Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Utraciłem dane z partycji NTFS podczas instalacji Windows XP

14 Lip 2010 21:40 3090 7
  • Poziom 11  
    Temat był wcześniej zamieszony i zawędrował do kosza niestety.
    Na początek podaje więcej szczegółów.
    Zdjęcia, oraz wszelką grafikę dodajemy za pomocą opcji "Dodaj obrazek". Poprawiłem ale proszę zapamiętać i stosować.
    Polecam również zapoznać się z podwieszonym tematem tutaj Link. (gsm_virus)

Odnalezione part. , skan NTFS

Proszę o pomoc bo według mnie wygląda to tragicznie... jedną partycje odzyskałem
    natomiast z tej drugiej pliki są na dysku, ale nie można ich otworzyć walczę już z tym tydzień.

Teraz mam troszkę czasu aby opisać mój problem jeszcze raz...
    A więc sprawa dotyczy dysku 320 GB podzielonego na 3 partycje
    C tam był cały system
    D tu były wszystkie moje dane od 6 lat
    E dysk na muzyke i filmy
    Po uporządkowaniu i oczyszczeniu ręcznym dysku C postanowiłem sformatować dysk i zainstalować jak zawsze Win XP.
    Podczas instalacji systemu nie zwróciłem uwagi na to że mogę zainstalować system tylko na partycje C. Jakoś nie zważając na to kontynuowałem i pojawił się problem. Po sformatowaniu dysku C oraz po skopiowaniu plików z płyty Xp potrzebnych do instalacji cała procedura zapętlała się i instalacja nie chciała wejść na ten "kolorowy ekran".
    Wtedy powtórzyłem krok jeszcze 2 razy i trochę się załamałem.
    Po wielu próbach z innymi systemami udało mi się zainstalować w dziwny sposób tzn 2 razy XP na jeden dysk (nie mam pojęcia jak to możliwe)
    Myślałem że to koniec moich problemów ale system wykrył tylko 127 GB z 320 a reszta nadpisał jako obszar niezdefiniowany. Załamka.
    Sięgnąłem wtedy po programy do odzyskiwania danych. I z jednej strony było to pomocne a z drugiej chyba pogrzebałem szanse na odzyskanie wszystkich danych. Trochę świadomie a trochę nie odzyskałem testdisk cała partycje E.
    Była to dla mnie nadzieja na resztę jednak złudna.
    Otrzymywałem informację że nie wszystkie partycje zostały odzyskane a problem jest w klastrach bo powinno być 255 a jest 240 i że można to zmienić. Jak głupek po prostu zmieniłem to ale bez skutku. Potem robiłem jeszzce pełne skanowanie i coś tam wykrywało ale nie można otworzyć. Potem sprawe opisałem na tym forum ale bez żadnych szczegółów z dysku bo nie miałem jak skopiować tych informacji, więc zamówiłem adapter sata/ usb na allegro by dostać sie do dysku z innego komputera i przesłać hddscan i s.m.a.r.t . W międzyczasie rozmawiając z sąsiadem podał mi program do odzyskiwania chociaż zdjęć i w sumie nie tylko "My recovery files" Znów wróciła nadzieja ponieważ program znalazł bardzo dużo plików chyba wszystkie z partycji D a sporo zdjeć miało nawet podgląd ale spora też część była zablokowana. A gdy chciałem zgrać te pliki cały program się zwieszał . Ogólnie była to wersja trialowa tego programu. Jedno wiem te pliki tam są tylko jak je odzyskać. Prezepraszam za wszelkie literówki i błedy oraz niezgodności z regulaminem ale to moje pierwsze kroki w sumie tutaj. Bardzo liczę na Waszą pomoc a moderatora o pełne zrozumienie.
    Z góry dziękuje za poświęcenie czasu w tej sprawie
    Pozdrawiam Rafał
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    grun1 napisał:
    Temat był wcześniej zamieszony i zawędrował do kosza niestety.
    Śmiem twierdzić że "mijasz się z prawdą" i teraz robisz z siebie "nie wiadomo co".
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1609664.html <-zamknięty zgodnie z reg. p. 10.2
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=7882954&highlight=#7882954 <- reg. p. 10.9
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1618055.html <- zupełnie inna tematyka

Dość już off-topicu z mej strony, ale to była odp. na Twe nieuzasadnione "gorzkie żale".

Poza tym w Twoim załączniku Nowy folder.rar brak zrzutu 100 pierwszych sektorów z dysku,
    jest tam tylko
    • fatscan.log
      ntfsscan.log
      Hitachi HDT725032VLA360-VFM204R83AWBAB-SMART.mht
      Hitachi HDT725032VLA360-VFM204R83AWBAB-SMART1.mht
  • Poziom 11  
    Zrobiłem tak jak opisałem tym dmde i znów jestem zaskoczony ponieważ znalazło mi ta partycje 105 GB i są tam te wszystkie pliki. Jestm mały problem tzn są one porozrzucane w różnych katalogah oczywiście gdzieniegdzie nazwy pozmieniane na np F5723764 i to co jest najgorsze to zdjęcia które moge otworzyć to tylko z jednego folderu tzn moje prywatne z sylwestra natomiast pozostałe nie da rady. Jak się zobaczy w systemie HEX to jest podkreślone kreską dwie pierwsze cyfry nie mam pojęcia co to oznacza.
    Kolejny problem to ten dmde ma tylko funkcje pojedyńczego odzyskiwania plików ze względu na wersje co mi się nie uśmiecha.
    Reasumują

DMDE + my recovery files + Wasza pomoc + cierpliwość = sukces w 95 %

Poniżej zamieszczam brakujące rzeczy

A poniżej zapis tych 100 pierwszych z dmde
  • Poziom 11  
    czy moge kogoś prosić o pomoc w tej sprawie bo wszytskie dane podałem a temat ucichł
  • Poziom 25  
    1. Podaj SMART tego dysku
    2. Napisz jakiej wielkości były twoje trzy partycje
    3. Zrób scan NTFS i podaj screen, tylko przeskanuj cały dysk, ma być 100%, bo jak na razie podałeś screen na którym jest zero procent. To skanowanie potrwa kilka godzin
  • Poziom 11  
    cześć dalsza moich problemów z odzyskaniem danych. Obecnie przy pomocy Migola odzyskałem nienaruszoną partycję E i ogólnie wszystkie pliki zarówno z partycji E i D.
    Ale mam problem po odszukaniu plików niestety nie mogę wszystkich otworzyć.
    Np kiedy otwieram zdjęcia otrzymuje komunikat: " nie mogę rozpoznać nagłówka pliku" Podobna sytuacja kiedy otwieram PDF ZIP mp3 itp.
    Ogólnie rzecz biorąc z partycji D otwierają się pliki z formatowania NTFS (tak mi się wydaje)
    Tzn nie chodzi mi o to że formatowałem tylko że mam komputer od 2008 roku. W 2009 i chyba wtedy partycja D była formatowana FAT32. Potem w 2009 roku skopiowałem pliki na partycje E i partycja D sformatowałem NTFS. Wiec tak wygląda sytuacja. Nie wiem czy to jest logiczne i czy to ma coś wspólnego ale tak to wygląda. Gdzieś czytałem ze trzeba to wyzerować czy coś takiego jakimś programem ale za bardzo nie chce sam tego bez konsultacji tutaj robić.
    Kolejna sprawa to to że raczej (tak mi się wydaję) że nie mogło dojść do nadpisania plików właśnie sprzed sierpnia 2009. To by musiał być niezły zbieg okoliczności. Co więcej My recovery files v 3.9.8 pokazuje że te pliki są w bardzo dobrym stanie (nie ma informacji że są nadpisane).
    Bardzo proszę o pomoc.
    Poniżej zamieszczam przykładowy plik który nie mogę otworzyć

Moderowany przez gsm_virus:

Uprzejmie informuję że możliwości działania (prog. któremu nadałeś błędnej nazwę), należy skonsultować się ze wsparciem tech. ww. producentem prog. Recover My Files - support. Regulamin punkt 14, wraz z podwieszonym ogłoszeniem tutaj

• Użytkownik usunął konto