Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ca10 brak sygnału z płyty

wexors 14 Lip 2010 20:21 1382 10
  • #1 14 Lip 2010 20:21
    wexors
    Poziom 18  

Na początku dodam dla panów moderatorów że szukałem na forum i owszem są podobne tematy ale albo nie ma w nich odpowiedzi albo są zamknięte :/

Witam. Mam następujący problem nie mogę się połączyć z centralą CA10v5 przy użyciu komputera.

Dokładniejszy opis problemu
    Podczas próby połączenia programem DLOAD przy użyciu oryginalnego kabla bez użycia manipulatora .
    Wykonuje wszystkie czynności według instrukcji dochodzi od momentu w którym wyświetla komunikat "oczekiwanie na sygnał z centrali" ale sygnału nie ma

co już zrobiłem
    -zaktualizowałem program , mam oryginalny kabel producenta na 5 PINÓW i łącze się nim przez port RS bez żadnych przejściówek (wydaje mi się że kabel jest sprawny miesiąc temu programowałem nim moduł GSM)
    -to nie jest moja pierwsza centrala którą programuję dodatkowo tą centralę programowałem również ja jakiś rok temu
    - sprawdzałem połączenie na wszystkich opcjach PARITY
    - próbowałem podłączyć ONLINE i również nie działa
    jednak przy probie odczytu danych zmienia się częstotliwość "pikania" centrali
    i po wyświetleniu komunikatu o braku połączenia wraca do normalnego "pikania"
    Bardzo proszę o szybką pomoc :cry:

0 10
  • #2 14 Lip 2010 22:41
    adam2002
    Poziom 14  

A funkcja #122 w centrali??

0
  • #4 15 Lip 2010 22:51
    yasiu.brzeg
    Poziom 29  

Jaki symbol ma ten przewód? Jak masz ustawione Parity?

0
  • #5 16 Lip 2010 22:33
    wexors
    Poziom 18  

zapewne chodzi wam o fs 112 która tez nie działa ale "pikanie" się zmienia

nie podam oznaczenie bo się urwało :/
    kabel od satela i co ciekawsze działał już z tą centralą

sprawdzałem wszystkie ustawienia parity

0
  • #6 18 Lip 2010 19:50
    yasiu.brzeg
    Poziom 29  

Skoro łączyłeś się to nie zmieniałeś nic od tamtej pory? Ani w sprzęcie aniu w ustawieniach?

0
  • #7 19 Lip 2010 00:00
    wexors
    Poziom 18  

nie nic nie zmieniałem. Centrala była montowana na obiekcie gdzie sobie spokojnie działała przez ponad rok. Ale ostatnio coś jej odbiło i się cały czas alarm włączał Chciałem zrobić Przegląd zdarzeń w celu sprawdzenia przyczyny a z manipulatora LED jest to dość trudne.
    Podejrzewam że to może być wina płyty centrali ale trochę dziwne żeby ją samą z siebie szlak trafił

0
  • #9 21 Lip 2010 21:24
    wexors
    Poziom 18  

sharp napisał:
    No to w czym problem, żeby podłączyć komputer na obiekcie do działającej centrali i zczytać normalnie zdarzenia.
    Kabelek do płyty, uruchomienie transmisji z manipulatora i już.

Próbowałeś na innym przewodzie?

i widzisz tu jest problem bo się nie łączy a przewód jest sprawny :/

0
  • #10 03 Sie 2010 22:14
    skeeba
    Poziom 10  

Miałem to samo, sprawdziłem na dwóch kablach trzech komputerach i dwóch płytach głównych CA10+. Okazało się że parity musi być ustawione na EVEN w programie Dload10 a nie w ustawieniach portu w windowsie !

0
  • #11 03 Sie 2010 22:40
    wexors
    Poziom 18  

ustawiałem już w programie.
    Wszystko wskazuje na to że płyta padła :(

0