Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna 2.0 8V 97 r z instalacją gazową

emyot2 14 Jul 2010 14:11 1500 5
 • #1
  emyot2
  Level 10  
  Witam
  Posiadam Lagunę jak w temacie.

  Dzisiaj po raz pierwszy zdarzyła mi się sytuacja, którą opisze poniżej.

  Odpaliłem auto, po całonocnym postoju bez problemu, przejechałem około 20 km po czym zatrzymałem się na chwilę i zgasiłem silnik. Po ok 5 minutach chciałem go odpalić ponownie, ale auto łapało tylko bardzo niskie obroty na chwilę, po czym gasło. Nadmienię, ze przy odpalaniu czuć było wyraźny zapach benzyny.

  Bardzo proszę o pomoc, jak zapobiec tego typu zdarzeniom i co może być tego przyczyną??
 • #2
  kumalo
  Level 11  
  Witam jaką temperaturze silnika miałeś kolego może płyn hłodzący uciekł i reduktor był zimny i gaz nie odparował i pomieszał się z paliwem. sprawdź stan płynu. Pozdrawiam
 • #3
  emyot2
  Level 10  
  Dzięki to może być to bo faktycznie sprawdzam teraz i płyn chłodniczy jest delikatnie poniżej minimum. Zobaczę czy pomoże :) A mogą być ewentualnie inne przyczyny?? Silnik był rozgrzany, ale nie przegrzany na pewno, tak 3,4 skali około.
 • #4
  kumalo
  Level 11  
  jeśli w zbiorniczku był płyn to nic sie niemogło stać może byc jednostkowa sprawa zakładam że wszysko teraz działa dla sprawdzenia zapalić silnik do momęntu włączenia wentylatora gasimy i zapalamy ponownie przyczym pilnujemy wskaźnika temperatury i nieodkręcamy korka płynu na ciepłym
  .
 • #5
  emyot2
  Level 10  
  ehh a ja rano na chwilę odkręciłem korek na jeszcze ciepłym silniku, kilka minut po zgaśnięciu auta... Czy mogło się coś przez to stać??
 • #6
  KAROL1138
  Level 16  
  Jeśli nie zostałeś oparzony gorącym płynem to nic się nie stało