Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czy można podłączyć telefon do switcha??

13 Lip 2010 19:19 3074 9
  • Poziom 8  
    Jaki IP?? chodzi mi o stacjonarny
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Jak chcesz podłączyć telefon stacjonarny do Switch-a. Nie da się choćby z racji innych wtyczek. Telefoniczne RJ-11 (te mniejsze), w Switch ma RJ-45 jedna ma 4 piny druga 8. Nie rozumiem zupełnie celowości twojego działania.
  • Poziom 8  
    ten kabel co idzie z ziemi podłączyłbym ( telefoniczny) podłączyłbym do switcha do WLAN a mam jeszcze gniazdko telefoniczne oprócz internetowych.
    To gdzie mam ten telefon podłączyć??
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    radi006 napisał:
    ten kabel co idzie z ziemi podłączyłbym ( telefoniczny) podłączyłbym do switcha do WLAN a mam jeszcze gniazdko telefoniczne oprócz internetowych.
    To gdzie mam ten telefon podłączyć??

Jakieś dziwne rzeczy wypisujesz ;D Z tego co zrozumiałem to potrzebujesz routera ADSL, a nie switch'a. Wtedy do routera ADSL w miejscu WAN podpinasz RJ-11 (końcówka taka jak do telefonu), a do wejść LAN wpinasz komputery. Potrzebujesz coś takiego jak to: http://www.dipol.com.pl/router_tp-link_adsl_annex_a_td-8816_N2906.htm
  • Poziom 8  
    w tym routerze jest jedno wejście rj45 a mi potrzeba 8 wejść bo tyle mam gniazdek w domu
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Gniazdka co je masz w domu to podłączasz do wyjść routera ( z wbudowanym switchem ) których masz 8, a do jednego wejścia podłączasz internet.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    radi006 napisał:
    w tym routerze jest jedno wejście rj45 a mi potrzeba 8 wejść bo tyle mam gniazdek w domu

Więc musisz kupić router z 8 wyjściami lub kupić router z wifi (i podłaczyć wszystko przez wifi + kilka osób na kablu) lub kupić ten router + switch minimum 9 portów.