Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozłączanie neostrady i przedłużenie umowy z tp

14 Lip 2010 09:14 2274 18
 • Poziom 11  
  Witam, mam problem z neostradą. Od wczoraj co jakiś czas połączenie jest zrywane, nigdy wcześniej nie było problemów. Prędkośc to 1 mb, modem to sagem F@st 800, margines 28.50db, a tłumienie 51 db. Czy to może mieć z tym związek, a może modem uległ uszkodzeniu?? Wyłączyłem również oszczedzanie energii na głównych koncetratorach USB i nic nie pomogło. Prosze o pomoc
 • Specjalista Sieci, Internet
  > a tłumienie 51 db
  zdecydowanie tłumienie niedopuszczalnie za duże, dzwoń na blue line
  Przy takim tłumieniu _nic_ nie połaczy.
 • Poziom 11  
  Tłumienie już spadło do 41.50 db, to znaczy że coś tam technicy od tp grzebią?
 • Specjalista Sieci, Internet
  41 nadal za duże, czy łączysz sie ?
 • Poziom 11  
  tak łącze, przed chwilą znów przerwało i jest 51db z powrotem, te 41db miałem od zawsze i nigdy nie było problemów, nie przerywało samoczynnie połączenia
 • Poziom 11  
  mam samo gniazdo, nie mam stacjonarnego
 • Poziom 38  
  Nie wymieniają/czyszczą filtrów przeciwpyłowych w szafach to i się sprzęt gotuje.
  Gdyby wszystko działało jak należy to nie ma możliwości przegrzania bo w upały samo włącza się wymuszone chłodzenie - jak działa i filtry nie mają 10 lat :lol:
  Wymiana filtrów jest robiona przy okresowym przeglądzie... kto go robi, jak często go robi i czy go robi to wiedzą tylko cyganki ;)
 • Poziom 11  
  Usterkę, już mam usuniętą, mam jeszcze pytanie odnośnie przedłużenia umowy z neostradą na modemie sagem F(małpa)st 800, margines osiąga 32db, a tłumienie 41db, przy czym margines ma wysyłanie 24, a odbieranie 32. Czy na tych parametrach pójdzie mi 6mb?
 • Poziom 38  
  Przy tłumieniu 41db modem może się nie zsynchronizować na maxa (7456 kbps) ale te 6500 kbps będziesz miał. Czyli realny transfer ok 5Mbit. A modem to kwalifikuje się do wymiany jak nie chcesz mieć na przyszłość problemów, poza tym to zabytek bez ADSL2+.
 • Poziom 36  
  Owszem, są na to szanse, co najwyżej zapnie się na widełkach, co wyjdzie dużo korzystniej cenowo niż 2 Mb/s.
  markus17 napisał:
  Usterkę, już mam usuniętą
  Upewnij się czy to prawda, u mnie zwykle oddzwaniał automat informując o "usunięciu" usterki, co zwykle w tym momencie wydawało się być prawdą (a realnie tylko sprawdzili styki w paru miejscach, czyli niby-naprawa). Obserwuj parametry czy są stabilne, bo przy 6 Mb/s spadną bardzo nisko, a tego nie warto ryzykować ze znacznymi zmianami parametrów (w tym zmiana tłumienia o 10 dB jest niedopuszczalna).
  markus17 napisał:
  ...nigdy wcześniej nie było problemów.
  To jest obiecujące, bo jeśli nigdy to prawdopodobnie linia jest stabilna i jeśli usterka jest usunięta realnie, to linia powinna być stabilna nadal.
 • Poziom 11  
  Czyli najlepiej kupić jakiś router który będzie obsługiwał już ADSL2+?
  Obserwuje cały czas parametry, są stabilne, od rana tylko raz mi samoczynnie zerwało połączenie, jak narazie wszystko ok.
  A istnieje szansa że po wymianie modemu na jakiś porządny router paramery linii mogą się delikatnie poprawić i wtedy poleci pełne 7456 kbps?
 • Poziom 38  
  To jest bardzo prawdopodobne , gorzej na pewno nie będzie.
 • Poziom 11  
  Tylko jaki router wybrać? TP-Link TD-W8960N wydaje się niezły. Do czego służy funkcja QoS?
 • Poziom 38  
  Jak chcesz pasmo podzielić po równo na kilka komputerów.
 • Poziom 11  
  Jaki router do neostrady możecie jeszcze polecić, nawet do 300zł?
 • Specjalista Sieci, Internet
  Jak chcesz mieć kontrole nad pasmem i priorytety ruchu aby babcia nie zamulała neta jak włączy P2P u siebie na komputerze to bierz routery do których można wgrać tomato. Jakość oprogramowanie tomato bije na głowę wszystko co masz w firmware od producentów routerów. Do tego modem do neo speedstream 4100.

  Przeglądnij też routery drytek-a, ale nie wiem po ile chodzą, są na tyle drogie że w domowych zastosowaniach nie widzę tego.
 • Poziom 38  
  Szkoda wydawać 300zł jak chcesz tego używać w domu i nie masz sieci na co najmniej kilka komputerów, chyba że lubisz mercedesem jeździć po bułki do sklepu. ;)
  TP-Link TD-W8960N jest całkiem przyzwoity.