Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Licznik PAFAL 2EC71ag - odczyt

sygi81 13 Lip 2010 20:23 5837 7
  • #1 13 Lip 2010 20:23
    sygi81
    Poziom 2  

Witam, czy w tym liczniku PAFAL 2EC71ag dane wskazanie jest jego realnym, czy należy zastosować jeszcze jakiś mnożnik jak w licznikach tarczowych, jego stała to 2500imp/kWh ?

0 7
  • #2 13 Lip 2010 20:33
    =Grzegorz=
    Poziom 22  

sygi81 napisał:
    witam, czy w tym liczniku PAFAL 2EC71ag dane wskazanie jest jego realnym, czy nalezy zastosowac jeszce jakis mnoznik jak w licznikach tarczowych, jego stala to 2500 imp/kWh ?

To licznik do pomiarów pośrednich i półpośrednich, w obu przypadkach wskazanie mnożysz w zależności od przekładników. Stała też zależny od wersji licznika, tu dokumentacja:
    http://apator.eu/produkty/liczniki_energii_el...ktroniczne/2EC71ag/attach/Katalog_2EC71AG.pdf

0
  • #3 13 Lip 2010 22:18
    sygi81
    Poziom 2  

Dotarłem już wcześniej do tej dokumentacji, ale w niej nie ma ani słowa o tym jak dokonywać odczytów, licznik jest konkretnie ten: elektroniczny licznik energii elektrycznej czynnej, do sieci trójfazowej, czteroprzewodowej,
    typu 2EC71ag, napięcie odniesienia 3x230/400V, prąd znamionowy 5A, prąd maksymalny 10A, częstotliwość 50 Hz, stała 2500imp/kWh, pomiar pośredni, to wszystkie dane jakie są podane na liczniku nie bardzo wiem skąd wziąć przekładnik ?

0
  • #4 14 Lip 2010 15:13
    =Grzegorz=
    Poziom 22  

sygi81 napisał:
    Dotarłem już wcześniej do tej dokumentacji, ale w niej nie ma ani słowa o tym jak dokonywać odczytów, licznik jest konkretnie ten: elektroniczny licznik energii elektrycznej czynnej, do sieci trójfazowej, czteroprzewodowej,
    typu 2EC71ag, napięcie odniesienia 3x230/400V, prąd znamionowy 5A, prąd maksymalny 10A, częstotliwość 50 Hz, stała 2500imp/kWh, pomiar pośredni, to wszystkie dane jakie są podane na liczniku nie bardzo wiem skąd wziąć przekładnik ?

To pomiar półpośredni, czyli masz tylko przekładniki prądowe, na nich jest napisane jaką mają przekładnię. Z przekładni wyliczasz mnożną i to "razy" wskazanie licznika.

Napisz raczej gdzie wisi ten licznik, co liczy i do czego ci to potrzebne...

0
  • #5 14 Lip 2010 16:47
    sygi81
    Poziom 2  

Licznik jest założony w rozdzielni budynku, który jest zasilany z sieci "głównej", z sieci tej zasilane są też inne budynki lecz nie posiadają one swoich liczników, ponieważ podłączone są do licznika głównego w rozdz. gł., chodzi o to żeby określić dokładny pobór energii z tego jednego budynku.

0
  • #6 15 Lip 2010 21:14
    sygi81
    Poziom 2  

Nikt nie pomoże??, tam naprawdę nie ma żadnego przekładnika podanego więc pojęcia nie mam przez jaką wartość przemnożyć wskazanie, musi być jakiś mnożnik bo wartość wyświetlana przez liczydło to zdecydowanie za mało, pomóżcie proszę.

0
  • #7 15 Lip 2010 22:23
    michalekk1
    Poziom 24  

Cytat:
    Elektroniczny licznik typu 2EC71ag służy do pomiaru energii elektrycznej czynnej w sieciach trójfazowych,
    czteroprzewodowych. Do sieci przyłączany jest za pośrednictwem przekładników prądowych oraz opcjonalnie
    przekładników napięciowych.

(kopiowane z PDF)
    Po prostu przekładnik MUSI być.

0
  • #8 16 Lip 2010 00:57
    Darom
    Specjalista elektryk

Niestety koledze nie pomogę, bo mi się gdzieś zapodziała kula do wróżenia.
    Jak się znajdzie to od razu podam pobory energii za każdy miesiąc.

A tak na poważnie - licznik skąd się tam wziął. Proszę o przekładnie pytać jego właściciela.

pzdr
    -DAREK-

0