Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak dodać nowe formaty drukowanych kopert

mejbi 14 Lip 2010 16:04 4543 7
  • #1 14 Lip 2010 16:04
    mejbi
    Poziom 9  

Witam

Chciałbym się dowiedzieć, czy jest jakaś możliwość dodania do drukarki/sterownika innych formatów obsługiwanych kopert, niż te, co są fabrycznie.

Potrzebuję tego do drukowania etykiet na papierze samoprzylepnym w programie EKN (z Poczty Polskiej). Program ten pozwala na drukowanie wymaganych danych bezpośrednio na kopertach, ale w tych formatach, na jakie pozwala drukarka (moja pozwala chyba tylko na C5 i DL, przynajmniej takie wykrywa program EKN).

Ja wysyłam przeważnie w kopertach bąbelkowych, także drukowanie bezpośrednio na kopertach i tak odpada, dlatego chciałbym drukować sobie etykiety samoprzylepne w formacie 105x150mm (ćwiartka arkusza A4). Wkładanie takich etykiet do drukarki i drukowanie po wybraniu koperty DL nie zdaje egzaminu, ponieważ dane drukowane są poza obszarem mojej etykiety.

Podsumowując - czy można dodać drukarce nowe formaty kopert, które widoczne by były w innych programach drukujących (w moim przypadku program EKN)? Jeśli można, to jak tego dokonać?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

0 7
  • #2 08 Sie 2010 15:56
    lojes50
    Poziom 9  

Witam

męczę się z tym samym tylko z tym że ja aby nie pchać się kolejne koszta nie będę drukował etykiet na listy na papierze samoprzylepnym tylko na zwykłym a wydruk będę pakował do foliowej samoprzylepnej kopertki poczty pol. i naklejane na kopertę bombelkowa. problem polega tez na formacie tego wydruku foliowa kopertka ma ograniczona wielkość i taki tez musi byc wydruk etykiety na list.

problem polega na baraku możliwośći zmiany formatu wydruku program ekn wykrywa jedna wielkość koperty..... jak dodac inne formaty ???

bedze wdzieczny za ewentualną pomoc.

0
  • #3 09 Sie 2010 14:30
    mejbi
    Poziom 9  

Witam

lojes50 napisał:
    aby nie pchać się kolejne koszta nie będę drukował etykiet na listy na papierze samoprzylepnym tylko na zwykłym a wydruk będę pakował do foliowej samoprzylepnej kopertki poczty pol. i naklejane na kopertę bombelkowa.

Osoba z Poczty Polskiej powiedziała mi, że tak niestety nie można, bo sam chciałem w ten sposób robić. Ty uzyskałeś pozwolenie na tego typu etykiety w listach poleconych od pocztowca, czy póki co o pozwolenie nie pytałeś?

lojes50 napisał:
    problem polega tez na formacie tego wydruku foliowa kopertka ma ograniczona wielkość i taki tez musi byc wydruk etykiety na list.

Mają to zmienić w wersji 2.15.030, która ma wyjść pod koniec września chyba, ale patrząc na ogólną jakość oprogramowania sam nie wiem, czego się spodziewać. Publicznie dostępna wersja EKN z 2009 roku to jakiś koszmar - wygląd, obsługa, działanie to poprzednia epoka, a nie koniec pierwszej dekady XXI wieku. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że porządniejsze programy piszą co lepsi licealiści na prace zaliczeniowe z programowania, a jak nie licealiści, to na pewno studenci...

Pozdrawiam

0
  • #4 09 Sie 2010 17:06
    lojes50
    Poziom 9  

Osoba z Poczty Polskiej powiedziała mi, że tak niestety nie można, bo sam chciałem w ten sposób robić. Ty uzyskałeś pozwolenie na tego typu etykiety w listach poleconych od pocztowca, czy póki co o pozwolenie nie pytałeś?

Nie dawałem do akceptacji druków pocztowych z ICH programu ale mysle ze nie bedzie z tym problemu wielu sprzedających rozwiązuje w ten sposób wysyłke poleconych......
    Jeżeli chodzi o program masz race całkowite dno jezeli chodzi o obsłuige tego programu.... wsparcie techniczne przy instalacji wielostanowiskowej - brak. Odsyłają wszyscy do Przedstawiciela Handlowego który robi wielkie oczy jak cokolwiek od niego sie chce :)

Ty sobie darowałes całkowicie ten program czy jakos udaje cie sie na nim pracowac ?

0
  • #5 13 Sie 2010 14:43
    yuranx
    Poziom 9  

Witam, ja ten problem rozwiązałem, choć bywa różnie z drukowaniem do pliku, nieraz zaskakuje po restarcie EKN.

Mianowicie mam pakie Office 2007 z nim jest zintegrowana drukarka Microsoft XPS Document Writer, po wybraniu tej drukarki pojawiają się nowe formaty np. C6 114x162mm który aktualnie wykorzystuje. Następnie drukarka XPS drukuje do pliku, po czym otwieram plik który XPS mi zapisał za pomocą XPS Viewer EP i drukuje na drukarce HP LJ 1100 wchodzą 4 adresy na jedną kartkę A4 (trzeba kartkę obrócić 4 razy - drukowanie pojedyncze)...to by było do listów poleconych...

Ma ktoś może jakieś pomysły nt. Paczek lub Pobrań?? zawsze ucina mi kawałek adresu...

Mam nadzieję że ta informacja się komuś przyda.

0
  • #6 24 Wrz 2010 10:28
    mejbi
    Poziom 9  

lojes50 napisał:
    Nie dawałem do akceptacji druków pocztowych z ICH programu ale mysle ze nie bedzie z tym problemu wielu sprzedających rozwiązuje w ten sposób wysyłke poleconych......

Mi nie chodziło o samą akceptację druków, tylko o możliwość wkładania tych druków w koszulki PP. Mój przedstawiciel powiedział, że tak w przypadku poleconych robić nie można, że etykieta musi być naklejona bezpośrednio na kopertę, lub też na samej kopercie etykieta ma być drukowana.

lojes50 napisał:
    Ty sobie darowałes całkowicie ten program czy jakos udaje cie sie na nim pracowac ?

Mam to szczęście, że trochę nauczyłem się programować i jestem w trakcie pisania własnej aplikacji zastępującej EKN. Oficjalnie do akceptacji wydruków nie dawałem, ale cichaczem zamiast wydruków z EKN dawałem te generowane przez moją aplikację i przechodziły bez problemów (wyglądają niemal identycznie jak te z EKN, więc problemów być nie mogło).

Jest to aplikacja internetowa, czyli dostęp do niej mamy z każdego miejsca, obsługa raczej intuicyjna, generowane są pliki PDF, czyli z wydrukami nie ma problemu (nic nie ucina), etykiety na list polecony można drukować albo w formacie A6 (1/4 kartki A4 - można kupić takie etykiety), albo w formacie A4 i drukowane są 4 na jednej stronie. Wydruki na przesyłki polecone są robione w dwóch etapach: najpierw drukujemy np. 20 pierwszych stron przesyłek, następnie wkładamy te 20 kartek do kasetki i drukujemy 20 drugich stron - to takie ułatwienie dla ludzi bez drukarki z dupleksem. Jako opcja oczywiście jest generowanie PDF-a z obydwiema stronami, czyli użytkownicy drukarek z dupleksem będą mogli ten moduł wykorzystywać. Z paczkami problemu nie ma, bo drukowane są na jednej stronie A4.

Napisałem też aplikację do obsługi Allegro, co w połączeniu z aplikacją do Poczty cholernie ułatwia pracę. Po wylicytowaniu przez klienta przedmiotu(ów) tworzona jest transakcja, w której automatycznie wyliczana jest waga paczki (na podstawie wag przedmiotów i ich ilości oraz wagi opakowania), cena przesyłki wg cennika (po wyborze gabarytu), koszt pobrania, i jedyne co trzeba zrobić, to zaznaczyć taką transakcję do wysłania i na koniec wcisnąć generowanie etykiet. Żadnego wpisywania danych i adresów do EKN, numery nadania generują się same (na podstawie przyznanego nam zakresu), możliwość wydruku na odwrocie etykiet poleconych listy towarów do wysłania (tutaj należy postępować jak przy pobraniach, czyli albo wydrukować pierwsze strony wszystkich etykiet, następnie włożyć je do drukarki i wydrukować na odwrocie spis towaru, albo jeśli mamy dupleks, robić to automatycznie).

Mam jeszcze kilka pomysłów i powoli będę je wprowadzał, a jeśli uznam, że aplikacja jest na tyle dobra, aby ją udostępnić, to dla chętnych dam ją do testów. Jeśli testerzy uznają, że aplikacja jest naprawdę w dechę, to może będę chciał też na niej trochę zarobić ;-)

Tyle z mojej strony. Cieszę się bardzo, że niebawem całkiem będę mógł pożegnać się z EKN...

Pozdrawiam

0
  • #7 02 Lis 2010 11:08
    burbik
    Poziom 12  

A może ktoś z was wioe jak w EKN "zakres numerów nadania" bo co tam nie wipiszę to wyskakuje mi komunikat: "Numer OD jest nieprawidłowy"

0
  • #8 02 Lis 2010 13:28
    mejbi
    Poziom 9  

burbik napisał:
    co tam nie wipiszę to wyskakuje mi komunikat: "Numer OD jest nieprawidłowy"

Jeśli wpisujesz numer z powietrza, to komunikat mnie nie dziwi, ponieważ ostatnia cyfra w tym numerze jest cyfrą kontrolną i program pewnie to sprawdza. Wygląda na to, że albo wpisujesz wymyślony zakres, albo Poczta źle Ci go podała.

0