Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia N95 8GB - nie łączy z osobami w Kontaktach

webcom 14 Lip 2010 16:17 1092 3
  • #1 14 Lip 2010 16:17
    webcom
    Poziom 2  

Mam taki (wydaje mi się) nie typowy problem. Nie mogę zadzwonić do żadnego znajomego po wybraniu dowolnej osoby znajdującej się w kontaktach. Mogę tylko do dowolnej osoby z kontaktów wysłać sms-a. Gdy chcę do kogokolwiek zadzwonić to muszę wprowadzić numer telefonu bezpośrednio z klawiatury.

Tak robię:
    Kontakty-Wybrana osoba-Telefon-OK-Połączenie głosowe... i nie mam żadnej reakcji.

Telefon odbiera wszystkie telefony i sms-y.

Zauważyłem też że po każdorazowym załączeniu telefonu pojawia się komunikat: Synchronizing, please wait... a po kilkunastu sekundach... Time sync failed...

Co robić... próbowałem przywracać ustawienia fabryczne... i nic. Nie chciałbym - przynajmniej narazie wgrywać nowszego softu.

0 3
  • #2 15 Lip 2010 00:15
    tele_sim
    Poziom 33  

spróbuj *#7370#

Jak nie pomoze aktualizacja telefonu Cię czeka lub soft przez boxa badz phonixa

0
  • #3 15 Lip 2010 10:51
    Piotrek :)
    Poziom 9  

Mialem ten sam problem - wgranie oprogramowania pomogło.

0
  • #4 16 Lip 2010 19:32
    webcom
    Poziom 2  

Problem z synchronizacją rozwiązałem - to aplikacja TimeFreeBox żądała połączenia ze swoim serwerem. :D

A połączenia przy użyciu Kontaktów mogę wykonywać tylko po przywróceniu ustawień fabrycznych - Menu/Ustawienia/Ogólne/Ust. fabryczne - ale tylko do czasu gdy coś nie uruchmię na N95. :|

Czy to przywrócenie do ustawień fabrycznych w/w sposobem to to samo co *#7370# :?:

Co tele_sim miał na myśli proponując soft przez boxa badz phonixa :?:

Piotrek:) proponuje wgranie oprogramowania (tzn. dobrze rozumię uaktualnienie czyli aktualizację software Nokii). Jak wtedy zareaguje telefon który jest oczywiście shakowany i co się wtedy stanie z oprogramowaniem Nokii OVI Maps czy NGage a co z programami innych producentów :?:

0