Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DPI myszy laserowych i optycznych

blady2000 15 Lip 2010 11:53 10443 8
  • #1 15 Lip 2010 11:53
    blady2000
    Poziom 12  

Chciałbym się dowiedzieć czy jest różnica w czułości myszy: 1000DPI optycznej i 1000DPI laserowej.
    Podobno laserowe nie tylko pracują na większej ilości powierzchni ale są także bardziej precyzyjne od optycznych. Jest jakaś różnica pomiędzy czułością a precyzyjnością myszki.

0 8
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 15 Lip 2010 12:25
    blady2000
    Poziom 12  

Znalazłem fajny artykuł, ku mojemu zdziwieniu napisane jest, że optyczne lepiej sobie radzą na zróżnicowanych powierzchniach (patrz dół artykułu LED vs Laser)
    http://overclock.pl/Articles/ShowAll/Id/69,polowanie_na_mysz_dla_gracza

Jeżeli gram w rtsy to jaką mysz powinienem kupić low-sens, mid-sens czy high-sens?

Czy mysz logitech m510, następca LX8
    http://www.logitech.com/pl-pl/mice-pointers/mice/devices/6811
    była by odpowiednia do grania w strategie na komp. stacjonarnym (zależy mi na technologii bezprzewodowej)?

Czy to prawda, że myszki laserowe mają wolniejszy czas reakcji od tych na kablu?

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #4 15 Lip 2010 14:57
    tzok
    Moderator Samochody

blady2000 napisał:
    Czy to prawda, że myszki laserowe mają wolniejszy czas reakcji od tych na kablu?
    Raczej chyba, że bezprzewodowe mają większe opóźnienia niż przewodowe - tak prawda, choć ja mam chyba za długi czas reakcji by to zauważyć ;)

0
  • #5 16 Lip 2010 13:44
    laserjet9002
    Poziom 21  

Dobra optyczna to tylko mx518, wadą laserowych jest to ze laser się w końcu skończy, w przeciwieństwie do optycznych.

0
  • #6 16 Lip 2010 14:20
    blady2000
    Poziom 12  

mógłbyś rozwinąć tą myśl, że "laser się w końcu skończy", bo nie bardzo rozumiem.

0
  • #7 16 Lip 2010 18:04
    laserjet9002
    Poziom 21  

Naprawiam myszki logitecha, i tak na początku np w G5, mx1000, montowali całkiem solidne solidne "lasery", w kolejne serie wkładali już dożo tańsze i 90% zwrotów reklamacyjnych jest z powodu walniętych laserów które wytrzymywały nie raz najwyżej kilka dni. Tak samo było z vx pierwsza seria praktycznie nie do zdarcia, w drugiej dali inną matrycę z laserem który wytrzymywał bardzo krótko. W optycznych jest dioda LED która jest nie do zdarcia.

0
  • #8 19 Paź 2010 11:21
    lipcowy
    Poziom 2  

laserjet9002 mam pytanie odnośnie produktów Logitecha

kiedyś miałem zestaw S510 w którym była mycha:

LX5 Cordless Optical Mouse z układem pracującym w podczerwieni - Invisible Optic

niestety po niespełna dwóch latach padły w niej mikrostyki pod klawiszami - świrowały przy przytrzymywaniu i kliki zamieniały w dwukliki (widziałem kilka podobnych komentarzy w sieci więc chyba wada tej wersji). zestaw wymieniono na S520 w którym mysz została nieco zmodernizowana:

Logitech LX5 Cordless Laser Mouse z sensorem opartym o laser z oznaczeniem 848 nm

w sprzedaży pojawiła się również inna wersja LX5 ochrzczona:

RX700 Wireless Optical Mouse z sensorem optycznym - Invisible Optic

mamy więc trzy wersje rozwojowe Logitech LX5 i bardzo trudno znaleźć wiarygodne informacje dotyczące rozdzielczości z jaką pracują zamontowane w nich sensory.

w komentarzach, jakie można znaleźć w sieci, pojawiają się zwykle wartości 800, 1000 lub 1100 dpi ale nie powołują się na żadne źródła. z kolei na stronie Logitecha nie ma żadnych wskazań. wg google 848nm Performance Laser posiada rozdzielczość 800 dpi.

Zmień sposób wklejenia grafiki: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html [marek216]

potrafisz może scharakteryzować jakie parametry mają wymienione układy i czy wg Ciebie należą do tych trwalszych i godnych polecenia?

0
  • #9 26 Paź 2010 10:49
    laserjet9002
    Poziom 21  

W LX5 wyrabia się plastik w przycisku dociskającym mikrostyk - wystarczy podszlifowac lub dać krople twardego kleju. Rozdzielczość na pewno nie większa niż 800dpi. W RX720 to pewnie loteria z laserem - ten sam co w v450, mx620, vx nano - wszystkie miały dwie wersje i w pierwszych padały lasery.

1