Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Autoalarm Magicar 410 i domykanie szyb

janek72 03 Sep 2004 16:07 2075 4
 • #1
  janek72
  Level 11  
  Witam.
  Bardzo proszę o oświecenie mnie w temacie: czy da sie uruchomić domykanie szyb po założeniu ww alarmu do Opla Corsy bez montażu dodatkowych domykadeł badz innych cudów? Dotychczasowe próby spełzły na niczym, choć ze specyfikacji wynika że po wywołaniu 3 kanału transmisji pojawia się 30-sekundowy impuls (co zresztą potwierdza miernik).
  Bardzo proszę o wytyczne.
  Pozdrawiam. /M
 • #2
  jacq
  Level 22  
  Czy masz w samochodzie cos takiego jak moduł komfortu tzn, zamykajac zamek kluczykiem i przytrzymując w pozycji "zamknięty" domykaja ci się szyby? Jeśli tak to wystarczy z kanału dodatkowego (jeśli to nim maja być domykane szyby) puścić sygnał na styk "zamknij" w zamku i to całą filozofia (oczywiście z uwzględnieniem polaryzacji napięcia i obciążalności prądowej kanału dodatkowego), jeśli nie posiadasz modułu komfortu musisz zaopatrzyć się w dodatkowy sterownik do domykania szyb.
  pozdro
 • #3
  janek72
  Level 11  
  Otóż właśnie nie mam niestety :-(
  I miałem nadzieje że sama centralka załatwi sprawę (oj naiwny naiwny)...
  Rozumiem, że nie kombinować dalej?
  pozdr.
 • #4
  janek72
  Level 11  
  ... A naiwność moja jako laika alarmowo-elektronicznego jest (choć po części) uzasadniona tym co wyczytałem o opisie alarmu:
  "...
  Nieulotna pamięc procesora autoalarmowego w przypadku zaniku zasilania.
  - 2 kanał transmisji np. otwieranie klapy, uruchamianie silnika itp.
  - 3 kanał transmisji
  - Funkcja komfort ( domykanie szyb )
  - Antynapad
  - Tryb serwisowy
  ..."

  Heh, i jak to rozumieć??
  pzdr.
 • #5
  jacq
  Level 22  
  Rozumieć to tak jak jest napisane, że ogólnie możliwość taka istnieje, jeśli samochód nie posiada odpowiedniej do tego elektroniki trzeba ją kupić i zamontować. Ciesz sie, że w ogóle nie posiadasz korbek w drzwiach, wtedy dopiero miałbyś wyzwanie finansowe, a tak moduł kupisz za ok 80zł (AMT bodajrze) lub proximę za ok 2 x tyle, pogmerasz w instalacji, trochę ją przerobisz i wsio. Jesli nie stanowi to dla ciebie dużego obciążenia finansowego to ja bym kombinował dalej, a co :twisted: .
  pozdro