałem syczenie w okolicach lewej strony nagrzewnicy. ciśnienie bardzo szybko spadało.
  • Poziom 17  
    Dostaniesz się od strony pedałów. Ściągasz osłonę nad pedałami i demontujesz plastikowy element nadmuchu na nogi. Masz wtedy dostęp do lewej strony nagrzewnicy. Analogicznie można zrobić od strony pasażera.

• Poziom 24  
    Zajmę się tym w sobotę.

• Poziom 24  
    Dotarłem do bloku z mnóstwem rurek, ile tam jest oringów? Chyba lepiej wymienić wszyskie.

• Poziom 24  
    Rozkręciłem, teraz mam pytanie, czy te oringi są po tej stronie bloku jak na zdjeciu, czy też po przeciwnej.Omega B, brak szczelności klimy
  • Użytkownik obserwowany
    Są między wyjściem rurek a tym kwadratowym zaworem rozprężnym.
    Tam gdzie rozkręcasz to jedną śrubą od dołu.
  • Poziom 31  
    To co masz na zdjeciu to zawor rozprezny i powinny byc origi na laczeniach.

Dodano po 1 [minuty]:

Widze ze kolega romoo mnie uprzedzil :)