Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania R420 euro 4, co to za kontrolka?

mplisiuk 13 Lip 2010 20:43 13701 11
  • #1 13 Lip 2010 20:43
    mplisiuk
    Poziom 2  

Scania R420 euro 4, co to za kontrolka?

2 11
  • #2 14 Lip 2010 06:10
    boss130
    Poziom 17  

Świeci na żółto .
    Istnieje ryzyko , że poziom zanieczyszczeń w gazach spalinowych emitowanych przez pojazd będzie zbyt wysoki .

3
  • #3 14 Lip 2010 09:01
    mplisiuk
    Poziom 2  

Z czym to może byc związane i jakie mogą byc konsekwencje? Kontrolka zapaliła się dosłownie na pare minut ale zgasła.

2
  • #4 14 Lip 2010 22:26
    karlos85
    Poziom 15  

Kolego dwie rzeczy układ EGR badz układ paliwowy Pomoze tylko diagnostyka i to z dobrym diagnostą w dobrym serwisie .Czesci do tego silnika nie sa taniutkie a nawymieniac mozna wiele ...

3
  • #5 16 Paź 2010 20:07
    egonQ
    Poziom 9  

Witam
    Ja miałem tez taką kontrolkę tylko do tego raz na jakiś czas wyświetlał mi się komunikat usterka silnika po wymianie takiego małego (800 zl)elektromagnesu w serwisie na układzie paliwowym przeszło. Pozdrawiam

1
  • #6 07 Maj 2011 22:29
    mplisiuk
    Poziom 2  

Przyczyna - słaba jakośc paliwa, awaria elektrozaworu sterującego dawką paliwa - zatarty, kolejne 3 są przytarte ale działają. 1 szt w serwisie 2300 pln netto

1
  • #7 08 Wrz 2012 19:03
    brandv8
    Poziom 8  

witam ja miałem taki przypadek w zimie jak filtr paliwa przymarzł.
    Wtedy zapaliła się kontrolka i napis usterka silnika, więc nie musi koniecznie być coś ze spalinami może także być problem z zasilaniem paliwem

0
  • #8 08 Wrz 2012 22:16
    kwantor
    Poziom 38  

mplisiuk napisał:
    Przyczyna - słaba jakośc paliwa, awaria elektrozaworu sterującego dawką paliwa - zatarty, kolejne 3 są przytarte ale działają. 1 szt w serwisie 2300 pln netto

Coś mi to nie pasuje, to jest widocznie inna awaria.
    Poza tym, te cewki- rozkręcają się im zwory rdzeni i to idzie samemu skręcić na kleju po zdemontowaniu.
    Jakoś nie przypominam sobie aby cos tam sie mogło przycierać, to jest proste jak cep.
    Ostrożnie z tym serwisem i wymianą.

Prawdę pisze boss 130, trzeba odczytać błędy, nawet samemu, w sekcji EMS. Masz klawisze diagnostic.

0
  • #9 09 Wrz 2012 04:36
    szaman108
    Poziom 28  

siemka kwantor niestety to prawda pada jeden elektorozawór czy to kąt wyprzedzenia czy dawkowanie i system dostaje kota dla niego czyli EGR czy ADBLU spliny są zbyt toksyczne pomimo próby neutralizacji toksyn w granicy dopuszczalnej jeśli system pracuje normalnie ale sterownik nie łapie opcji zatartych pompek czy cewek jeśli biega o scanię gdzie paliwo w tym przypadku podawane jest jak w dużym facie ile polejesz na gardziel gaznika to i tak połknie

1
  • #10 09 Wrz 2012 09:47
    kwantor
    Poziom 38  

Witaj szaman.
    Tak, zgadza się, ale na ASO jest wymiana, a ja uzdrawiałem te elektrozawory "hurtem"
    Tam jest cewka, ruchomy rdzeń z blaszką, sprężynka i jeszcze jakaś bzdeta.
    Trzeba zdemontować i obejrzeć, chodzi o wykręconą śrubeczkę, zawór wtedy nie domyka i nie otwiera jak należy- oni to nazywają zatarty i najlepiej wymiana i kasa.
    Kasa na częściach i na robocie.
    Z tym że oni znają ten problem śrubeczki na zaworze, jednak nie oferują tego.
    W euro5 te "lody" świecą się u nas w co drugiej scani i raz świecą, raz nie świecą, auta jeżdżą i pobierają raz więcej, raz mniej adblue.
    Komunikat mówi o uszkodzonym czujniku NOX. (1700 brutto)
    Podmieniałem je i nie było wpływu- stary machnął ręką, bo auta nie dymią, nie przepalają i maja swoją moc.
    Niech się choroba rozwija. :D

1
  • #11 09 Wrz 2012 14:46
    szaman108
    Poziom 28  

cześć ceny czujników NOX nieco spadły miałem na to plagę u eddie stobarta osobiście wymieniłem 16 sztuk 1000 eurasów za sztukę

0
  • #12 16 Gru 2012 00:42
    habi7
    Poziom 14  

kwantor nie zgodze się z Tobą. są ASO gdzie proponuja najpierw (gdy jest potrzeba) aby zajrzec do zaworów kąta i dawki.

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo