Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elpigaz - wtryskiwacz - dobór odpowiedniego

13 Lip 2010 20:43 1840 1
  • Poziom 13  
    Mam problem z LPG - sekwencyjny Elpigaz. Samochód Chrysler Neon 2.0 16V (133KM, automat) o wiele gorzej pracuje na gazie niż na benzynie. Objawia się to przy ruszaniu (przeważnie jak chcę szybciej ruszyć) - jest taki moment przyduszenia, pomimo gwałtownego przyciskania pedału przyspieszenia - nie może się zebrać. Tak samo jak wyprzedzałem, to samochód nie miał kopa (tak jakby miał 50% swojej mocy), przełączyłem na benzynę i od razu poszedł jak rakieta. Na benzynie nie mam żadnych problemów.

Mechanik od gazu stwierdził, że wtryskiwacz jest do wymiany. Na kompie nic już lepiej nie dało się wyregulować. Oczywiście chce mi sprzedać wtryskiwacz za 1000 zł + koszty montażu.

W papierach Elpigazu po poprzednim właścicielu mam wtryskiwacz ELISA HD 4 sekcyjny. Po otwarciu maski, na wtryskiwaczu pisze MATRIX MJ-XJM. To chyba już był wymieniany.

Moje pytania:

1. Czy ten MATRIX MJ-XJM jest zamiennikiem ELPIGAZ ELISA HD?

2. Czy może wymienili na nieodpowiedni wtryskiwacz?
    Komputer to ELISA/STELLA NORD.

3. Tak się zastanawiam, czy pasowałby MATRIX HD 344 (bardzo przypomina MATRIX MJ-XJM)?

4. Jaka jest różnica między MATRIX MJ-XJM a MATRIX HD 344 a MATRIX HD 544?
    Które pasują do mojej instalacji?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Matrix HD 344 nie nadaje się do twojego auta ponieważ będzie wydajnościowo na styk. HD 344, MJ 544, HD 544 - różnią się od siebie wydajnością, podałem od najsłabszego do najwydajniejszego. Nie kupuj wtryskiwacza w w/w firmie bo podwójnie przepłacisz. Sprzedają wtryskiwacz pod własną nazwą za dwa raz drożej. Kup sobie np. na alledrogo za 500 zł. HD 544.