Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domena, hosting i własna strona internetowa

mithcrist 13 Lip 2010 18:09 2178 20
  • #1 13 Lip 2010 18:09
    mithcrist
    Poziom 13  

Witam, od pewnego czasu chodzi mi po głowie wrzucenie swojej strony w internet. W związku z tym potrzebuję trochę rad i odpowiedzi na moje pytania:P
    Strona zrobiona jest w joomli, jest to strona prywatna - nie firma.
    Wiem, że potrzebna jest domena. Powiedzmy chciałbym domenę z com na końcu. Pierwsze pytanie: Za domenę płacę raz i jest moja na wieki wieków, czy opłacam ją co rok?
    Jak z serwerem na moją stronę? Oglądałem ofertę nazwa.pl i tam mam dostępne:
    25 GB powierzchni
    5000 GB transfer serwera
    Nielimitowana liczba domen
    Brak limitów kont e-mail i FTP
    Panel zarządzania Active.admin
    Program pocztowy Active.office
    Obsługa protokołu pocztowego IMAP
    Bezpieczna transmisja plików SFTP
    Nic mi to nie mówi oprócz tego że 25gb to o 24,5GB za dużo.. 122zł na 6mies.
    Istnieją serwery gdzie mam dostępne np 512mb i płacę mniej niż ceni sobie nazwa.pl? Mógłbym prosić o linki do stron gdzie dostanę tani serwer i pewny? Jeśli ma ktos jakieś rady to wiadomo:)

0 20
  • Servizza
  • #2 13 Lip 2010 18:24
    Tommy82
    Poziom 39  

Domene opłacasz co roku. Nie kupuj w promocji bo domena za złotówkę to żadna promocja bo obowiązuje cie konieczność przedłużenia domeny na następny rok i wtedy podwójnie płacisz w stosunku do konkurencji bo płacisz za następny rok i za "promocje" Nikt ci za darmo nic nie da. Ceny wychodzą podobnie z ta różnicą ze z domeny promocyjnej nie możesz zrezygnować po roku jak ci się znudzi bo ci dowala kare i i tak kasę im zaniesiesz.
    Najczęściej w powierzchnie wliczona jest też objętość bazy danych i kont pocztowych.
    5000 GB transfer serwera to jest ruch jaki będzie generować strona niestety za ruch się płaci w tej ofercie taki właśnie transfer masz wliczony w koszty.
    nielimitowana liczba domen oznacza ze w ramach jednego hostingu możesz obsługiwać kilka domen. Powiedzmy moja prywatna.pl i mojafirmowa.pl (jak ci starcz miejsca)
    Brak limitów kont mail i ftp znaczy ze możesz sobie skonfigurować kont pocztowych i ftp bez limitu (bo i tak cie powierzchnia całkowita ogranicza)
    Co do panelu to jakoś tym wszystkim musisz zarządzać logujesz się o coś sobie tam klikasz ;), panelu z nazwy nie znam.
    Protokół IMAP to jeden z protokołów pocztowych tu odsyłam do wikipedi, Ja go używam na palmtopie.
    SFTP to szyfrowanie połączenie z serwerem, FTP szyfrowane nie jest, przez co jest podatne na przykład na wykradzenie haseł.
    Pewnie takie serwery istnieją ale gigabajt albo dwa to wg mnie minimum jeśli chciał byś tam mieć pocztę.

0
  • #3 13 Lip 2010 18:35
    mithcrist
    Poziom 13  

Dzięki za odpowiedź. Poczty nie potrzebuję tam. Domena i tak zostanie pewnie, ale rada dobra. Zastanowię się:)

Czyli cena na rok domena + serwer = 50zł + 366zł? To mi się skromnie mówiąc nie opłaca wydawać tyle forsy na kawałek strony. Można to jakoś inaczej załatwić? A co sądzicie o tym: http://www.netarteria.pl/serwery/hosting pierwsza pozycja z oferty?

0
  • #4 13 Lip 2010 18:56
    Tommy82
    Poziom 39  

Domeny nie przeskoczysz tutaj cenę wyznacza ktoś inny sprzedający to tylko pośrednik.
    Na hostingu można próbować przyoszczędzić szczególnie jeśli nie potrzebujesz tego dla firmy z wysoką dostępnością i tak dalej. Możesz kupić hosting gdzie bądź jak będzie do bani to się przeniesiesz gdzieś indziej.
    Na elektrodzie jest darmowy hosting ale strony powinny być związane z elektroniką
    http://www.elektroda.net/www.php

0
  • #5 13 Lip 2010 19:50
    mithcrist
    Poziom 13  

To na elektrodzie to subdomeny jeśli dobrze myślę. Adres muszę mieć swój, prosty i czytelny (czyt. taki jaki chcę:)) www.******.com

Dzięki za odpowiedzi, które chyba mnie satysfakcjonują:) Jak coś to będę jeszcze pytał, wyjdzie w praniu. Póki co spróbuję z netarterią:)

edit: W regulaminie netarterii jest taki punkt:
    W przypadku przekroczenia, w trakcie opłaconego okresu abonamentowego, wielkości miesięcznego limitu ruchu z lub do sieci Internet, określonego w Specyfikacji technicznej Usługi, Operator na początku następnego miesiąca wystawia fakturę VAT za ponad limitowy ruch zgodnie z obowiązującym cennikiem. Abonent akceptując niniejszy Regulamin zobowiązuje się terminowo opłacać faktury za ponad limitowy ruch.

Czy ja mogę w każdej chwili sam zablokować stronę aby mi nie nabijało dodatkowej kasy?

0
  • Servizza
  • #6 14 Lip 2010 20:31
    mithcrist
    Poziom 13  

Ponawiam pytanie, bo chyba umknęło przy edYcie:)

0
  • #7 14 Lip 2010 21:01
    Tommy82
    Poziom 39  

Jak stronę uniedostępnisz to będzie tylko jakiś tam szczątkowy transfer.
    Problem jest taki jak się za transfer cenią bo jak się dowiesz o przekroczeniu post factum to może być niespodzianka.

0
  • #8 14 Lip 2010 21:03
    mithcrist
    Poziom 13  

Dodatkowy 1GB transferu 6,10 zł/m-c

Sęk w tym, czy to dużo czy mało.. W cenie jest 7GB na miesiąc.

0
  • #9 14 Lip 2010 21:26
    Tommy82
    Poziom 39  

6 pln (pewnie plus vat) można zaryzykować. Tylko czy to dopłata do wykorzystanego gigabajta czy za zwiększenie limitu?
    Jeśli jest opcja monitorowania transferu wykorzystanego na bieżąco to nie ma obaw. Po prostu sprawdzaj co jakiś czas jaki ruch generujesz i trzymaj palec na pulsie.
    Czy to dużo czy mało to nie wiem bo nie znam stawek dopłat do transferu.

0
  • #10 14 Lip 2010 21:50
    mithcrist
    Poziom 13  

Miałem na myśli nie cenę, a ilość czyli 7gb na miesiąc. Jest to dużo czy nie? Będę miał "10" wejść i się wyczerpie czy mogę spokojnie spać?

0
  • #11 14 Lip 2010 22:01
    Tommy82
    Poziom 39  

To jest 7 gigabajtów czy to jest dużo czy nie to zależy na co.
    Ale zrobie szybki przegląd :
    gazeta pl ok 900 kilo na raz, strona główna
    wp pl ok 600 kilo na raz, strona główna
    interia pl ok 500 kilo na raz, strona główna
    onet pl ok 600 kilo na raz, strona główna
    ta strona na elektrodzie 87 kilo
    Wszystko zależy od tego co na stronie bedzie

0
  • #12 14 Lip 2010 22:23
    mithcrist
    Poziom 13  

Nie wiem jak się to sprawdza, ale przyjmijmy, że po 500kb to mam jakieś 14tys ładowań (14podstron) tj. jakieś 1000os może na miesiąc przejrzeć moją stronę w całości. Myślę, że mi to wystarczy:)
    Jak coś to mogę przeskoczyć na ofertę o poziom wyższy gdzie już mam 14GB:)
    Dzięki narazie:)

0
  • #13 14 Lip 2010 23:57
    Tommy82
    Poziom 39  

500 kilo to oszacowanie nieco przy grubawe. Kolejna sprawa to raczej nikt nie obejrzy strony w całości i kolejna kwestia to fakt że przeglądarki cacheuja to co pobierają i jak raz pobierzesz obrazek to jak przejdziesz na następna stronę gdzie on jest na przykład menu to nie będzie pobierany po raz kolejny

0
  • #14 15 Lip 2010 14:19
    Electrical
    Red. Komputery FAQ

Ja osobiście polecam:

Code:
    webd.pl
    i
    Code:
    proserwer.pl

Na obydwóch miałem stronę i bez zastrzeżeń.

Domenę zabrałem na
    Code:
    az.pl

Domena pierwszy rok za darmo, a potem pewnie z 90 złotych.

0
  • #15 15 Lip 2010 15:28
    lord_blaha
    Poziom 33  

Przedłużenie dmeny wypada najkorzystniej w OVH, natomiast z hostingów polecam to, co Kolega wyżej- webd.pl. Przez ponad rok żadnych problemów, dobry support i codzienne backupy. Koszt też niewielki.

0
  • #16 16 Lip 2010 20:13
    mithcrist
    Poziom 13  

Witam, witam
    dzięki za webd, firma ta zaskoczyła mnie swoją ofertą:) Jednak czy nie będzie problemu aby postawić tam stronę na joomli? W internecie różne opinie, a ja mam problem;P Jeśli istnieje porównywalna oferta w innej firmie to proszę polecić. Pisałem w tej sprawie do techniików webd ale nie dostałem odpowiedzi.

0
  • #17 16 Lip 2010 22:07
    Electrical
    Red. Komputery FAQ

mithcrist napisał:
    polecić. Pisałem w tej sprawie do techników webd ale nie dostałem odpowiedzi.

Oni odpowiadają na e-maile w ciągu 2-3 dni (po tylu dostałem odpowiedź jak do nich napisałem).
    mithcrist napisał:
    Witam, witam
    dzięki za webd, firma ta zaskoczyła mnie swoją ofertą:) Jednak czy nie będzie problemu aby postawić tam stronę na joomli?

Tego nie wiem. Mi php przemo, php3, phpMyChat działało bez problemów.
    Teraz mi się przypomniało że mam tam jeszcze niepotrzebne konto, ważne 8 dni. Jeżeli chcesz mogę ci je za darmo oddać. Pisz na PW.

Edit: Poprawiłem mały błąd ;]

0
  • #18 16 Lip 2010 22:13
    mithcrist
    Poziom 13  

Kurka, za późno przeczytałem:P W każdym razie właśnie dorwałem domenę i hosting na ovh. Tam nie ma być problemów z joomlą więc wykupiłem. Jak aktywują to zdam relację:)
    Dzięki za wszystko Panowie:)

0
  • #19 16 Lip 2010 22:27
    Tommy82
    Poziom 39  

Cytat:
    Oni odpowiadają na e-maile w ciągu 2-3 dni (po tylu dostałem odpowiedź jak do nich napisałem).

Nie no to suport maja nie z tej ziemi.. W swojej wyrozumiałości jak bym nie dostał odpowiedzi na miała do godziny 9 tej następnego dnia to bym się mógł poczuć olany i obrazić. Support powinien działać dla niewyrozumiałych 24/7.

0
  • #20 16 Lip 2010 22:29
    mithcrist
    Poziom 13  

Cytat:
    Nie no to suport maja nie z tej ziemi.. W swojej wyrozumiałości jak bym nie dostał odpowiedzi na miała do godziny 9 tej następnego dnia to bym się mógł poczuć olany i obrazić. Support powinien działać dla niewyrozumiałych 24/7.

I dlatego ich olałem też...

0
  • #21 07 Lut 2011 01:45
    mithcrist
    Poziom 13  

No tak, obiecałem a nie dotrzymałem słowa. Przepraszam za wykopanie starego tematu, ale dla potomnych(;p) muszę zdać krótką relację.

Obsługa na ovh jest bardzo przyjemna, nie mam żadnych problemów z joomlą, nie mam jakiś niespodzianek typu gdzie jest moja strona itd. Po za tym mają bardzo fajne oferty domen i serwerów.

0
  Szukaj w 5mln produktów