Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Brother QL-570 Wybuch wewnetrzny Padł bezpiecznik i

papago14 15 Lip 2010 18:45 1944 5
  • #1 15 Lip 2010 18:45
    papago14
    Poziom 9  

Witam serdecznie
    Kupiłem drukareczkę w stanach, podłączyłem do sieci i coś wybuchło/strzeliło, okazało się, że jest przystosowana do mocy 120v ~ 60Hz 1.7a jak niżej na zdjęciu.

Jak widać na zdjęciu poniżej, rozkręciłem ją i widać 3 punkty
    A - wiem, że to bezpiecznik (nie wiem jak go wyjąć, czy mam go wylutować? a w sklepie kupie z takimi nóżkami, że będę go musiał tylko wlutować?, ponieważ próbowałem go wysunąć z obręczy i nic mi to nie dało, połamałem tylko paznokcia)

B - Jak widać to najprawdopodobniej ta beczka wybuchła,o to jakaś podobno to jakaś końcówka mocy, tylko jaka skoro jej cześć się odłamała i nie widać parametrów?

C - to nie wiem co to jest, jest troszkę opalone i nie wiem czy się zepsuło czy jest dobre, C jest opalone od strony punktu B, więc może jak punkt B wybuchł to opalił punkt C, proszę spojrzeć na zdjęcia i dać jakieś wskazówki co robić.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

0 5
  • #2 15 Lip 2010 19:20
    mgiers
    Poziom 14  

Bezpiecznik wylutuj i wlutuj nowy 4A
    Ta "beczka" wygląda na warystor, do wymiany
    Opalony kondensator prawdopodobnie przeżył
    pozdrawiam

0
  • #3 15 Lip 2010 19:31
    papago14
    Poziom 9  

Witam
    Dziękuję za zainteresowanie
    Moje pytanie to: Czy punkt A to na pewno model 4A?

Wracając do punktu B (warystor)
    Znalazłem jego odłamana część i mogę odczytać akie parametry
    u góry 7E241
    a u dołu 97P
    Nie wiem czy to są pełne parametry, bo mam tylko część czytelną, jak pójdę do sklepu to o co mam zapytać ? Lub pod jakim hasłem szukać w internecie? czy jest tylko jeden model warystora, czy jest ich cała masa ?

Widnieje na nim również jakiś znaczek taki jak niżej

Na płytce miedzy "nogami" Punktu B znajduje się taki znak

0
  • #4 15 Lip 2010 20:14
    mgiers
    Poziom 14  

Tak bezpiecznik ma być 4A, a warystor ma być na napięcie okolo 130-150 volt napięcia przemiennego

0
  • #5 15 Lip 2010 21:03
    papago14
    Poziom 9  

Witam
    Dziękuję za pomoc, jeszcze mi powiedz jak możesz jakie ma oznaczenie lub jak to się pisze bo nawet na ebay światowym nie mogę się doszukać
    Proszę o pomoc i pozdrawiam

0
  • #6 15 Lip 2010 21:39
    mgiers
    Poziom 14  

Ale dlaczego szukasz na ebay-u? idziesz do sklepu i prosisz o warystor na napięcie 130-150 przemiennego i jak sprzedawca "kumaty" to takowy dostaniesz,np SK10 ,zresztą ile miast w Chinach tyle typów :D . Zresztą bez tego warystora zasilacz też będzie chodził, ale wtedy przy takim numerze jak zrobiłeś teraz, czyli podłączenie tej drukarki pod 230V, drukarka ulegnie poważniejszemu uszkodzeniu, ale jeśli podłączysz pod 110V to wszystko będzie ok.

0