Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kłopot z klimatyzacją w Ford Mondeo 2000r 1,8 TD Ghia kombi

13 Lip 2010 18:46 2530 4
  • Poziom 10  
    Mam problem bowiem klima nie działa, układ sprawdzony i napełniony (szczelny) natomiast na teście wykazało że nie załacza się sprzęgło sprężarki. Samochód miał kolizję i został uszkodzony lewy błotnik, leflektor i klapa silnika, chłodnice nie naruszone. Po naprawie blacharskiej usterka jak napisałem wyżej oraz brak zasilania świateł długich prawego leflektora (żarówka OK brak napięcia) Czy ktoś może podać mi gdzie znajdyją się czujniki klimatyzacji. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
  • Poziom 10  
    Jest to prawdopodobne tylko zastanawiam się czy podłaczając bezpośrednio zasilanie czegoś nie uszkodzę poza tym czy w tym modelu kolor czarny izolacji przewodu jest standardowo podłaczony do (-) masy. Jeżeli tak to spróbuję podłaczyć najpierw przewód masowy (-). Czy możesz potwierdzić moje przypuszczenia co do kolorystyki przewodów? Rozumię że elektromagnes zasilany jest napięciem 12V.
  • Poziom 22  
    Cewka działa na 12v czarny masa zielony +/w skrzynce przy akumulatorze jest przekaźnik i bezpieczniki odpowiedzialne za załączenie sprzęgła .
    A czy startują wentylatory przy odpaleniu klimy?
  • Poziom 10  
    Dziękuję bardzo za podpowieź, okazuje się że pod akumulatorem nie kontaktowała kostaka doprowadzająca zasilanie do obwodu klimy. Po przedzwonieniu kolejnych punktów dotarłem do przyczyny. To jest tak jak oddaje się auto do naprawy po kolizji. Nigdy nie możesz być pewny że zostanie wykonana prawidłowo i do końca nawet w wychwalanych warsztatach. DZIĘKUJĘ ZA PODPOWIEDZI dzięki temu spokojnie sprawdziłem działanie sprzęgła sprężarki, reszta to już tyko czas i cierpliwość. DZIĘKI