Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zaprogramować falownik SEW Movitrac i driver s7

13 Lip 2010 12:23 2951 4
  • Poziom 12  
    Witam
    Potrzebuję informacji jak zaprogramować falownik sew movitrac i sterownnik s7-313c
    Potrzebny jest podgląd aktualnej częstotliwości w falowniku i zapisanie tej wartości w bloku danych S7-313C. Komunikacja poprzez bramkę dfe 32b i moduł ethernetowy dla s7-313c (CP-341)
    Przy próbie pobrania danych za pomocą bloku f-b12 występuje błąd SF(system faild) w sterowniku (możliwe różne błędy, są sygnalizowane diodami), adres i konfiguracja bramki jest poprawna.

Pozdrawiam
    Michał
  • SterControl
  • SterControl
  • Poziom 1  
    w dokumentacji jest przykład na sterowniku s7-315 a w 313c nie ma funkcji sfc14

Dodano po 3 [minuty]:

siudek 12 jeżeli mógłbyś podesłać program na Profibusie z komentarzem
    do tej aplikacji może dałbym radę
    W sewie nie ma z kim rozmawiać a w siemensie jeszcze lepiej
  • Poziom 15  
    To nie w sterowniku masz funkcję SFC14 tylko w step7.
    W dokumentacji masz opis na s7 315 ale on pasuje do każdego sterownika który ma złącze Profibus. W serii 313 tylko 313-2 DP ma taki interfejs. Jeśli taki posiadasz to możesz się pobawić.
    Tak jak wcześniej pisałem opis konfiguracji masz w dokumentacji.
    Jeśli chodzi o konfigurację profibusa w step-7, masz ją w pomocy.
    A najlepiej zgłoś się do regionalnego przedstawiciela Siemens-a i poproś o bezpłatne matriały.
    To nie jest trudne. Dasz rade. Ja z pierwszym profibusem walczyłem 2 tygodnie. Program mogę ci podesłać, ale nie wiem czy coś z niego załapiesz. Jest on na 315 do której podłączone sa dwa HMI po Ethernecie, cztery Movidrive i jeden Movitrac po Profibusie.

Powodzenia.

siudek2(malpa)o2.pl
  • Poziom 14  
    Wejdz na strone SEWA , tam masz gotowe bloki do sterowania falownikiem przez profibus . Sciagnij rozpakuj i wszystko bedzie jasna. W step 7 widzisz prad ,predkosc prad wyjsciowy z falownika itp. Masz po prostu gotowy blok stworzony przez SEW. Pozdrawiam i zycze powodzenia.