Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Electrolux ESF 2420 - Wylewa wodę

mietekii 13 Jul 2010 21:09 19199 7
    mietekii
    Level 9  
    Dzień dobry.

Mam problem ze zmywarką kompaktową ESF 2420.
    Po włączeniu programu zmywania pobiera wodę i prawdopodobnie jakiś czujnik jest zablokowany bo pobiera za dużo i nadmiar wylewa pod drzwiczkami.
    Po czym automatycznie się wyłącza i spuszcza całą wodę i mimo, że wody już nie ma nadal próbuje ją spuścić.
    Żadne światełka się nie świecą.
    Przestaje zasysać dopiero po odłączeniu od prądu.
    Czy mogę poprosić o jakieś wskazówki na temat tej usterki.
    Dodam, że z rozkręceniem może być problem bo śruby są gwiazdkowe ale pewnie da się to jakoś obejść.

Miłego dnia
    mieciop
    Level 18  
    Jeśli kolega wie gdzie znajduje się hydrdostat to należy sprawdzić czy nie jest zatkane dojście od zmywarki. Przyczyna włącznia się pompki to woda pod zmywarką. Sprawdz najpierw hydrostat.
    zetfa
    Level 20  
    Zgadzam się z kolegą i dodam ze musisz przeczyścić i przedmuchać wężyk hydrostatu.Pozdrawiam.
    mietekii
    Level 9  
    Niestety nie wiem gdzie znajduje się hydrostat.
    Ale liczę na waszą pomoc w lokalizacji tej części.

zetfa
    Level 20  
    Niezbyt wyraźne zdjęcie,ale trzeba szukać po stronie wody pobieranej - czyli od elektrozaworu.Dochodzą doń 3 przewody.Niekiedy bywa to magnetyczny,pływakowy czujnik poziomu wody.Trzeba oczyścić wnętrze puszki,lub rurki z pływakiem.Pozdrawiam.
  • Helpful post
    Trull
    Level 28  
    Przy misce masz takie prostokątne pudełko z plastiku częściowo przeźroczystego przykręcone dwiema śrubami. Zdemontuj to i dokładnie przepłucz (ostrożnie zdejmij wężyk dołączony do tegoż pudełka). Po oczyszczeniu powinno zadziałać.
    mietekii
    Level 9  
    Właśnie stawiałem na to pudełko ale nie byłem pewny.
    Chwilowo jestem trochę na urlopie ale dam znać co było w środku i czy działa.
    Poza tym muszę kupić w jakiejś Obiramie trochę zacisków do wężyków bo fabryczne to typowe jednorazówki i drugi raz ich bezpiecznie nie można użyć.
    Oszczędności widać na każdym kroku a budowa jest taka, że tylko małe żółte rączki się mieszczą.
    Szczęśliwcom z urlopem życzę miłego wypoczynku.
    mietekii
    Level 9  
    Dziękuję bardzo za pomoc.
    Wyczyściłem dokładnie wskazane pudełko i odchodzące w lewo od niego dwa węże.
    Pierwsze próby wypadły pozytywnie i woda już się nie leje.

Dla osób z podobnym problemem dodaję zdjęcie z zaznaczonym elementem do wyczyszczenia.
    Ważne aby czyste były też te dochodzące wężyki szczególnie grubszy bo to on stanowił główny problem usterki.
    Wężyki trzeba delikatnie zdjąć bo mają zaciski raczej jednorazowe, ale wężyki schodzą razem z nimi a potem da się je z powrotem założyć.