Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamerka Creative wyłącza kartę WiFi Linksys

15 Lip 2010 22:11 1650 9
  • Poziom 9  
    Po uruchomieniu kamerki Creative Live! Cam Chat IM (VF0530) od razu wyłącza się karta WiFi Linksys. Obydwa urządzenia korzystają z portów USB.
    Może ktoś spotkał się z podobnym problemem i/lub wie jak mu zaradzić. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi w tym temacie
  • Computer Controls
  • Poziom 22  
    Czy to dotyczy wszystkich portów USB? Czy kamera znika w menedżerze urządzeń?
    Podłączasz urządzenia przez przedłużacz USB? Jeśli tak, to podłącz bezpośrednio. Sprawdź także napięcia na porcie USB. Może te urządzenia za dużo prądu biorą.
  • Computer Controls
  • Poziom 9  
    Dzięki za podpowiedzi. Spieszę z odpowiedziami:

1. Tak , dotyczy to wszystkich portów USB. Przetestowałem we wszystkich możliwych kombinacjach;

2. Kamera nie znika w menadżerze urządzeń, gdyż z nią nic wyjątkowego nie dzieje się, działa poprawnie cały czas, ale wyłącza się karta WiFi podpięta do portu USB (innego). Po wyłączeniu kamerki, karta WiFi automatycznie uruchamia się;

3. Wszystkie urządzenia (tylko karta WiFi i kamerka) są podłączone bezpośrednio (bez przedłużaczy);

4. Przy korzystaniu z sieci LAN (kablowe połączenie) wszystko działa poprawnie;

5. Wszystkie sterowniki aktualizowane;

6. Teoria z napięciem na portach USB może być trafna, ale mało prawdopodobna, gdyż bywały czasy, że miałem podłączonych kilka urządzeń do portów USB (dwa telefony komórkowe, drukarka/skaner, czytnik kart pamięci, słuchawki z mikrofonem oraz karta WiFi [wszystko w działaniu]) i nie było problemów z karta WiFi.
    Nie znam się na tego typu pomiarach i nie mam czym zmierzyć, ale jak tylko sąsiad (posiada sprzęt i wiedzę w tym zakresie :D) wróci z urlopu to zmierzy mi i dam znać co tam w "trawie piszczy".

Przebrnąłem przez instrukcje routera i karty WiFi oraz poszperałem w zaporze i antywirze, zacząłem szukać informacji na temat płyty głównej i ustawień BIOS'u, wychodzi na to, że wszystko jest OK. Na elektrodzie i w innych miejscach Internetu znalazłem informacje na podobny temat (bez rozwiązań), ale dotyczyły one niewłaściwego działania kamerki, a nie odwrotnie.

Czy jeszcze może komuś przychodzą jakieś pomysły rozwiązania tego problemu? Może ktoś już z tym spotkał się?
  • Poziom 33  
    Słabą możesz mieć wydajność prądową portów USB.
    Sprawdź w programie do obsługi karty wifi lub w sterowniku czy możesz regulować moc nadawania (TX Power) - zmniejsz wartość.

Rozwiązaniem może być zakup hub'a usb aktywnego lub kontroler usb na pci.
  • Poziom 9  
    "Słaba... wydajność prądowa portów USB", czym może być spowodowana, co jest jej przyczyna? Ta płyta główna już tak ma, czy może zasilacz taki już jest, lub jakieś inne przyczyny? I jak to się ma do sytuacji wyżej opisanej, kiedy miałem podpięte kilka sztuk pracującego sprzętu a z karta WiFi, jak również z innym sprzętem podpiętym do portów USB nie było problemów.

Nie mam możliwości regulacji mocy nadawania (w instrukcji i programie do obsługi nie widzę takiej opcji), poeksperymentuję z samymi sterownikami, może coś da się wycisnąć/zmniejszyć, to dam znać...

O aktywnym hub'ie tez pomyślałem, kiedy pojawił się temat niewystarczającej mocy portów USB. Podłączenie go i poprawna praca urządzeń wskazywałaby na faktyczny problem z poborem mocy lub niewydolnością portów. Poszukam, przetestuję, może to da jakieś efekty... Chyba tańszym rozwiązaniem będzie jednak USB na PCI (nie wiem czy jestem dobrze zorientowany w temacie). Z drugiej strony wbudowane gniazda USB też nie zdają egzaminu... Jak nie spróbuję, to nie dowiem się :D

Dzięki za podpowiedzi.

Może jeszcze ktoś ma jakieś pomysły?
  • Poziom 16  
    Miałem kilka takich przypadków, gdzie np modem z play odłączał drukarkę lub myszka pod USB odłączała modem z orange. W tych przypadkach rozwiązaniem była zamiana sprzętu na inny model np modem z playa lub inną myszke.
  • Admin grupy komputery
    Na początek sprawdź napięcia portów USB miernikiem, bez tej wiedzy szkoda czasu na kolejne kroki.
  • Poziom 9  
    DriverMSG napisał:
    Na początek sprawdź napięcia portów USB miernikiem, bez tej wiedzy szkoda czasu na kolejne kroki.

Napięcie na każdym porcie wynosi 5,03-5,06 V. Po obciążeniu portów takie same wynik.
    A jak zmierzyć natężenie?
  • Admin grupy komputery
    Na portach USB powinno być około 500mA, więc zwykły miernik powinien sobie z tym poradzić.
  • Poziom 9  
    Po jakimś czasie problem rozwiązał się - płyta główna padła... Od dłuższego czasu sprawiała drobne kłopoty, np. przestała działać zintegrowana karta sieciowa, a tuż przed jej zgonem, porty USB zaczęły szaleć, aż w końcu "skonała".
    Na nowej płycie wszystko śmiga jak trza :)