Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alternator ciągnika MF255 nie ładuje

krzysiekD3 14 Jul 2010 17:10 4581 4
 • #1
  krzysiekD3
  Level 10  
  Witam. Nie ładuje mi alternator wcale sprawdzałem miernikiem i żarówką i nic nie pokazało i żarówka też nie zaświeciła rozebrałem diody sprawdziłem są ok nie przepalone jak odkręciłem diody to zamontowałem sam alternator i chciałem sprawdzić czy wytwarza jakie kol wiek napięcie okazało sie ze nie nie wiem czy dobrze myśle ale chyba powinno byc jakiś prąd na tych przewodach które wychodzą z stojana alternatora ???
 • #2
  krzysiek7
  Moderator of Electricity
  Widzę, że nie masz nawet podstawowej wiedzy o alternatorach, lepiej oddaj go do naprawy komuś, kto się na tym zna, bo później to już nie będzie co naprawiać.
 • #3
  cichus
  Level 21  
  Sprawdz stan szczotek węglowych zasilajacych uzwojenie wzbudzenia (to nazwojone na wirniku) a następnie podmień regulator napięcia.
 • #4
  Grzegorz_madera
  Level 37  
  Znając życie to na pewno alternator masz cały zaolejony. 99% angielskich wynalazków tak ma, bo olej wycieka ze sprężarki. Tak jak radzi kolega @cichus sprawdź czy szczotki mają odpowiednią długość i czy przesuwają się swobodnie w prowadnicach. Jeżeli to nie pomoże wezwij fachowca, wtedy będzie mniej Cię to kosztować.
 • #5
  wienio123
  Level 2  
  A może ktoś podpowiedzieć od jakiego samochodu po niewielkich przeróbkach pasował by alternator.Montowany pod sprężarkę podobno od jakiegoś Mitsubishi.