Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ustawianie głowicy w magnetofonie

03 Wrz 2004 18:01 2083 9
 • Poziom 16  
  Mam pytanko! W chwili obecnej chciałbym wymienić obie głowice w Decku Pioneer'a, to jest tą do odsłuchu i tą do nagrywania, słyszłem, że profesjonalnie to to powinno być jakoś skalibrowane? ja jak zawsze wyminiałem, głowicę to do odsłuchu to robiłem to na ucho, wkałdałem kasetę i kręciłem i z różnym skutkiem to się kończyło, ale zazwyczaj działało tak w miarę. teraz chciałbym to zrobić tak, żeby było naprawdę super, dzięki za pomoc i pozdrawiam
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 14  
  Włóż kasete serwisową i podłącz do wyjścia oscyloskop dwu kanałowy i skalibruj głowice.
 • Poziom 16  
  Niestety nie mam oscyloskopu!
 • Poziom 21  
  Zreguły ustawia się wysokość głowicy a potem skos .Przy auto-rewersie ustawia się tylko skos , odczyt A i B (głowica obrotowa).
  Do ustawiania wysokości jest potrzebny specjalny przyrząd ,natomiast skos ,dobrze nagrana kaseta oraz w miarę dobre ucho (reg. na max. wysokich tonów) :)
 • Specjalista od sprzętów RTV
  Jeżeli chcesz to zrobić naprawdę profesjonalnie, to bez kasety testowej będzie nieprofesjonalnie.Polecam Ci kasetę firmy KONIG ozn.katalogowe 4907, posiada ona wewnątrz wbudowaną tarczkę stroboskopową do kontroli obrotów silnika, a także nagrany sygnał testowy 6,3kHz z tolerancją 2% do ustawiania skosu głowicy.
  Oscyloskop byłby najlepszym rozwiązaniem, ale możesz użyć miernika analogowego np.V640 - jedynie co trzeba zrobić to zastosować do niego jakiś przełącznik tak, aby można było kontrolować wartość napięcia wyjściowego na obu kanałach.
 • Poziom 16  
  A jak ustawić głowicę nagrywającą ?
 • Poziom 16  
  A jak ustawić głowicę nagrywającą ?
 • Specjalista od sprzętów RTV
  To jest ta sama głowica tzw.uniwersalna, która spełnia rolę głowicy zapsującej i odtwarzającej - w zależności od trybu pracy wybranego przez użytkownika(zapis lub odczyt).
 • Poziom 27  
  marck1 napisał:
  To jest ta sama głowica tzw.uniwersalna, która spełnia rolę głowicy zapsującej i odtwarzającej - w zależności od trybu pracy wybranego przez użytkownika(zapis lub odczyt).


  A skąd wiesz, czy to nie jest trzygłowicowy magnetofon, z oddzielnymi głowicami: zapisującą i odtwarzającą ?
  W takich modelach najpierw reguluje się na wzorcowej taśmie odczyt (6.3 , 10.0 lub 15.0 kHz) na max w obu kanałach i zgodność fazy a potem włącza się zapis podobnej częstotliwości z generatora lub CD, poziom zapisu minus 15- 20dB, przełącznik Tape monitor w pozycji Tape i identycznie dostraja się głowicę zapisującą na max i zgodność fazy.
  Oczywiście przedtem należy wyregulować prąd podkładu i wzmocnienie toru zapisu.
  Czynności należy kilkakrotnie powtórzyć, bo regulacje wzajemnie na siebie wpływają.
  Wmak
 • Specjalista od sprzętów RTV
  Oczywiście nie wiem czy to jest trzygłowicowy magnetofon, podałem opis ustawiania skosu najbardziej popularnych magnet.
  A skąd Ty wiesz że, on jest trzygłowicowy skoro Grzybek23 nic o tym nie pisze - może niech się odezwie to nam dużo wyjaśni
  Pozdrawiam.