Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nawigacja w telefonie Nokia 6720

14 Jul 2010 13:13 14888 38
  • Level 11  
    Witam
    Jestem posiadaczem od dzisiaj Nokii 6720. I chcialbym skorzystać z nawigacji.
    Gdy włączę ten program który jest zainstalowany Mapy Ovi to za wczytywanie tych map muszę płacić bo telefon ściąga je na bieżąco z internetu. Czy można wgrać jakoś inny program z mapami , żeby one były w telefonie a nie ściągać?
  • Level 34  
    Polecam zajrzeć na stronę producenta i się wszystko wyjaśni.
  • Level 11  
    Ale mi chodzi czy istnieje taka możliwość wgrania swojego programu i map.
  • Level 34  
    Wystarczy LENIU (!!!) odwiedzić stronę nokii żeby się dowiedzieć, że mapy można pobrać na telefon i nawigować się offline ale to trzeba poświęcić z 5 minut żeby przeczytać nie?
  • Level 11  
    Ale spokojnie!
    Nie jestem taki głupi.
    Wszystko przeczytałem tylko w tym rzecz że wgrałem mapy Polski a jak włącze sam program do nawigacji Nokia Ovi to już mi kase bieże, chociaż w ustawieniach tego programu jest że tryb pracy offline!
  • Level 38  
    A na jakiej podstawie sadzisz ze dane / kase pobiera program Nokii, a nie zaden inny pracujacy w tle?

Mozesz np. w ustawieniach telefonu, polaczenia GPRS ustawic na "zawsze off" czy cos podobnego..
  • Level 11  
    No ale jak włączę ten program to dopiero wtedy mi kase pobiera!
    Nie idzie jakoś zrobić żebym miał nawigację za darmo!?
  • Level 38  
    Umiesz czytac, czy tylko pisac?
  • Level 11  
    W ustawieniach mam "pracuj w trybie offline"
  • Level 11  
    kolega karlsolnike ma racje jesli wgrasz te mapy ze stronk noki to za kozystanie płacisz kase a jesli nie bedzie przeladowania stron to bedzie sie tylko punktem na mapie i z gps to nie ma nic wspolnego.
  • Level 34  
    "Mobilna nawigacja dla każdego

Aplikacja Ovi Mapy to dokładne mapy ponad 180 państw i bezpłatne informacje na temat interesujących wydarzeń np.: kulturalnych czy sportowych. Teraz dzięki darmowej nawigacji samochodowej i pieszej otrzymasz głosowe instrukcje jak krok po kroku dojechać do celu (...) Wszystko to w najnowszej wersji aplikacji Ovi Mapy otrzymasz całkowicie bezpłatnie."

HERO - umiesz czytać?
  • Level 34  
    Widocznie mądrzejszy od Ciebie Hero :) Ja używam mózgownicy i umiem czytać ze zrozumieniem a dzięki temu nie zdziwił mnie nigdy rachunek od operatora.

Nie będę się kłócił bo jak brzmi stare przysłowie: "nie kłóć się z głupim bo zniży Cię do swojego poziomu a później zniszczy doświadczeniem"
  • Level 38  
    Hero - to forum sluzy POMOCY wzajemnej - jesli nie potrafisz z tej pomocy korzystac, to Twoj problem - jednak regulamin forum ZABRANIA tego typu agresywnych i pozbawionych merytorycznej zawartosci wypowiedzi - zglaszam do Moderatora.

Ad Rem - po sciagnieciu (bezplatnym) map ovi-maps nokii na komputer, a nastepnie skopiowaniu ich na Nokie, nawigowanie jest calkowicie bezplatne. Potwierdzam, sprawdzilem osobiscie.
  • Level 11  
    Za darmo masz aplikacje a za korzystanie musisz płącic (za przesył danych) a jesli ustawisz w tryb ofline wtedy masz namiastke nawigacji.
    przełączasz w tryb online i masz pełna nawigacje ale musisz płąci za Kb
    i kto tu czyta ze zrozumiemiem
  • Level 38  
    Zapewne ze zrozumieniem nie czyta Pan HERO.
    UZASADNIJ MERYTORYCZNIE zdanie: "jesli ustawisz w tryb ofline wtedy masz namiastke nawigacji"
    Oczywiscie rozumiem ze jestes w stanie poprzec to parametrami technicznymi i odp. cytatami z instrukcji obslugi programu. A nie wylacznie swoim subektywnym wrazeniem i domniemaniem..
  • Level 11  
    w instrukcji bezpłatna nawigacja:
    cytuje:
    korzystanie z USŁUGI lub pobieranie zawartości może się wiązać z transmisją dużych ilości danych.
    Aby uzyskać więcej informacji o kosztach transmisji danych,skontaktuj się z usługodawcą sieciowym
    coś jeszcze?
  • Level 38  
    Tak, wiele wiecej jeszcze ;)
    Czytanie ze zrozumieniem nie boli :) A myślienie przy tym jest punktowane najwyżej.

Zacytowales: "korzystanie z USŁUGI lub pobieranie zawartości MOŻE się wiązać..." - wynika z tego WYRAŹNIE że NIE jest to rzecz obligatoryjna - tylko MOŻE, lecz nie MUSI - nie musi, gdy wyłączy się sciaganie map online :)

Nadal czekam na wyjasnienie subiektywnego wyrazenia: "masz namiastke nawigacji"
  • Level 11  
    Już nic ci nie będę wyjaśniał.
    Twoje obraźliwe posty zgłosiłem do moderatora
  • Level 38  
    Bo juz nic nie masz do wyjasnienia - z powodu braku merytorycznych argumentow :)
    Pozostaje Tobie tylko wstyd z powodu niewiedzy i braku umiejetnosci czytania w j. polskim ze zrozumieniem :)

Nadal czekam na wyjasnienie wg. mnie bzdurnego i pozbawionego sensownych argumentow wyrazenia: "masz namiastke nawigacji"
  • Level 20  
    W ustawieniach-> narzędzia -> internet -> nie (czyli wyłącz)
    mapa jest pełna tak jak http://maps.ovi.com/?lang=pl-PL
    pobierasz ovi ze strony, instalujesz na kompie. Podłącz urządzenie i pobierz mapy przez komputer do telefonu. Zero opłat itd.
    Wyłącz w ustawieniach telefonu wszystkie "wspomagacze" GPS, zostaw jedynie wbudowany czy jak on się tam zwie.
  • Level 2  
    Niby wszyscy mądrzy wszystko wyjaśnili,ale....
    Ja posiadam tel. nokia e52 (od maja tego roku),korzystam z nokia maps,które działają dość dobrze (nie są najbardziej aktualne mimo,że mam ściągniętą ostatnią wersję).W sumie jestem zadowolony bo są za darmo.
    Ale, stwierdziłem jedną rzecz jak spojrzałem na fakturę,że łączyłem się z internetem,choć tego na pewno nie robiłem,za wyjątkiem połączeń przez wifi.
    Połączeń z internetem nie było dużo (do 10),wszystkie były krótkie,po kilkadziesiąt kilo przesłanych danych. Więc ja też twierdzę, że w jakiś sposób nokia maps "bierze kasę".
    Po przeczytaniu powyższych kilku obelg jeszcze raz pogmerałem w telefonie i wyrzuciłem wszystkie punkty dostępu z wyjątkiem połączenia z moim routerem w domu. (oczywiście w ustawieniach nokia maps miałem ustawienie offline)
    Potestuję sprzęt i dam znać czy coś się zmienia.
  • Level 2  
    koala106 wrote:
    w ustawieniach metod pozycjonowania wyłącz AGPS i będzie bez łączenia z internetem

dziękuję za podpowiedź,nie mam dokładnie opcji AGPS. W zakładce metody pozycjonowania zostawiłem tylko "zintegorowany GPS",a miałem zaznaczone jeszcze "wifi/sieć" i stąd zapewne dodatkowe opłaty.
  • Level 9  
    Witam, podłączę się do tematu,

orientuje się ktoś czy istnieje możliwość pod względem kompatybilności oprogramowania i aparatu, aby na tym modelu nokii użyć innego programu nawigacyjnego z mapą, np. Automapa?

Jaką wersje należy pobrać i jak skonfigurować, czy przerzucenie na kartę i "uruchomienie" z telefonu jest możliwe, czy jest to proces bardziej złożony?

Modu GPS sam zacznie współpracować z wgraną mapą?

Mam ten telefon 1 dzień, Ovi mnie nie przekonuje, więc pytanie o alternatywę :)

pozdrawiam
  • Level 43  
  • Level 9  
    Dzięki panowie, już pobieram tego Garmina Mobile XT dla testów, Sygic też mam zamiar.

Zapytałem o automape bo z nią kiedyś miałem już kontakt ale poprzez laptopa i netbooka.

Szkoda że najpierw użyłem potem sprawdziłem, bo miałem pozycjonowania fabrycznie ustawione i 3zł z konta już zjadło :) ovi ovi
  • Level 43  
    kruszan2006 wrote:
    Dzięki panowie, już pobieram tego Garmina XT dla testów, Sygic też mam zamiar.

Zapytałem o automape bo z nią kiedyś miałem już kontakt ale poprzez laptopa i netbooka.

Szkoda że najpierw użyłem potem sprawdziłem, bo miałem pozycjonowania fabrycznie ustawione i 3zł z konta już zjadło :) ovi ovi

Map sie nie pobiera, lecz kupuje !
  • Level 9  
    Freddy wrote:
    Map sie nie pobiera, lecz kupuje !

Drogi kolego, mapę się pobiera (można, nie każdy musi) ze strony producenta, kupuje się jedynie licencję. Kto nie może pobrać, ma wolny internet czy inne problemu może zakupić i to i to w jednym kawałku. Ale aktualizować i tak trzeba (bynajmniej powinno).

pozdrawiam