Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IBM R51 problem z WiFi pobieranie adresu sieciowego

gongmin 13 Lip 2010 20:23 6143 13
  • #1 13 Lip 2010 20:23
    gongmin
    Poziom 13  

Mam problem IBM R51: ciągle na wifi "pobieranie adresu sieciowego" lub tez komunikat "ograniczenie lub brak łaczności"
    - inne laptopy działają normalnie na tej samej sieci bezprzewodowej szyfrowanej;
    - karta sieciowa sprawna bo jeżeli przestawię router na opcję bez szyfrowania wifi łaczy szybko;
    - wpisanie adresu (ip, bramy i dnsu) skutkuje łączeniem z routerem ale nie łączy z internetem;
    Siedzę już kilka godzin, próbuje róznych opcji i nic.
    Komenda: ipconfig /all pozkazuje bład wewnętrzny.

0 13
  • #2 13 Lip 2010 20:59
    Accura
    Poziom 22  

Miałem niedawno taki sam problem z moja kartą TP-Link.Pewnego razu odpalam neta a tu nic, ikonka pokazuje ze wszystko jest ok.Robiłem różne kombinacje jak Ty, nawet karte przełożyłem do innego PCI i dalej to samo.
    Albo że wszystko jest niby ok lub pobieranie adresu sieciowego w nieskończoność lub też komunikat - ograniczenie lub brak łaczności.Nawet zrobiłem przywracanie o tydzień wstecz - bez rezultatu.
    Softem SMAC 2.0 zmieniłem MAC adres i po restarcie net normalnie odpalił.Po jakimś czasie wróciłem do oryginalnego MAC-a i net tez działał i działa do dzisiaj.
    Nie wiem i nie mam pojęcia jak to wytłumaczyć " non capito niente" dodam tylko ze połączenie jest szyfrowane.

0
  • #3 13 Lip 2010 21:01
    452387
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 13 Lip 2010 21:24
    gongmin
    Poziom 13  

XP z SP3
    Dodam tylko, że od czasu do czasu łączy - w tej chwili połączył po restarcie laptopa, sam nie wiem dlaczego. Boję się rozłączyć bo znów nie połączy. Mo AP to WAP-4000 podłączony kablem do Vigora 2500. Na AP karty WiFI działają karty PC-ta, oraz dwóch IBM T21.

0
  • #5 14 Lip 2010 11:42
    Yansen
    Poziom 22  

Pytania zasadnicze: sterowniki skąd pobrałeś? używasz aplikacji Access Connections?

0
  • #6 14 Lip 2010 11:51
    gongmin
    Poziom 13  

Sterowniki ze strony IBM, używam aplikacji Access Connections i przy jej pomocy ostatnio się łaczę.

0
  • #7 14 Lip 2010 12:04
    Yansen
    Poziom 22  

Sprawdź poziom sygnału i porównaj z drugim laptopem. Słaby sygnał = gubienie połączenia i utrata IP, sprawdź ustawienia w WAP4000 może ma włączony G mode, sztywną czy automatyczną prędkość - tak czy owak warto mu wgrać firmware o numerze 2.05 jest bardzo stabilny.

Co do programu Access Connections - często miałem z nim problemy. Stanęło na tym, że przestałem z niego korzystać i wykorzystuję systemowy Windows Zero Wireless.

0
  • #9 15 Lip 2010 20:01
    Yansen
    Poziom 22  

Jaki masz model WAP4000? Było kilka różniących się elektroniką i firmwarem. Najlepiej podaj info z naklejki ze spodu albo z urządzenia.

Próbowałeś to o czym pisałem wcześniej?

0
  • #10 20 Lip 2010 12:31
    konfucjusz
    Poziom 10  

Mam ten sam problem.
    Dotyczy to Della C400(przez ponad rok nie było problemu), który cały czas podłączony jest do routera D-Linka. Laptop jest na Xp z SP3.
    Mam też drugiego lapka IBM X30 i oba identycznie skonfigurowane. Na analogię nie mogłem niczego znaleźć. Dodam, że po kablu śmiga bez najmniejszego problemu.

0
  • #11 22 Lip 2010 11:17
    konfucjusz
    Poziom 10  

Zmieniłem wczoraj szyfrowanie na "najniższe" WEP 64 bit i zaczęło działać bez problemu. Zastanawiam się czy problem leży w karcie WiFi czy może w Systemie. Niestety Dell C400 nie jest bootowalny z CD i Pena więc Live CD odpadają żeby to sprawdzić. Jedynie pozostanie przełożenie karty z innego kompa.

0
  • #12 01 Wrz 2010 15:14
    enduring_91
    Poziom 1  

mam pytanie :
    jak odzyskać hasło i login do routera d-link ?

0
  • #13 01 Wrz 2010 15:21
    Yansen
    Poziom 22  

Najszybszy odzysk to reset - opis jest w dokumentacji urządzenia.

0
  • #14 25 Cze 2014 20:00
    rikimiki78
    Poziom 1  

Mam identyczny problem i nie wiem co z nim zrobić.
    R51 kupiony z zainstalowanym na świeżo XP z SP3 i zapewne sterownikami jakie były dostępne od nowości.

Przy połączeniu wifi z routerem pokazuje tylko "pobieranie adresu sieciowego" albo"ograniczenie lub brak łaczności".
    Po połączeniu kablem bezpośrednio z routerem jest to samo, a po użyciu telefonu jako modemu ładnie wyświetliło dobre połączenie, ale żadna strona się nie chciała załadować

Identyfikator karty wyświetla taki - pci\ven_8086&dev-4220&subsys_2718086&rev_05

Co z tym zrobić, by zaczęło działać?

0