Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka fiskalna elemis giga błąd 68

15 Lip 2010 17:35 6007 16
  • Specjalista - kserokopiarki
    Drukarka była włączona przez całą noc i rano jak włączyłem program do faktur próbując wydrukować paragon to wyskoczył mi błąd 68 ( Błąd sumy kontrolnej pamięci RAM ) , próbowałem go wykasować tak myślałem wykonując raporty jeden po drugim - miesięczny , okresowy , dobowy lecz za każdym razem wyskakiwał ten błąd i raport nie wydrukował sie a przed tym błędem poprzedniego dnia normalnie raport dobowy został wydrukowany tylko nie została wyłączona drukarka i zaczęły sie schody , co robić oprócz wezwania serwisu , który przynosi tylko fakturę ( za przegląd ) za spojrzenie czy wyświetlacz się świeci .
    Przycisk reset na płycie głównej rozwiązał sprawę ,

temat zamykam
  • Spec od drukarek
    A dało się do niego dostać bez zdejmowanie plomby serwisowej?
    serwis gdzie kupiłem drukarkę nie założył jej chyba , poza tym mam drugą na części działającą wrazie czego
  • Poziom 11  
    witam, jak zrobić reset sprzętowy na płycie w tej drukarce?
  • Poziom 11  
    z tyłu ta zaklepana śrubka to plomba serwisowa?

Bez usuwania tej plomby serwisowej nie da się zrobic resetu z płyty głównej?
  • Spec od drukarek
    A nie boisz się kontroli urzędu skarbowego? Brak plomby będzie odnotowany przy najbliższym przeglądzie.
  • Poziom 11  
    a w którym miejscu jest jakiś przycisk do resetu sprzętowego? może da się to zrobić bez uszkadzania plomby gwarancyjnej. Mam błąd na drukarce nr 68 Błąd sumy kontrolnej pamięci RAM, innemu forumowiczowi pomógł właśnie reset drukarki.
  • Spec od drukarek
    Pewnie na płycie głównej. Raczej bez rozbierania się nie obejdzie. Zapytaj kolegę, który to zrobił.
  • Moderator
    kelus napisał:
    (...) innemu forumowiczowi pomógł właśnie reset drukarki.
    Scalam więc wątki.
  • Poziom 11  
    Czy ktoś odpowie na moje pytanie, w którym miejscu dokładnie jest ten przycisk do resetowania? Chcę się do niego dostać bez ściągania plomby serwisowej.
  • Spec od drukarek
    Na 99% nie da się tego zrobić bez zdejmowania.
  • Poziom 11  
    znalazłem

mam dostęp też do tej czarnej nakrętki ale nie wiem czy mam ją ściągnąć, czy pod nią jest reset?
  • Poziom 9  
    Cieszyłbym się, gdybym mógł obejrzeć tą fotkę :)
  • Moderator
    Wszystkich by ucieszyło gdyby Użytkownicy zechcieli zastosować się do reguł tu obowiązujących - Wklejanie obrazków: Link.
    Po raz drugi

zamykam temat