Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alternator ciągnika MF255 nie ładuje

krzysiekD3 14 Jul 2010 17:10 4581 4
    krzysiekD3
    Level 10  
    Witam. Nie ładuje mi alternator wcale sprawdzałem miernikiem i żarówką i nic nie pokazało i żarówka też nie zaświeciła rozebrałem diody sprawdziłem są ok nie przepalone jak odkręciłem diody to zamontowałem sam alternator i chciałem sprawdzić czy wytwarza jakie kol wiek napięcie okazało sie ze nie nie wiem czy dobrze myśle ale chyba powinno byc jakiś prąd na tych przewodach które wychodzą z stojana alternatora ???
    krzysiek7
    Moderator of Electricity
    Widzę, że nie masz nawet podstawowej wiedzy o alternatorach, lepiej oddaj go do naprawy komuś, kto się na tym zna, bo później to już nie będzie co naprawiać.
    cichus
    Level 21  
    Sprawdz stan szczotek węglowych zasilajacych uzwojenie wzbudzenia (to nazwojone na wirniku) a następnie podmień regulator napięcia.
    Grzegorz_madera
    Level 37  
    Znając życie to na pewno alternator masz cały zaolejony. 99% angielskich wynalazków tak ma, bo olej wycieka ze sprężarki. Tak jak radzi kolega @cichus sprawdź czy szczotki mają odpowiednią długość i czy przesuwają się swobodnie w prowadnicach. Jeżeli to nie pomoże wezwij fachowca, wtedy będzie mniej Cię to kosztować.
    wienio123
    Level 2  
    A może ktoś podpowiedzieć od jakiego samochodu po niewielkich przeróbkach pasował by alternator.Montowany pod sprężarkę podobno od jakiegoś Mitsubishi.