Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Whirpool ARC 5520 wydziela dużo ciepła

Sebestian 15 Jul 2010 01:47 6060 2
 • #1
  Sebestian
  Level 10  
  Lodówka WHIRPOOL ARC-5520 zakupiona w 2004.

  W kuchni ustawiona przy oknie, przy którym nigdy nie ma słońca. Z góry i z prawego boku zabudowana szafkami (2-3 cm odstępu). Ustawiona na MEDium. Do tej pory spisywała się bez zarzutu.

  Teraz występuje objaw, który nie wiem czy jest chwilowym efektem upałów, czy też jakiegoś uszkodzenia/zużycia. Proszę Was o fachowe sugestie.

  Pojawił się szron na tylnej ściance chłodziarki (tylko jej dolna 1/4 wolna od 'śniegu' ) i +13 stopni w chłodziarce.
  Dodatkowo lodówka zaczęła wydzielać więcej ciepła niż zwykle. Tył lodówki ciepły, spód szafki nad lodówką też.  [Wcześniej szron pojawiał się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy za dużo produktów było dostawione za bardzo do tyłu. Znikał po przestawieniu produktów]

  Po odstawieniu lodówki od ściany i szafek oraz ustawieniu termostatu na MAX szron z tylnej ścianki zaczyna znikać i temperatura wraca do 10 st.C , ale na zewnątrz tył lodówki i na lewym dolnym boku obudowy (bok na wysokości zamrażarki) robią się ciepłe. Wymiennik ciepła (ten czarny element) nawet dość ciepły.

  Po ustawieniu termostatu na MIN szron wewnątrz skrapla się i znika... i temperatura też wraca do 9-10 stopni. Lodówka z tyłu i z boku nie grzeje się.

  Aha: woda w plastikowym pojemniku z tyłu - w normie.

  Z góry dziękuję za wsparcie.
 • Helpful post
  #2
  marakus
  Level 26  
  Myślę, że to kwestia upałów. Po pierwsze za każdym razem otwierając lodówkę wpuszczasz do środka powietrze o 5-6 stopni cieplejsze niż normalnie. Po drugie lodówka ma trudniej z odprowadzeniem ciepła na zewnątrz, bo na zewnątrz też jest ciepło, więc musi zrobić większą różnicę temperatury, stąd dużo cieplejsza szafka.
 • #3
  Sebestian
  Level 10  
  Automat elektroda.pl przypomniaj o wątku, to go zamykam - dla porządku.
  Lodówka działa bez zarzutu. Po prostu nie radziła sobie z upałami. Chociaż stoi przy oknie, do którego nie docierają promienie słoneczne i wentylacje ma dobrą. No ale cóż, to nie 'stary minsk' i obok 'moczenia' produktów w chłodziarce ma widocznie też inne swoje 'nowoczesne wady' ;/