Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przekaźnik do sterownika centralnego zamka - problem

snajperusa 13 Lip 2010 12:13 6041 4
  • #1 13 Lip 2010 12:13
    snajperusa
    Poziom 9  

Witam
    mam problem z podłączeniem sterownika centralnego zamka
    podłączonego do Golfa 3, model sterownika Carprotect BX40
    podłączyłem wszystko wg schematu
    Przekaźnik do sterownika centralnego zamka - problem

posiadam moduł komfortu
    podłączyłem przekaźnik, aby zmienił sygnał masy na + potrzebny do zamknięcia
    podłączyłem odpowiednio
    do styków 86 i 30 - 12V z czerwonego przewodu ze skrzynki bezpieczników
    do 85 - przewód zielony ze sterownika
    styk 87 połączyłem z przewodem szarym w wiązce drzwi odpowiedzialnym za zamykanie

po podłączeniu wszystkiego szyby się zamknęły. za pomocą pilota można było tylko otworzyć samochód, po przyciśnięciu zamknij nic się nie działo

proszę o pomoc i podpowiedź co źle podłączyłem
    zastanawiam się teraz czy do styków 86 i 30 nie powinien być podłączony biały przewód ze sterownika odpowiedzialny za zamykanie
    bardzo proszę o pomoc

0 4
  • Relpol
  • #2 13 Lip 2010 12:30
    jawiczka
    Poziom 27  

Zacznijmy od tego jak masz sterowany centralny zamek, fabrycznie były sterowane pneumatycznie, a u Ciebie jak jest??????????

0
  • Relpol
  • #3 13 Lip 2010 12:37
    snajperusa
    Poziom 9  

Sterownik centralnego zamka podłączony wg schematu nr 2
    wszystko działa bez problemu tzn. zamyka i otwiera, mam problem tylko z domykaniem szyb i szyberdachu czyli funkcją komfort
    na przewodzie zielonym ze sterownika, który wysyła odpowiednio długi impuls ze sterownika (kolor zielony) pojawia się minus, a sterowanie zamykaniem jest na plusie.
    Muszę zmienić polaryzację z minusa na plus. Zastosowałem przekaźnik, z podłączeniem opisanym powyżej, ale coś jest nie tak. Po spięciu styków 30 i 86 z 12V ze skrzynki bezpieczników, szyberdach i szyby zamykają się. Jednak po tym nie mogę zamknąć samochodu. Otwiera bez problemu.

Proszę o pomoc

0
  • #4 13 Lip 2010 14:43
    jawiczka
    Poziom 27  

W pierszym poscie nic nie napisałeś że masz problem z szybami tylko, że nie zamyka, a na schemacie nie widzę tego zielonego przewodu o którym piszesz.

0
  • #5 13 Lip 2010 18:37
    snajperusa
    Poziom 9  

Witam
    faktycznie wrzucilem inny schemat, u mnie dodatkowo jest zielony przewod do domykania szyb (spolaryzowany na minus). wieczorem wrzuce moj schemat,
    nie mam problemu z szybami, tylko po podlaczeniu przekaznika, wszystko sie zamyka tzn domykaja sie szyby i dach i rygluja drzwi. Pilotem moge otworzyc, ale po nacisnieciu przycisku zamknij nic sie nie dzieje. to samo jak przekrece kluczyk.
    Chodzi mi o to co zle podlaczylem do tego przekaznika, czy do stykow 86 i 30 ma dochodzic stale napiecie z czerwonego przewodu ze skrzynki bezpiecznikow czy napiecie z przewodu od sterownika, pojawiajace sie w momencie zamykania?

0