Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z rejestracja samochodu sprowadzonego z niemiec.

Anem 13 Lip 2010 14:33 4260 1
  • #1 13 Lip 2010 14:33
    Anem
    Poziom 11  

Witam wszystkich. Nie wiem czy w dobrym dziale no ale niech tak już będzie. Ostatnio miałem okazje kupić auto z Niemiec (model i marka to raczej mniej ważne) z roku 1989 pięknie utrzymane za dosłownie grosze. Właściciel wyrejestrował ten samochód w 2000 roku i otrzymał "Abmeldebescheinigung fur den Fahrzeughalter" no i "Fahrzeugbrief" czyli normalnie jak to kiedyś bylo. W wydziale komunikacji dowiedziałem się że nie zarejestruje tego samochodu w Polsce bo nie mam tzw małego i dużego "Brief-u" bo weszła taka ustawa w zeszłym roku. Ja jestem ciekaw czy ktoś z was mial podobne problemy i czy jest szansa jakoś sobie z tym poradzić, i jak to jest że w Polsce prawo działa do tyłu. Z tego co wiem to Unia uznaje te dokumenty które teraz posiadam a więc czemu Polska stwarza takie problemy??

0 1
  • #2 15 Lip 2010 09:21
    brzusiol
    Poziom 9  

szczerze mówiąc nie miałem takiej styczności z taką sytuacją, ale znając z doświadczenia nasze urzędy i urzędników, to co urząd i urzędnik w okienku to inna opinia i inne dokumenty wymagane.
    sam miałem chocki klocki jak ściągnąłem sobie 307 z holandii. no ale takie już są uroki naszego kochanego kraju ;-)
    moze jedz do jakiegoś handlarza i zapytaj się go czy jest w stanie ci pomóc, dasz mu flache wodki, i moze Ci pomoże.

0