Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Moduł ROland SC-55 I kabel midi usb

toudi29 14 Jul 2010 21:57 2969 4
    toudi29
    Level 14  
    Witam jeżeli umieściłem posta w nieodpowiednim dziale to proszę o przeniesienie pod prawidłowy dział.

Problem dotyczy modułu brzmieniowego Roland SC-55 i Kabla midi USB a więc sprawa wygląda tak że po podłączeniu do kompa win normalnie wykrywa kabelek i jest gitara by głos wyszedł na moduł muszę podmieć wejścia in i out ale głos Jest jeszcze w gorszej jakości niż rzniecie kota na żywca.

Program do odtwarzania to van basco i moje pytanie brzmi czy potrzebne jednak są jakieś stery by poprawić jakoś urządzenia czy za każdym razem będę musiał w urządzenie zmieniać każdy instrument zanim puszcze jaki kimkolwiek kawałek.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    KORG1
    Level 11  
    Wiesz nie zawsze ten kabelek się sprawdza. Lepszy by był kabel MIDI--Game port. Tam gdzie dzojstika można podłączyć. Jeśli chodzi ci o ten kabel to należy ustawić odpowiednią opcję w keyboardzie i wszystko będzie oki.
    adambyw
    Moderator of Acoustics
    Podłączenie kablem midi do usb czy do game porta to dokładnie to samo. Jedyne różnice mogą być w opóźnieniach, liczonych raczej w milisekundach.

Midi to zapis nutowy. On przesyła tylko informacje o utworze, a nie brzmienie. Jeżeli program nie wyśle do urządzenia informacji o zmianie instrumentu, to będzie grał instrumentem standardowym.

Sterownik tylko mówi komputerowi jak się komunikować z interfejsem MIDI - nie ma wpływu na treść komunikatów.

Najprościej sprawdzić poprawność, to ustawić w systemie wyjście midi na rolanda, i puścić jakiś utwór z odtwarzacza systemowego.
    toudi29
    Level 14  
    Ten problem rozwiązany na kablu że było oznaczone in i out i teraz gra tylko jakość jest jak zdzieranie kota ze skóry co może mieć na to wpływ jakieś ustawienia w Rolandzie?? czy jak bo już mnie szlak trafia. Już z koma brzmi lepiej. Kolego KORG1 TO nie jest kibory tylko moduł jeżeli się cokolwiek orientujesz