Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

odzyskanie danych z dysku z nieznanym systemem plików

paweleak 15 Jul 2010 20:08 2086 5
 • #1
  paweleak
  Level 2  
  posiadam nagrywarke dvd funai hdr-d2835 która posiada dysk twardy z nagraniami (jest to o ile mnie pamięć nie myli dysk seagate 160GB) jednak nieopatrznie został on sformatowany z poziomu urządzenia i teraz moje pytanie dotyczy tego czy da sie jakoś odzyskać dane z tego dysku najlepiej jakimś domowym sposobem przez jakiś program? czy jest to tylko możliwe w firmie która przywraca dane? i czy wogóle jest to możliwe?
 • #2
  toldiq
  Level 10  
  Jesli tylko format i nie bylo nic nadpisywane to sie da odzyskac w 100%. Sciagnij sobie np. Ubuntu live CD, podpinasz dysk do kompa i odpalasz Ubuntu, tam doinstalowujesz testdisk (sudo apt-get install testdisk) i odpalasz, tam wybierasz PC i on juz znajdzie partycje, pozniej pokaze katralogi/pliki i mozna sobie pokopiowac:)
 • #3
  paweleak
  Level 2  
  dobra dzieki zaraz sprawdze, ale jestes pewien ze to pomoze jesli nie znam systemu plików jednak dysk jest widoczny pod biosem
 • #4
  migol21
  HDD Recovery specialist
  Czy się da odzyskać ?
  Wszystko zależy co tam było jaki system plików i w jaki sposób realizowany.
 • #5
  paweleak
  Level 2  
  system plików nie wiadomo jaki dysk jako tako widać w biosie i w menadżerze dysków windows ale nie wiem czy coś to pomoże

  Moderated By gsm_virus:

  Polecam lekturę regulaminu forum punkt 15. Zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy kropką, znaki przystankowe również mają swoją funkcję. Nazwy własne itp. itd.
  Ten post zostawiam na pamiątkę, byś pamiętał o poprawieniu pozostałych postów / wiadomości.

  Polecam użyć opcji "Szukaj", a zapewne dowiesz się że niektóre z ww. urządzeń rejestrujących używają własnego "niesygnowanego" systemu zapisu, więc dane na nim zapisane również są "unikalne poukładane".

 • #6
  toldiq
  Level 10  
  testdisk sam postara sie odszukac system plikow (obsluguje vfat, ntfs-3g, ext2 i ext3 na bank) pozniej przeskanuje Ci caly dysk w poszukiwaniu partycji, dobierze rozmiar tak zeby bylo ok i pozniej oszuka pliki wiec wydaje mi sie ze bedzie ok. ja juz kilkakrotnie odzyskiwalem nim dane z dyskow (po formacie, pliki po usunieciu oraz z dyskow "lekko" uszkodzonych - a odzyskiwanie tablicy partycji juz setki razy - prawie nigdy mnie nie zawiodl)