Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czarny ekran po instalacji sterownikow karty graficznej

seth12 13 Lip 2010 11:53 5494 19
  • #1 13 Lip 2010 11:53
    seth12
    Poziom 8  

Witam.
    Posiadam geforce 8500gt i mam problem. Chodzi o to ze gdy jest zainstalowany sterownik to po włączeniu kompa (działa 3-5 min) zacina się ,powstają paski (to się chyba nazywa artefakty) i muszę dać mu restart. Po włączeniu od razu zamiast normalnych polskich liter pojawiają się jakieś dziwne znaki ,ale ok windows ładuje się normalnie ,ale gdy ma zamiar wejść w pulpit znowu się zacina i wyskakuje bluescreen ,wiec znowu muszę dać mu resa ,i teraz mogę tylko wejść w tryb awaryjny ,tam komputer działa ,choć są nadal paski na ekranie, usuwam sterowniki resuję ,komputer uruchamia się normalnie ,paski na pulpicie są, ale znikają po kilku minutach (same). Myślałem ze to wina karty graficznej ,wiec kupiłem nowa ,działało normalnie ok. 5h i komputer się zawiesił ,i później było to samo ,tylko nie pojawia się już bluescreen ,a jest czarny ekran i dioda na monitorze miga
    Proszę o pomoc ,bo już naprawdę nie wiem co mam robić.
    Mój sprzęt to:
    geforce 8500gt ,7300gt
    gigabyte GA-M61PME-S2P
    athlon dual core
    2gb ddr2
    win XP sp2

0 19
  • #2 13 Lip 2010 12:50
    mat_rosner
    Poziom 15  

przy ładowaniu się biosu wciskaj F8 aż zobaczysz tryb ładowania systemu, z dostępnych opcji wybierz "ostanie zapamiętane dobre ustawienia systemu" wtedy zostaną przywrócone poprzednie stany rejestrów i sterowników

0
  • #3 13 Lip 2010 12:50
    Pytong
    Poziom 32  

Jakie są temperatury radiatorów chipset-u oraz procesora?

0
  • #4 13 Lip 2010 12:53
    seth12
    Poziom 8  

Nie bardzo wiem jak sprawdzić te temperatury ,próbowałem przywrócić ostatnia dobra konfiguracje ,niestety ze złym skutkiem.

0
  • #5 13 Lip 2010 12:57
    Pytong
    Poziom 32  

Możesz ocenić ostatecznie na dotyk

0
  • #7 13 Lip 2010 15:27
    seth12
    Poziom 8  

Nie mogę znaleźć tego "zmień".
    Karta jest bardzo gorąca, pasywne chłodzenie na obydwu kartach

0
  • #8 13 Lip 2010 15:38
    Pytong
    Poziom 32  

Jak masz wentylator pokojowy, weź go i skieruj nawiew do środka obudowy. Sprawdź rezultaty.

Przycisku zmień szukaj po prawej stronie strony forum nad swoimi postami.
    Czarny ekran po instalacji sterownikow karty graficznej

0
  • #9 13 Lip 2010 17:55
    seth12
    Poziom 8  

Nie mam takiego wentylatora :( ,ale podłączyłem taki mały wiatraczek do komputera ,skierowałem go na kartę no i było trochę lepiej ,natomiast nadal to samo .Aktualnie jestem podłączony pod zintegrowana kartę ,i od wczoraj działa jak należy ,może ta informacja pomoże.

Moderowany przez DriverMSG:

Wiatraczki nie występują w komputerach.

0
  • #10 13 Lip 2010 19:08
    LED5W
    Poziom 32  

seth12 napisał:
    Karta jest bardzo gorąca, pasywne chłodzenie na obydwu kartach
    Jedna pasywnie chłodzona karta ma gorąco, a ty dałeś pod nią grzałkę. Spróbuj wyjąć jedną kartę. Przy dwóch pasywnych kartach musi być przy nich b. dobra wentylacja.

0
  • #11 13 Lip 2010 19:35
    seth12
    Poziom 8  

Wiatraczek ,chyba każdy wie o co chodzi ,a po za tym mogę sobie nazywać części zamiennie .Chodzi o to ze jedna karta jest wsadzona.

0
  • #12 13 Lip 2010 19:39
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

seth12 napisał:
    Wiatraczek ,chyba każdy wie o co chodzi ,a po za tym mogę sobie nazywać części zamiennie

Kolega uporczywie prosi się o blokadę pisania na forum.
    Przypominam regulamin:

Code:
    Podczas pisania wiadomości nie jest dozwolone: 

10.9 pisanie z użyciem slangu młodzieżowego (branżowego), notoryczne popełnianie błędów ortograficznych.

0
  • #13 13 Lip 2010 19:44
    seth12
    Poziom 8  

Wiatraczek to slang młodzieżowy ? :]
    Proszę o to definicja "wiatraczka"
    Wiatraczek – bardzo mały wiatrak. Z racji niewielkich rozmiarów wiatraczki nie znajdują praktycznego zastosowania w gospodarce jako źródła energii.
    Wiatraczki mają zazwyczaj rozmiary od kilku do kilkudziesięciu centymetrów.
    OK postanawiam poprawę ,a wiec przyczepiłem do komputera wentylator małych rozmiarów

0
  • #14 13 Lip 2010 19:53
    LED5W
    Poziom 32  

Lepiej zobacz sobie definicję wiatraka: Link

Cytat:
    Wiatraczkami nazywane są wiatraki – zabawki i (błędnie) rozmaitego rodzaju wentylatory.

0
  • #16 13 Lip 2010 19:56
    seth12
    Poziom 8  

Nie ma co się sprzeczać, proszę o pomoc ,bo chyba w tej sprawie się tu zebraliśmy :P

0
  • #17 13 Lip 2010 20:15
    tronic1
    Spec od komputerów

Jaka jest temperatura otoczenia, w pokoju ? Z tego co widzę w Polsce są upały. Karta pasywnie chłodzona wymaga odpowiedniego obiegu powietrza w obudowie a najlepiej zamontować na niej duży wentylator pracujący na spowolnionych obrotach. Problemem może być też przegrzewające się elementy na płycie głównej, np. przetwornica zasilająca grafikę. Jednym słowem należy usprawnić chłodzenie w komputerze.

0
  • #19 13 Lip 2010 20:39
    seth12
    Poziom 8  

W pokoju jest bardzo bardzo gorąco ,tak oczywiscie juz pobieram program ,niebawem wrzucę screeny

Dodano po 8 [minuty]:

Aktualnie jestem podłączony pod zintegrowana kartę ,jutro podłącze graficzna i zrobię test w tej chwili nie jestem w stanie tego zrobić, proszę poczekajcie do jutra.

0
  • #20 14 Lip 2010 21:06
    seth12
    Poziom 8  

Przy próbie zrobienia testu gpu ,wyskakuje jakiś błąd programu. Nie mogę wiec wykonać go ,ale gdzieś przeczytałem żeby odkręcić radiator i ponownie przykręcić ,i rzeczywiście to pomogło :D , ale proszę nie zamykać tego tematu jeszcze ,bo nie wiadomo czy będzie działało na dłuższą metę

0
  Szukaj w 5mln produktów