Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technik elektronik czy Technik mechatronik?

15 Lip 2010 15:37 4925 10
  • Poziom 1  
    Skończyłem 2 klasę gimnazjum chodź został mi jeszcze 1 rok nauki w gimnazjum to myślę iść do technikum elektrycznego.Interesują mnie 2 kierunki technik elektronik i mechatronik .Czy na profilu t.mechatronik oprócz nauki programowania jest praktyka naprawiania urządzeń mechatronicznych. Proszę o odpowiedź.
  • RenexRenex
  • Poziom 20  
    Cześć, wybierz lepiej technik elektryk. Na śląsku jako elektronik bez doświadczenia potem ciężko o pracę za dobre pieniądze. Jako elektronik i tak wszędzie Sepa wymagają więc lepiej iść na elektryka. To tylko moja opinia każdy inaczej to postrzega.
  • RenexRenex
  • Poziom 11  
    Problem w tym że w Katowicach trudno znaleźć szkoły w której jest klasa technik elektryk.
    w mojej szkole Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe od 2 lat nie otworzyli takiej klasy, powód? Miasto nie wydaje pozwolenia.
    Z tego co mi wiadomo to jedyna szkoła gdzie można się kształcić na elektryka to zawodówa górnicza , a poziom taki że szkoda gadać.

Ja osobiście jestem już w 2 klasie na kierunku technik mechatronik i powiem ci tak, jeśli jesteś ambitny i będziesz sie uczył sam ( na myśli mam przedmioty zawodowe) i niestraszne ci 3 ze wszystkich innych przedmiotów to idź na mechatronika. Materiału jest b. dużo i nie starcza czasu na lekcjach żeby wszystko omówić. Więc zależy od twojej ambicji czy chcesz iść na trudny kierunek i dużo czasu poświęcić czy iść utartymi ścieżkami i nie wysilać się zbytnio.
  • Poziom 20  
    W Chorzowie jak dobrze pamiętam jest technikum elektryczne, bo kumpel tam chyba chodził.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 1  
    Mechatronika to połączenie mechaniki i elektroniki,dlatego
    jest dużo więcej materiału do nauki niż na profilu elektronicznym

Idę do drugiej klasy technikum mechatronicznego i pierwszy rok był dla
    mnie ciekawy i jesli interesujesz się tym to szybko pojmiesz co i jak

polecam ci ten kierunek
  • Poziom 14  
    witam
    ja jestem "juz" dwa lata w technikum Mechatronicznym...
    powiem krótko, nie żałuję... wiele zależy od Ciebie, czym sie interesujesz, co Ciebie kreci w tym zagmatwanym świecie techniki...
    ja jestem osobiście na specjalizacji w technologi obróbki skrawaniem (obróbka CNC)

wybrałem ten kierunek bo do zawodówki mechanicznej to nie warto sie wybierać (rangę mechanika samochodowego można samemu wypracować)
    szukałem czegoś rangą wyższego niż sama mechanika (niekoniecznie pojazdowa) i z racji tego ze elektronika (taka rzeczowa) mnie zabardzo nie kreci to wybrałem połączenie mechanika, elektronika, elektryka i informatyka czyli Mechatronika:)
    nie wiesz czegoś to pytaj...

Dodano po 59 [sekundy]:

witam
    ja jestem "juz" dwa lata w technikum Mechatronicznym...
    powiem krótko, nie żałuję... wiele zależy od Ciebie, czym sie interesujesz, co Ciebie kreci w tym zagmatwanym świecie techniki...
    ja jestem osobiście na specjalizacji w technologi obróbki skrawaniem (obróbka CNC)

wybrałem ten kierunek bo do zawodówki mechanicznej to nie warto sie wybierać (rangę mechanika samochodowego można samemu wypracować)
    szukałem czegoś rangą wyższego niż sama mechanika (niekoniecznie pojazdowa) i z racji tego ze elektronika (taka rzeczowa) mnie zabardzo nie kreci to wybrałem połączenie mechanika, elektronika, elektryka i informatyka czyli Mechatronika:)
    nie wiesz czegoś to pytaj...

pisze tego posta ze świadomością ze szkołę juz masz wybraną :)
  • Poziom 9  
    Od której klasy zaczyna się AutoCAD kompouterowe wspomaganie projektowania oraz CAM komputerowe wspomaganie wytwarzania na profilu technik mechatronik?
  • Poziom 30  
    Ja teraz idę na czwarty (ostatni) rok do technikum w zawodzie technik-elektronik.

W budzie jest mechatronik od dwóch lat, ponądź trudniejszy jeszcze od elektronika.

Nie kieruj się wyborem kierunku na zasadzie "który ładniej brzmi"

Dodano po 3 [minuty]:

Tak na koniec piszesz egzamin zawodowy i maturę.

Krótko przed tym chętni mogą ubiegać się o uprawnienia SEP (ważne 5-lat)
    Coś się płaci, o ile pamiętam gość od podstaw elektrotechniki mówił coś o 160 zł.

Ja miałem CAD-a w trzeciej klasie ale dosłownie raz na pracowni analogowej, gdy projektowaliśmy wzmacniacz napięciowy.

UWAGA !!!

Weszło obostrzenie od minister edukacji (pani Hall...)

Jeżeli nie zdasz egzaminu zawodowego to nie będziesz miał na świadectwie, że skończyłeś technikum w zawodzie np. technik-elektronik.

Jeżeli nie zdasz egzaminu to będziesz miał na świadectwie że po prostu skończyłeś technikum, tak jak ja teraz po trzeciej klasie na świadectwie nie miałem już napisanego zawodu (a przez wcześniejsze lata miałem).

Aby zdać egzamin zawodowy trzeba mieć z niego 75% a zdawalność w moim regionie jest na poziomie 40%...

Więc zastanów się czy warto ... widzę że dyrektorzy nie mówili o tym na dniach otwartych albo jak oprowadzali gimnazjum.
  • Poziom 9  
    Powiedz mi czy tak naprawdę jest trudno na tym profilu technik mechatronik?
  • Poziom 22  
    Wimdows napisał:
    Powiedz mi czy tak naprawdę jest trudno na tym profilu technik mechatronik?

Może powiem jak jest na studiach o kierunku Mechatronika.
    Jest ciekawie, jeżeli nie straszna ci matma i fiza i inne przedmioty przyrodnicze, oraz jesteś na bieżąco z techniką, to nie jest trudno i dasz radę. Warto poznać wybraną przez Ciebie rodzinę mikrokontrolerów (nie musisz na siłę, ale w wolnym czasie posiedzieć z lutownicą, chociażby aby zamigać tym LEDem podpiętym pod ATmega128 :P). Będziesz mógł zabłyszczeć wiedzą :D